31 OCAK (KNOPİX)

http://b1201.hizliresim.com/t/z/28l1w.gif Dünkü yazımın altında yazdım. Ancak toparlamak açısından tekrar yazıyorum. Öncelikle mum formasyonundan bahsettim. bugün 4 saatlik grafiklerde önce yutan boğa formasyonu oluştu. peşinden yükselişin devam etmesiyle "üçlü dıştan yükselen" olarak tabir edilen formasyona dönüştü.Bu sayede 1750 için ümitlenirken abd kapanışa doğru 1733 ten biraz gevşeme ile 1728 leri gördük. formasyonun teyidi için son oluşan mumun da bir öncekinden yukarıda kapanması gerekiyordu. 1728 lere doğru geri çekilince formasyon bozuluyor mu dedik ancak kapanışı son bir atakla 1732 de yaptık. Abd uzakdoğuya teyiti de yapılmış güzel bir boğa formasyonu bıraktı. Bu gece uzakdoğudan beklentimiz bU formasyonu bozmadan bir adım daha yukarıya taşıması. bunu sabah kalktığımızda göreceğiz. Yunan meselesi ile ilgili oalrak ta Yunan ne iflas eder, nede beraat eder diyorum. bir orta yol, belki oyalayıcı bir formul İLE yunan meselesi de rafa kalkacak kanaatindeyim. Az önce "Avrupalı liderler Bütçe disiplini için anlaşmaya vardı" başlıkları son dakika olarak geçmeye başladı. Belki bu haber Yunan meselesini gölgede bırakacak. Orasını tam bilemiyorum. Veya birbirini nötürleyecekler. Kısaca her koşulda euro biraz daha destek bulacak görüşündeyim. Bu sayede onsun 1750 sınırlarını test edebileceğini düşünüyorum. Doların ise artık yeter, beni yerin dibine soktunuz, ben oynamıyorum artık deyip takrar toparlanmaya başlayacağı zamanı da önümüzdeki haftadan itibaren bekliyorum. Muhtemelen de önümüzdeki hafta ortasından sonra artık trend dönebilir. ve şubat sonuna kadar yeniden 1,85-1,87 rakamlarını konuşuyor olabiliriz. Bu toparlanma gelene kadar ne olur derseniz, daha önce de yazdığım şekile ya 1,77 Desteğini sürdürecek. yada altına kırılırsa 1,7550 lere kadar eriyecek. Ama korkacak birşey yok. hepsini toparlarsak 1750-1800 arasıdan 1700 lere kadar gevşeyen bir ons, 1,85-1,87 lere kadar toparlana bir dolar kuru ile şubat ayınının tamamlanacağını öngörüyorum. Piyasaların kararsız oluğu böyle bir dönemde neredeyse 1 aylık bir öngörüde bulunmak ne kadar doğrudur veya ne kadar başarılı olur bilinmez. Hep beraber yaşayıp göreceğiz sonuçta. YUKARIDA YAZILANLAR YATIRIM TAVSİYESİ NİTELİĞİNDE OLMAYIP TAMAMEN ŞAHSİ GÖRÜŞLERİMİ İÇERMEKTEDİR. SAYGILAR NOT:SON OLARAK 1705 VE 1690 ALTINA SARKMALARDA 1640-1670 ARASINDAN TOPARLANARAK 1800 UZERINDE YENI ZIRVELERE HAZIR OLMAK LAZIM.BELKI SUBATTA DEGIL AMA MART-NISAN BAHARLA BERABER UMARIM HERKES BIR BAHAR SENLIGI YAPAR.

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

gümüş

gümüşte 50 dolar olması altında 2000 dolar demek bu da parasal genişleme olmadan zor

gümüşte 50 dolar

50 dolar cok yakın

güzelmiş kelebek :)  ya

güzelmiş kelebek :)  ya sabaha düşsün biraz da ben başka bir şey istemiyorum.

Harmonic Wave dedikleri


Harmonic Wave dedikleri işte. 1500 lere düştüğümüzde çıkmıştı ortaya.
Şimdi yine çıkmış Kelebek. Bu kez ters :)
 

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

sayın tb ve cumhur hocam çok teşekkür ederim

Sayın tb ve cumhur hocam çok teşekkür ederim yardımlarınız için hepimize hayırlı kazançlar olur inşallah.

tşkler

yorumlarınız çok aydınlatıcı...çok tşkler....

knoppix

Teşekkürler.. (2 Şubat) KNOPPİX  yazınızı dört gözle bekliyorum. Aşağıda yazdıklarınıza da tamamen katılıyorum.

yukaridaki yazida belirttigim

yukaridaki yazida belirttigim gibi ons 1750 sinirlarini bugun zorladi.
dolar icin de 1.77 kirilirsa 1.7550 gelir demistik.oda bugun oldu.
su anda onsun biraz daha yukari gidip 1758 ve 1770 i zorlamasi muhtemel gorunuyor.
dolar ise yarin 1.7550 destegini kirarak 1.7435 lere cekilebilir.

dolar icin donus zamanini onumuzdeki hafta ortasi veya sonlarina dogru olabilir demistim.
ancak yarinki fed aciklamasi sonrasi bu donus daha erken olabilecegi gibi , dolar aleyhinde bir aciklama neticesinde yine onumuzdeki haftaya kalabilir.
bu durumda donus biraz daha asagilardan olur.

son olarak yeri geldiginde tenkit etmeyi cok iyi bilen arkadaslarin tahminler tuttugunda da taktir etmeyi bilmediklerini goruyoruz. demekki tenkitler art niyetli yapiliyor.

kendim icin soylemiyorum ama sitemizde cok guzel yorumlar yazan arkadaslar var.
bu arkadaslari daha cok arastirip daha guzel yorumlar yapmaya tesvik edecek tek sey sizlerin taktir ve tesekkurleridir. hicbirisi ucreti karsiligi yorum yazmiyolar.
yeri gelir tenkit de edilir ama taktir ve tesekkuru de ihmal etmeyelim.

bu vesile ile sitemizde yorumlarini yazan ve goruslerini belirten tum uyelerimize tesekkuru bir borc bilirim.
uye olmadan izleyen yuzlerce kisi var.uye olmaktan korkmayin arkadaslar.
sizlerde bir fikir ortaya koyun.
telahuku efkardan hakikat tezahur eder.

Akil verir gibi yazdigim uslubu da bagislayin.
maksadim akil vermek degil temennidir.
saygilar

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

ons düşmeye başladı..

ons düşmeye başladı.. Zamanlama süper..

ABD-ALTIN

1728 de açtığım pozisyonu 1745 de kapattım.
ABD bu gece satıcı olacak gibi geldi.
ABD bu gece belki biraz daha yukarılara da taşısa bile satış yapacak gibi bir his uyandırdı bende.

SADECE HİSTİR.
YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

İçeriği paylaş İçeriği paylaş