13 OCAK (GÜN BU GÜN MÜ?) (KNOPPIX)

Burada yazı veya yorum yazan diğer arkadaşları bilmem. beni bir uzmanmışım gibi değerlendirmeyin.
Piyasa analizi yapmaya %90,ınızdan daha sonra başladım.
benim bu işlere bulaştığım tarih 4 ekim. Yani 3 ay kadar bir tecrübem var.
Dolayısıyla her gün araştırıyorum. Öğreniyorum. Kendime bir şeyler katmaya çalışıyorum. Bir uzman (amatör bile olsa) ya da bir üstattan ziyade bir öğrenciyim. Daha önce de kerratla söylediğim gibi yazdıklarım şahsi görüşlerimdir. Yatırım tavsiyesi değildir. Ancak kendimce yön belirlerken sebeplerini de yazmaya çalışırım. Yazdığımı mantıklı bulan uygular ya da mantıklı bulmayan uygulamaz. Analizi yanlış yapıp yanlış yön çizebilirim. Doğru yapıp da yanlış yön çizebilirim. Hatta yanlış analizle doğru yön bile tahmin ettiğim olmuş olabilir. Neyse çok uzattım.
Yanlış ya da doğru bu günkü analizimi aktarayım

Daha önce pek yapmadığım bir analiz yaptım. Grafiğimiz üzerine fibonacci time zone çizdim. Bu zaman analizi pek rağbet görmese de gördüğüm manzara beni şaşırttı.8 Aralık tarihinde 1760 civarından başlayan düşüş noktasından 15 Aralıkta 1560 seviyelerinde biten ilk dip noktasına zaman çizgisini çektiğimde eklediğim grafikteki durum ortaya çıkıyor. çok basit olmasına rağmen aldığım sonuç şaşırtıcıydı. Aşağıya grafiği ekliyorum. Mavi zaman çizgilerine dikkat ediniz.
0 çizgisi 8 Aralık: düşüşün başladığı gün
1 çizgisi 15 Aralık:1560 da düşüşün nispeten bitip ilk yükselişin başladığı gün
(bu zaman aralığını zaten kendimiz çizmiştik) bundan sonraki 2-3-5-8 diye giden fibonacci katsayılarına karşılık gelen zaman çizgilerini program otomatik çiziyor. Şimdi bunlara bir göz atalım.

2 çizgisi 22 Aralık: tanıdık değil mi? 1520 ye uzana düşüşün başladığı gün.1545 te gün kapanmıştı

3 çizgisi 30 Aralık: hâlâ devam eden yükselişin başladığı gün.

Şimdi henüz grafiği açıp bakmadıysanız tahmin edin bakalım 3 ten sonra gelen 5 çizgisi hangi güne denk geliyor :)

5 çizgisi 13 Ocak: yani bugün. Şimdi bu çizgiyi buraya ben koymadım. Önceki çizgilerde hep yön değişimleri gerçekleşmiş. Bu çizgide de bir şeyler olacağına beni inandırdı.
Yani ya yükselişin son günü ya da düşüş başlangıcı olabilir. Yani bugün yükseliş devam ederse pazartesi artık düşüşe geçebilir. Veya bugün düşüş başlayabilir. Bunu nasıl olsa bu gün veya pazartesi göreceğiz.
Eğer ki bu gün ya da pazartesi bu çizgi teyit edilirse size tavsiyem 8 çizgisinin tarihini bir yere not ediniz.28 Ocak tarihine denk geliyor. Gerçi cumartesi ama siz yinede not edin :)))

beklediğim düşüş gelirse ilk hedefim 1585 kırarsa 1545 tir.
Göstergelerden de kısaca bahsedeyim. stochastik aşağı kesmek üzere. Bu sat sinyali demek.
RSI dün yazdığım gibi 55 te savaşıyor.55 ten dönmesini hala bekliyorum.

Bu gün zaman sadece altın analizine yetti.
Dolar için bir dipnot: dün haftalık grafikte stochasitk 50 den dönecek. Dönmezse hayaller suya düşer demiştim. Bugün 50 de savaş verdi. Son anda 51 e attı. 50 den yukarı dönmesini bekliyorum.

Saygılar
 
http://e1201.hizliresim.com/t/f/1s5xc.gif
Alternatif

 

 

 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

indikatörler

Sevgili Knoppix, Paylastigin grafikler icin tesekkurler. Bir kac haftadir teknik analiz uygulamalari yapiyorum.  mq4 formatinda, bilindik göstergelerin haricinde ( RSI, Stochastic, CCI, MACD-AS, Momentum, v.s )  tavsiye edebilecegin göstergeler var mi?
Tesekkurler

Bu gün

şu anda 1639 2 kez test ediliyor.
bu gün 1628 test edilebilir.
destek dirençler yayınladığım grafikte mevcut.
 

