24.Mayıs (Knoppix)


Dolarda 1.75 ten sonraki hedefim 1,86-1,87 seviyeleri demiştim. şu anda durumu iyice şekillenmeye başladı. dün 1,86 ya doğru sıçrama gördük. 1,8580 e kadar çıktı.
şu anda 1,85. Grafikten de görüleceği gibi dolar artık aşırı alım seviyesine geldi. 1.87 yi beklemek riskli görünüyor. Dolar için 1,86 seviyeleri iyi bence iyi rakamlar. ilk fırsatta sağda müsait bir yer bakıyorum artık. Zaman ne gösterir bilinmez.
Altın ise 1570 te direnir diye düşünüyordum ancak yanılttı. dün 1530 lara kadar gerilese de gece hızlı toparlandı. şu anda 1562. Pivot seviye üzerine geçmiş durumda.
Grafiğe baktığımızda göstergede bozulma var. yani geçtiğimiz ay 1611 de dip yaptıktan sonra toparlanması beklenirken toplarlanma geldiancak 1670 ile sınırlı kaldı.
gösterge yarı yoldan gei döndü. Piyasadaki dengesizlik grafik üzerinde apaçık görünüyor. ancak sıkıntı yok. bence son dip arayışları bunlar. yakın zamanda dolardaki geri çekilme ile beraber altının yükselişini izleyeceğiz.
ilk hedefim 1611 seviyesinin üzerine geçmek. ozaman birz daha sağlam basacak.
Bu gün 1540-1575 arası hareket görülebilir.1575 i geçerse  geçen sefer kıramadığı 1600 psikolojik direncini kırmak isteyecektir. ancak bunun için bence 2-3 gün vakti var.
Günün kısa yorumu:
mevsim bahar olunca yağan yağmura da , açan güneşe de kanmamak lazım.
Dolar güneşi her an sönebilir. 1,86 makuli 1,87 riskli hedefler.
Altında ise güneşli günler yakın...
Günün önemli olayları:
Bu gün saat 15:30 da ABD istihdam talepleri ve dayanıklı mal siparişleri açıklanacak.
ayrıca saat 16:00 da Avrupa Merkez Bankası Başkanı Draghi Konuşması var.
istihdam talepleri doları aşağı, altını yukarı çekebilir. draghi ise bir şekilde piyasaya moral verici sözler ile bir miktar euro nun toparlanmasını sağlayabilir.
dolayısıyla kanaatimce dolar için kötü bir gün olacak.1,86-1,87 den önce 1,8416 hatta 1,8331 günlük hedeflerim.
Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Siz yine de bir bilene danışın.
Saygılar... Selamlar...
 
 
 
 
 
 
 
 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

Sn Yelda Hanıım

Citi Grup aralık ayı tahmininde onsu 2000 USD olarak , önümüğzdeki 2 yıl içerisinde de 3400 USD olarak tahmin etmişti bence bunu da bir kenara yazalım . 

hoşgeldin:)))

Seni tekrar görmek çok güzel arkadaşım.

