10.Şubat- Knoppix

Merhaba Arkadaşlar.
1520 dolar seviyesinden başlayan yükseliş macerasına ait grafik çalışmamı ekliyorum. Uzun süredir Günlük ve haftalık grafiklere bakıp yorum yazmıyorum. Grafikte paylaşmıyorum. ANCAK...
Son seanslarda yunanistan ve Avrupa kaynaklı gelişmeler sonucu hareketlenen ons 1753 seviyesine kadar yükselip geriye döndü ve 1725 e kadar gerileyip biraz toparlanarak 1730 civarında kapanış yaptı.
Grafikteki trend çizgilerinden de görüleceği üzere 1725 seviyeleri şu anda büyük önem taşıyor. 2 gün önce bu trend çizgisi 1710 seviyelerinden geçiyordu ve o noktadan destek geldi. Bu gün 1725 destek noktası. ve 1725 aşağı kırılmassa önümüzdeki hafta  1735-1740 lar destek noktasını oluşturacak.
Benim düşünceme göre ama yarın 1725 te, olmadı önümüzdeki hafta 1735-1740 v.s. bir noktada bu trend çizgisi aşağıya kırılacak.
Bu noktada kırılmanın geleceği zaman ve seviyeye bağlı olarak bir dip seviyesi belirlenecek.
Şu an için 50 günlük üssel hareketli ortalama seviyesi olan 1680 seviyeleri ilk destek olacağı kanaatindeyim. En kötü senaryo ise 1640 seviyeleri olacaktır.
Bu aşağı yönlü harekete beni sevk eden sebeplere gelince:
1- Haftalık ons grafiğinde stochastic(5,3,3) göstergesi aşırı alım seviyesinde (değeri 87) ve yönünü aşağıya çevirmeye hazırlanıyor.
Stochastic bu seviyelere daha önce 1920 ve devamında 1800 zirveleri yapıldığında gelmişti).
2-Dolar tarafında aldığım yükseliş başlangıcı sinyalleri.(ki haftalık dolar grafiğimde stochastic dip yapmış durumda)
3-Artık yukarı yönlü hareketin yorulmuş olması ve bir nefes almak için alttan destek almak istemesi.
4-Altın fiyatlarını uçuracağı düşünülen QE3 söylemlerini çeşitli çevreler tarafında içeriği farklı bir QE3 olacağı yönündeki düşüncelerin hakim olmaya başlayışı.
5- Borsayı takip eden arkadaşların ifade ettiğine göre artık balonun patlama noktasına geldiği.
Peki Böyle bir düşüş yaşanması neticesinde ne olur.
Bana göre belirttiğim seviyelerden güç alan altın kazanacağı yeni ivme ile 1800-1850 bandında bir zirve yapabilir. Ama daha yukarısını şu an için görmüyorum.
Saygılar.

 
YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

sn knoppix

üstat yazdığın son yazı beni rahatlattı ekrana baka baka gözlerden olduk gönül rahatlığı ile ekranı kapatıp hafta sonu düşünmeyeceğim. İnşallah öngörüleriniz önümüzdeki hafta gerçekleşir.

Obama

Saat19:30 da obama konusacak

Ons düşüyor. Ama durumu şöyle

Ons düşüyor. Ama durumu şöyle değerlendirmek lazım. Düşen dolar kuru ile yükselen onsun bizlere pek faydası yok. Şu anda ons düşüyor ama ben gram altında 100 ün üstüne giden yolculuğun hazırlığı olarak bakıyorum. Dolarda artık diplerin geldiğini 2 gün önce kelebek grafiğime bakanlar hatırlayacaklardır.
Ons biraz düşsün, Dolar toparlansın ki, hem dolarcılar bayram etsin. Hemde ons tekrar yükselmeye başladığında 100 TL üzeri fiyatların önü açılsın.
Önümüzdeki günler daha aydınlık olacaktır diye düşünüyorum.
 

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

1710 aşağı kırılmasıya 1680

1710 aşağı kırılmasıya 1680 olan ilk hedefe yolculuk başlayabilir.

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

1720!

(tlAltın)düşüş eğiliminde

Borsa bugun 60000 altına inip 58000 lere gelmezse USD de geriye doğru çekilme olmaması icin bir neden kalmadı. Avrupa'dan cok olumsuz algı oluşturan söylemler çıkmadı. Buda borsanın en azından önümüzdeki hafta yapılacak toplantılara kadar gücünü koruyacağını gösteriyor. Ben artık altınin ateşinin sondugune bir süre aşağı ve yatay olarak hareket edeceğini öngörüyorum. Yeni bir zirve icin dip görmek zorunda. Herkeze bol şans.

İçeriği paylaş İçeriği paylaş