6 KASIM ABD SEÇİMLERİ---EGELİ

Hayırlı hafta sonları arkadaşlar.
 
 
6 kasım abd seçimlerine sayılı günler kaldı.sitede  ve özel sorulara verdiğim cevaplarda hep bu tarihe kadar piyasanın karışık olacağından bahsetmiştim.1735 sınırının kırılması satışları hızlandıracaktır uyarımı ana sayfada yapmıştım.
 
 
Altında ve dolarda alt sınırımızda değişiklik şimdilik yok.altın için 1650 de katı bir destek var. 1,77 ise doların alt sınırı olarak kalmakta.bu noktalar sizin stop loss seviyenizde olabilir unutmayınız.bu noktaları  6 kasım seçimlerini geçirdikten sonra tekrar inceleriz.
 
 
 
Şimdi kaldığımız yere geri dönersek.seçimler için beklentim obama nın seçileceği yönündedir.obama nın seçilmesi hem parçalı q2,5 un, hemde istikrarın devamı anlamına geleceğinden, piyasa sattığı altını yerine koymaya devam edeceği fikrine uzak olmamalıyız.yahudi lobisi şimdilik obamayı ayakta tutacaktır beklentimi korumakla birlikte romney seçilmesi halinde ise dolar lehine gelişmelerin daha hızlı olacağınıda göz önünde tutmak gerekmektedir.bu noktada strateji belirleyecek olursak altın için dolardan dolar için altında vazgeçmek hata olabilir.her ikisinin de aşağı yönlü hareketlerinde  alım yönünde pozisyon açmanın ilerideki kazançlarımız için kapıyı aralayabileceğini unutmamız gerekmektedir.
 
 
 
Dolar, altın bu durumdayken parite ayağında euro ise sıkıntılı günlerine devam etmektedir.yunanistan gerçekten euro için sorun yumağı haline gelmiştir.parite ayağında dolar reel olarak  artmamasına rağmen eurodaki değer kaybıyla güçlü kalmaktadır.euro  aşağı süzülürken kritik nokta olarak 1,26 durmaktadır.1,26 yükselişlerde direnç düşüşlerde destek olarak çalışmaktadır.
 
 
 
Sonuç olarak diyebiliriz ki 6 kasım öncesi dolar ve altında pozisyon almak için düşüşleri mutlaka değerlendirmek gerekiyor beklentisine sahibim.ancak unutmamlıyız ki altın için 1650 dolar için 1,77 tabanı önemli.
 
 
 
Değerli arkadaşlar bunlar bana ait öngörülerdir.birçok değerli kardeşim gün içinde sizinle bilgilerini paylaşmakta ve uyarılarını yapmaktadır.siz bunları okuyun ancak sakın aklınızda sentezlemeden hiçbir yatırıma yönelmeyin.Yani sonuç şudur yatırım kararınız hep kendiniz alın.Allah a emanet olun.
 
Saygılarımla.
 
 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

bugun ve yarın

bugun veya cuma günü ters hareket bekleyen var mı arkadaşlar? bir miktar yükseliş mi öngörüyorsunuz? Dolarında artmasına bağlaı olarak bunlar satış fırsatı mıdır?

Ağzına saglık egeli

Yarın ne olur bilinmez Allah emanetsiniz
TB fireman rocco knoppix yelda Ülker misafir herkese sevgiler admin kardesimede

İçeriği paylaş İçeriği paylaş