5 Mart (Knoppix)


Altın Haftalık grafikte henüz dip yapmadı. Ancak daha önce dip yapmadan dönüş yaptığı kritik seviyeye gelmek üzere.
Geçen hafta 1650-1690 arasına kadar düşebilir demiştim. hemen akabinde sert düşüş ile 1687 ye kadar düştüğünü gördük. bu kadar sert bir düşüşü ben dahil birçok kişi beklemiyordu. ama olan oldu. yapacak bişey yok. Şu an geldiğimiz noktada en kuvvetli ihtimal bir miktar daha düşüşün devam edeceği ve 1650-1690 bandına 2-3 hafta oyalanabileceğidir. ama grafiktede görüldüğü gibi göstergede 42 seviyesine kırmızı bir çizgi çektim. o nokta önemlidir.
 

dolara gelirsek altın için söylediklerimim tersi geçerli.haftalık grafikte göstergemiz yukarıya doğru gitmekte ama 49-50 seviyelerinden daha önce dönüş yaptığı görülmüş. yine buna benzer bir hareket yapıp yapmayacağını birazda piyasadaki gelişmeler belirleyecek.
ancak en azından 1,80 lere kadar çıkmasını ve göstergenin bu noktada tepe yapmasını muhtemel görüyorum.
 
Saygılar.
 
 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

banka alışı 1.8160 iken

banka alışı 1.8160 iken sattım. bir an da 1.80 lere kadar düştü. teşekkürler knopix. bundan sonra çok çıksa bile yine de teşekkürler. 

sayın odtugeomat

Emeğine ve aklına sağlık çokk teşekkur ederim herşeyden önce samimiyetine saol...

sayın odtugeomat

sizin doların bu seviyesi ve onsun budurumu hakkındaki görüşlerinizi çok merak ediyorum ...bu konuda bize bir ısık tutsanız

ALTIN-DOLAR


ONS göstergem dip yaptı.Bu noktada bir miktar daha düşüş mümkün olabileceği gibi Artık toparlanmaya da başlayabilir.
Bu noktada 2 strateji var. 1. si bu noktayı dip kabul edip alım yapmak. 2. si göstergenin yukarı yöneldiğini görüp kesik çizgiyi yukarıya kesmesini beklemek ve ozaman alım yapmak.Bir miktar daha düşüş olsa bile 2. stratejiye göre göstergenin yukarıya döndüğünü görmek için yine bu seviyelere gelmesini beklemek gerekeceğinden benim için artık bu seviyeler alım seviyeleridir.
Dolar göstergesi ise tepe yapmış durumda. burada da satış için aynı 2 strateji geçerlidir. 1. si hemen satış. 2.si göstergenin kesik çizgiyi aşağıya kesmesini beklemek ki bu durumda yine en iyi ihtimal ile ya buseviyelerden yada daha altından satış yapılması muhtemel olur. dolayısıyla bana göre doalrda satış zamanıdır.
Daha önce yazdığım yukarıdaki yazıda ve aşağıdaki yorumlarda doların 1,81 in 1-2 puan üzerine çıkacağını bekliyordum. şu an 1,8232 seviyesinde
1,8291 de direnç bulunuyor. bu nokta satışların başlangıcı olabilir.
Aynı şekilde ons  gün içinde 1663 ten 1641 lere kadar geriledi. şu anda 1650,5 seviyesinde. 1644 ve 1636 da destekleri var. 1644 bu gün çalıştı. Muhtemel düşüşlerde yine 1644 veya 1636 destek olabilir. Veya o seviyeler hiç görülmeyebilir de.

Kısaca Grafiklerim şu anda dolar sat, altın al diyor.
Ancak ekonomik gelişmelere bakarsak, yunanistan spekülasyonları, bernanke açıklamaları, ABD verileri, Petrol krizleri v.s göstergelerin dönmesi gereken seviyelerde olması gerekenden daha fazla uzun süre kalması sonucunu doğurabilir. Enine boyuna bu gelişmeleri takip etme fırsatım yok. Dolayısıyla yazdığım seviyeler grafik ve göstergeler ışığında tespit edilmiştir. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
SAYGILAR
SEVGİLER
 

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

çok sık yazamıyorum. ama bu

çok sık yazamıyorum.
ama bu gun 3.kez yaziyorum.
özellikle dolara dikkat.bu haftadan sonra yönlerin değişeceğini düşünüyorum.
dolarda indikatörler 1.90 lardaki değerlere yaklaştı.
onsta ise 1535 lerdeki gösterge değerleri mevcut.
Lütfen dikkatli olun.iyi takip edin.yanlış karar vermeyin.yeni dolarzedeler türetmeyelim.Benden uyarması.
Saygılar.

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

sn. knoppıx önceden sadece

sn. knoppıx önceden sadece sizin yorumlarınıza dikkate alarak işlem yapıyordum uzun zamandır yazılarınızı okuyamıyoruz bu yüzdende emin olun zarar etmeye başladım.  sizin sık sık yazdığınız dönemde elimdeki altının gramını artırmıştım zararım çok cüzi seviyeler inmişti şuan bana göre ciddi bir zararım var lütfen sık sık yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın

Dibi görmek için bernankeyi

Dibi görmek için bernankeyi beklemek lazım. 1650 aşağı kırıp 1600 seviyelerine satış getirebilir.
Bana göre strateji düşüşün bitmesini beklemek.
pozisyon açmak için acele etmemek lazım.
Bu hafta düşüşün tamamlanacağını ve önümüzdeki hafta toparlanma sürecine gireceğini düşünüyorum.
Ancak unutulmamalıdır ki 1800 hedefiyle alım yapılmalı. 1600-1650 arası alıp 1800 seviyeleri hedeflenmeli.
Saygılar.
 

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

Sayın Knoppix

altıntl dip seviyeleri için de yorumunuzu rica edebilir miyiz.

:(

Altın mı kabusta BİZ Mİ kabustayız acaba :))))

Dolar aşırı alım seviyesine


Dolar aşırı alım seviyesine girmek üzere. Altın yorumu grafik üzerinde. Bu hafta altın son kabuslarını yaşıyor olabilir.
yukarıdaki yazdıklarım hala geçerlidir.
Saygılar.

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

İçeriği paylaş İçeriği paylaş