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

sn TEZTEX

Başka bir örnek ekliyorum.
26 eylülde 1530 daki dipten 4 ekim 1678 zirvesine çizgiyi çektiğimizde durum grafikte
Grafik

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

Sn Ares

 yazının altına alternatif link ekledim. umarım faydalı olur.

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

Sn knoppix

Grafiklerinizi takip etmek istiyorum fakat firmada verdiğiniz adresler engellendiği için göremiyorum diğer arkadaşların grafikleride benzer şekilde. Eğer mümkünse hepinizden ricam resim olarak sayfaya paıştırabiliyorsanız veya bir siteden upload edip download linkini vermeniz. Mümkünse çok sevinirim gerçekte. Bu emeğinizden mahrum kalmamış olurum kendi adıma. Saygılar.

Sn. Knoppix

Grafik gerçekten çok gerçekçi duruyor, emeğinize sağlık. Şunu merak ediyorum, daha önceki hareketlere baktığınızda bu time zone işe yaramışmı? Ona dikkat ettinizmi?

yorum

sayin knoppix çalışmalarınız için çok teşekkürler.
grafiğe gelince bu çalışmanın devamı olarak 1660 noktası bu günlerin zirvesi. 24 ocaka kadar usul usul düşüş 24 ocak+-2 günlerde hafif bir ani düşüş bekliyorum.
grafiklere bakınca;
aynı grafiği bende oluşturmuş ve şu sonucu almıştım.
12 ocak->1613 veya 1658
30 ocak -> 1480 veya 1414
bende bu sonuçları bulmuştum ama ya doğrulanmaz ise deyip paylaşmamıştım. sizin yazınız içimi rahatlattı. zira 1520den 1480 düşecek beklentisine girip kurlarımın sadece %50sini kullanmıştım. aldıklarımı da 1613 %30 1658%20 şeklinde boşalttım. şimdi biraz TL biraz dolar öylece bekliyorum. düşmesini dört gözle bekliyorum.
amerika da aynı şekilde $ ile bekliyor, gece bunlar yükseltmediyse kimse yükseltmez diye düşünüyorum. asyanın ve avrupanın boylamındaki ülkelerde biraz daha altın var. 1480 dalgası olursa bizim mesai saatleri içinde olmasını bekleyenlerdenim.
altın 1661 den döndüğüne yönünü aşağıya çevirdiğine göre dolarda artık yönü yukarıdır diye düşünüyor ve 1,84ten dönüp 1,95e merhaba diyeceğini bekliyorum.
bunların sonucu olarak $ 1,84e yaklaşırsa $ alınmasını tavsiye edermisiniz? altında ons düştüğünde $ olarak altına girmek şartıyla tabi.
çalışmalarınızın devamını dilerim.

ÇİN ATASÖZÜ DER Kİ!
ÇİN ÇAN ÇUN
MANASI(KESMEDİN Kİ KESESİN

knoppix

Emeğine Yüreğine Sağlık
Her ne kadar senide küstürmek için ellerinden geleni yaptılarsada adamlığını gösterip yolundan şaşmadın tebrikler

Tevekkül, kanaat ve iktisat, öyle bir hazine ve servettir ki, hiçbir şey ile değiştirilemez ...

Teşekkürler

Sayın Knoppix Sizi takdir edebilmek için siteye üye oldum,yani bir kişi sizi takdir edebilmek için siteye üye oluyorsa demekki bu takdirde boşuna değildir.Mütevazilik gösterip ben bir öğrenciyim ve kısa zaman önce  bu işlere kafa yormaya başladım diyorsunuz demek ki siz zeki ve çalışkan bir öğrencisiniz .Gayet başarılısınız.Grafiklerinizi inceledim Altın onsu  düşüş sinyali gösterdi ama 1640 larda bir destek  bulup yönünü tekrar çevirmeye çalışıyor gibi,zannedersem çok fazla dayanamayacak.Stochastic li grafikleride baktım yönünü aşşağıya çevirmiş durumda ama tekrar yönünü yukarı çevirmek istiyor ama bu gibi drurumlarda daha önceki grafiklere baktım en fazla bir önceki tepeye  kadar ve ya bir önceki tepenin az üstünden aşşağı yönü göstermiş.Bende  yeniyim ve tembel bir öğrenciyim anladığımdan değil sadece gördüğümü yazdım.Başarılarınızın devamını diliyor ve teşekkür ediyorum.

Hayirlisi

Güzel yorum nedensellik var bi kere.. Tşk ;))

İçeriği paylaş İçeriği paylaş