27.06.2012 (KNOPPIX)

ALTIN
1564 Ü TAKİP ETMEK LAZIM. GÜN İÇİNDE 1565-1570 ARASI GİT GEL BEKLENEBİLİR.
ABD AÇILIŞI İLE 1564 AŞAĞI KIRILIRMI TAKİP EDİLMELİ.
1564 AŞAĞI KIRILIRSA 1540-1545 E KADAR KIRILMA MUHTEMEL.
KIRILMA OLMASSA 1575 E KADAR TOPARLANMA GELEBİLİR.
1545 İN ALTINDA YENİ BİR DİP GELİR Mİ YOKSA TEKRAR 1585 LERE GİDERMİYİZ? BUNU DA AVRUPA BELİRLEYECEK GİBİ. TOPLANTIDAN PİYASAYI KANDIRACAK GEÇİCİ BİR BAHAR ETKİSİ ÇIKARSA 1585-1590 YENİDEN TEST EDİLİR.
BU GÜN SAKİN KALIP ABD Yİ İZLEMEK LAZIM.
DOLAR
DÜN BAHSETTİĞİM 1,8050 DESTEĞİ 1,8060 DA OLUŞMUŞ GÖRÜNÜYOR.
AŞAĞIDA 1,8020 VE 1,7950 DESTEKLERİ VAR.
BU SEVİYELER GÖRÜLÜRMÜ? ORASI KARIŞIK.
1,8130 UN ÜZERİNE ÇIKMADIKÇA 1,7950 Yİ BEKLEYİP KADEMELİ GİRMEK MANTIKLI GELİYOR. SONRA İLK HEDEF 1,82 OLMALI.
İLK ETAPTA 1,82 YE ÇARPIP HAFİF GERİLEYEBİLİR.
SAYGILAR...

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

euro

Euro/tl costu su siralar. 2.30tl.

Değerlendirmeleriniz

Emeğiniz için teşekkür ederiz.
Bir de, gerçekten Knoppix kullanıp kullanmadığınızı merak ettim. Tarafımda, freebsd, netbsd, centos, ubuntu, pardus ve bilumum diğer bsd/linux türevleri değişik amaçlarla kullanımımdadır.
 
 

Sn cemk

fincn meselesi işin espirisi. Ben de size katılıyorum. Son değerlendirmemi anasayfaya ekledim.
Saygılar.

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

Fincan

Sayın Knoppix,
Kase ve özellikle fincan belirttiğiniz üzere alım sinyali kabul edilir ama aksi durumlarda az değildir. Örnek: USD/TRY D1 grafiği, 18 Ocak - 11 Nisan 2012 fincan grafiği yatırımcıları güzel yanıltmıştır herhalde.
Odtugeomat (sizin gibi takip ettiğim yorumculardan biri) 1.83 altında yolun 1.77 olduğundan bahsetmiş. 1.83 bugün çok zorlandı, geçildi ama geri dönüldü. Benim de ilk tahminim sizinki gibiydi ama taki bugün MB başkanı konuşana dek... "Döviz kurlarını tamamen serbest dalgalandırmayacağız" dedi TV'de: http://www.aksam.com.tr/kuru-ruzgara-birakamayiz-tl,-su-an-makul-seviyed... ve ayrıca MB'nın yılsonu usd tahmini de 1.83 olduğu için şimdilik geri dönüş yolu bekliyorum. Forex'te halen negatifte açık bir try->usd işlemim de var - bakalım kısmet.

Bugün buradaki bazı değerlendirmelerle birlikte ayrıca $1550'den arbitraj ile altın aldım bende. Bu konuda da Hakman'a hak verdim, TL ile değil ama (önceden alınmış elde bulunan) usd ile alım zamanı.
Tabi bunlar yatırım tavsiyesi değildir.
Saygılar,

sn cemk dolar tl grafigi de

sn cemk dolar tl grafigi de bence yeterince kendi icinde tutarli oldugu icin analiz yapmaya deger.

bu arada h4 te dolar tl grafigine uzaktan bakin.fincan olusmus. fincanin kulpu da cikmis meydana. simdi kahve icme zamani :)

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

USD

Sayın Knopix,
EURUSD paritesi daha baskın (daha hacimli) ve USDTRY ve EURTRY paritesi %100 olarak EURUSD paritesine bağlı olduğuna USDTRY için tam olarak kırılma noktasından bahsetmek doğru mudur? Bu bilgi bir miktar yanıltıcı olmaz mı?
EURTRY / USDTRY = EURUSD
Saygılar,

syn freman

kardeşim sizin ildışı görevde olduğunuzu biliyoruz sadece sevdiklerimiz arasına koyduyduk işin espirisiydi yinede teşekkürler. fırçayı yedikyav:))

değerli arkadaşlar

İldışı görevim nedeniyle çok sık yazamayacağımı belirtmeme rağmen defalarca duymayanlar var  inşallah en kısa zamanda bilgi grafik paylaşımlarım devam edecektir teşk

sn knopix emeğinize sağlık

sn knopix emeğinize sağlık bende teşekkür ediyorum .inşallah düşer bizede alım fırsatı doğar ....

Dolar 1.8150

Sayın knoppix 1.8130 direncini belirtmiş bugünkü yazısında, yukarı kırıldı görünüyor.
 
HakMan.

İçeriği paylaş İçeriği paylaş