21 MART KNOPPIX

 

YORUMU BURADA

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

Altın - dolar

Altın ons fiyatında  geçen hafta gördüğü 1630 seviyesi dip olması durumunda 1735,1765 ve 1800 hedeflerine yönelecektir. şu anki seviyelerden alım veya arbitraj yapanlar bu hedef seviyeleri gördüklerinde temkinli olsunlar.
Dolarda ise dün görülen 1,8250 tepe olması durumunda 1,75-1,73 ve 1,70 hedefleri mevcut. bu noktaları takip ediyor olacağız.
Özellikle altın ons fiyatı 1652-1662 arasına sıkışmış durumda. Bir kırılma yakın görünüyor. yukarı kırılmalarda hedefleri yazdım. aşağı yönlü bir kırılma olursa 1630 ve 1590 seviyelerinin destek olacağını düşünüyorum. Genel kanı da bu şekildedir.6 gündür 1641 in altında kapanış olmuyor. Bu seviyeye geldiğinde de hemen kendisini yukarıya atıyor.Bu durumda 1640 altında bir kapanış olmadığı sürece 1590-1600 seviyeleri uzak görünüyor.
Genel düşüncemi zaten dün yazmıştım. Bu hedefleri özel mesaj ile sorulduğu için yazıyorum.
Özet olarak bu naktalardan altın alındığında 1735 de temkinli olunmalı, 1765 te genel görünüme göre tamam yada devam denilmeli.
Dolarda ise 1,75 ten itibaren kademeli girilebilir.
Şu anki görüntüde yazdığım seviyeler sizlere uzak görülebilir. Rüzgara karşı yarum yazmış gibi hissediyorum ancak yakın zamanda rüzgarın döndüğünü görürseniz bana hak vereceksiniz.
Ancak dolar çıkışını sürdürür, ons aşağılara giderse (ki herşey grafik değildir. Ekonomik gelişmeler bunu sağlayabilecek potansiyele her zaman sahiptir) unutulmamalıdır ki profesyonel yatırım yapılırken bir risk değeri hesaplanır. Yatırımı yapan bu riski de kabul eder. Bu sebeple yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir cümlesi ile bitirip ben işin içinden sıyrılıyorum
Saygılar.sevgiler.
 
 
 
 
 

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

yön galiba yukarı

arkadaslar altında hep spekülatif haberler dolaşır biraz yükseldi mi aman uçacak kaçacak gibi haberler, biraz düstü mü tamam yerle bir olucak gibi haberler. Benim kişisel görüşüm altın kolay kolay düşmez fiziki anlamda dünyadaki altın stokları kağıt üzerinde satılanın 4/1 i kadar yani 3 katı kadar eksik var herkes fiziki altınını talep ettiği takdirde altın bırakın 2000 onsu 5000 onsa kadar çıkabilir.

1641 den biraz aşağı hareket

1641 den biraz aşağı hareket ettikten sonra yön yukarı diye yorumladım. Grafik okuyan arkadaşlar yardım edebilir mi? Kırmızı çizgi sağlam direnç ve destek sviyeleri..

İçeriği paylaş İçeriği paylaş