Hayal Kurmayalım

Ben açıkçası Onsun 1400 lü rakamları görebileceğine mevcut piyasa koşullarında inanmıyorum. Son 8 ayda 2 defa 1525 desteği çok sağlam bir şelikdde çalıştı ve nerdeyse saatlik kapanış görmeden yukarı doğru kırıldı. Böyle bir senaryo ancak Yunanistanın iflası veya birlikten ayrılması sonucu zincirleme etki ile İspanya veya İtalyanın peşinden çökmesi ile olur. Siz 1400 hesapları yaparken onsu başka bir noktalarda bulabilirsiniz. Son dönemdeki 1525 usd ve 1535 usd rakamları çok güzel seviyelerdi. Piyasa zaten en kötüye göre onsu fiyatlandırdı. Aralık ayında da aynı senaryo ile ons bu seviyelere çekilmiş ardından süreçte yaşanan olumlu gelişmelerle ons tekrar güç toparlamaıştı. Açıkçası ben Yunanistan konusunda hiç de kararmsar değilim. Beni asıl düşümndüren Almanya'nın eurobonda karşı çıkması. Çünkü mevcut durumda almanya düşük faizle borçlanmaya gitmeye devam edecek ama İtalya , İspanya ,Portekiz , İrlanda daha yüksek faiz oranları ile borçlanmaya gidecekler. Borç yüklerinin artması yatırım ve istihdamın yavaşlamasına yol açabilir. Bunun son aşamadaki hali Yunanistan'dır. 
Yunanistan konusunda çok karamsar değilim. Çünkü Mevcut durum piayasa tarafından fiyatlandırıldı. Ayrıca bu sefer AB nin işi öncekine göre daha kolay , tek sorun 17 hazirana kadar bu belirsizliğin sürecek olması. Sene başındaki süreçte İlk olarak Yunan Hükümetinin ikna edilemesi , sonrasında tahvil sahiplerinin borçların bir kısmına ikna edilmnesi ( bence en zor aşamaydı ) son olarak Ab üyesi devletlerin bu konuda karar alması gerekmekteydi. Tüm bunlar gerçekleştirildi. Şunki durum da ise temeli atılmış ve sınırları çizilmiş bir plan var ve bu plan uygulanmakta. Tek sorun geleceği tahmin edilen hükümetin ayak sürtmesi. Bu aşamada seçimlerden sonra gelecek hükümet kim olursa olsun mevcut programa uymaya mecburdur. Başka çareleri yok. İşte bu noktada öncekinden farklı olarak sadace ve sadece Yunan Hükümetinin ve halkının biraz gazıının alınması gerekli . Bu süreç öncekine kıyasla çok daha çabuk ve sorunsuz atklatılacaktır. Saygılar. 

piyasa keklik avinda

Merhaba sayin arkadaslarim, sakin yazimin basligini yanlis anlamayin, eske donemler olsaydi bu seviyelerden birden yukselis bekleyebilirdim ama suandaki yuksek dolar kuru ve dusuk altin ons u bu dusuncemi dizginliyor, merkez bankasi 1 kac gune kalmaz dolara mudahale edecektir ve altinin.fiyatinida boylelikle geriye cekip alt seviyelerden altin alimi yapacak ve boylelikle 21 hazirandaki altin gelismelerinden yararlanacaktir diye dusunuyorum,,,

Altının güzel günlerinde

Altının güzel günlerinde yazılarınızı daha çok görmek dileğiyle..Teşekkürler..

hoşgeldin

hoşgeldin kardeş.. sevindim seni gördüğüme. teşekkürler yorumların için

Hoş geldin Knopix kardeş

         Yelda Hanımında söylediği gibi tekrar yazmaya başlamana çok sevindim. Şahsım adına  gerek özelden, gerekse sitedeki tüm sorulara sabırla zaman ve emek harcayarak cevap veren değerli dostlarım, kardeşlerim YELDA HANIMA, sn TB ye, Sn. FİREMAN"a, sn. MMG"ye, Sn. KNOPİX"e sonsuz teşekkür ve saygılarımı iletmek istiyorum. ALLAH hepinizden razı olsun. Sayenizde azda olsa paniklememeyi, sabrı ve zarar etmemeyi başarıyorum. Lütfen Hakkınızı helal edin. Hepiniz sevgiyle kalın.
         Sitedeki tüm dostların ve arkadaşlarmın kandillerini kutluyorum. Rabbim hepimizi EBEDİ SAADET VE MUTLULUĞA ERİŞTİRSİN inşallah Tüm sevdiklerimizle birlikte (AMİN)  Sevgiyle kalın ALLAH"a emanet olun.
        

Ohh yaa:)

Özlemişim senin yazını okumayı :)

İçeriği paylaş İçeriği paylaş