20 OCAK- Knoppix

Merhaba Değerli Dostlar.
Dolarda Kritik seviyedeyiz. 19 ocak 1,8245 seviyesinde kapandı. 1,82 de ciddi bir destek olduğunu düşünüyorum. Eğer bu destek kırılırsa 1,7980 seviyelerine kadar gerileme olabilir.Ancak  Günlük grafiklerde Stochastik göstergem dipte. dolayısıyla 1,82 desteğinden toparlanma bekliyorum.  alım için bekleyen arkadaşların bu 1,82 seviyesini takip etmeleri ve kırılırsa biraz daha beklemede kalmaları faydalarına olabilir. Ancak dediğim gibi beklentim toparlanma yönündedir.
Altın ise 3 gün üst üste yükselişle kapandıktan sonra Perşembe günü az gitti uz gitti. dere tepe düz gitti. ama bir arpa boyu yol gidemedi.
1659 da açıldı. 2 dolar düşüşle 1657 de kapandı. 2 haftadan beri 1630 seviyesinden itibaren beklediğim gevşeme bir türlü gelmedi.
Ancak dolardaki hareket nedeni ile 97-98 gr/tl arasına sıkıştı kaldı. ben 1630 da 98 den satmıştım. bu gün kendi bankamda gördüğüm en yüksek fiyat yine 98 seviyeleri idi. Bu 2 haftalık süreçte onsun keçi inadıyla kafasını yukarı kaldırma çabalarına rağmen düşüş beklentimden hala vazgeçmiş değilim.
sadece dip hedefim revize oluyor. şu anda olası bir satış dalgasında öncelikle 1597 , eğer kırılırsa akabinde 1550 seviyelerinin destek olacağını düşünmekteyim.
ancak 200 günlük üssel hareketli ortalama seviyesi piyasalar tarafından takip edildiğinden 1625 dolar seviyesinde de psikolojik bir destek bulunuyor.1600'ün altına düşmesini engelleyecek tek desteği de bu oluşturuyor.
Bu durumda olası düşüşlerde 1625 seviyesinin takip edilmesi, kırılması durumunda sert satışların gelebileceğinin bir kenara not edilmesi ve pozisyonların buna göre alınması faydalı olacaktır.
 
Saygılar.
 
 
 
 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş