9 OCAK (KN@PPIX)

http://a1201.hizliresim.com/t/8/1p3wh.gif

Grafikleri daha yeni paylaşmıştım ancak yeni haftaya başlarken son haliyle tekrar ekliyorum.

ALTIN: CUMA GÜNÜ AÇILIŞ FİYATININ ALTINDA KAPANDI.BİR MİKTAR GEVŞEME BEKLENTİM DEVAM EDİYOR. 1550 CİVARINA KADAR GEVŞEYİP YÜKSELİŞE GEÇECEĞİNE İNANIYORUM.HEDEF 1650

DOLAR: TÜM SPEKÜLASYONLARA RAĞMEN ALTIN 1550'LERE GERİLERKEN DOLAR DA 1,90 SINIRLARINI ZORLAR DİYE DÜŞÜNÜYORUM. DAHA SONRAKİ HEDEFİM ÖNCELİKLE 1,86.

EURO: GÖSTERGELER DİP YAPMIŞ OLSA DA BİR SÜRE DAHA DİPLERDE KALACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.YANİ GEVŞEME BİRAZ DAHA DEVAM EDECEK GİBİ GÖRÜNÜYOR.

GÜMÜŞ:ALTINA PARALEL ŞEKİLDE 27 CİVARINA KADAR GERİLEYEBİLİR.

SAĞLICAKLA KALIN.
SAYGILAR.

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

YENİ SİNYALLER

http://b1201.hizliresim.com/t/9/1phuu.gif
Sabah Gümüşteki sinyali paylaşmıştım.
Şu anda altında düşüşün, dolarda ise çıkışın ön sinyalleri gelmeye başladı.
Saygılar
 

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

Sayın Fireman St. Louis Fed

Sayın Fireman St. Louis Fed Başkanı James Bullard açıklamasınıda yazmışsınız sizden çıkardığım sonuç şu;   altında yükseliş bekleyenler başka başka baharları beklesinler 3. genişleme falan filanda yok, altında yön aşağı diplere doğru ilerliyor.

GÜMÜŞ

http://a1201.hizliresim.com/t/9/1pcfl.png
Beklediğimiz İlk Düşüş sinyali 28,75 seviyesinden bu sabah gümüşten geldi.
 
 

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

Petrol ve emtialar

Petrol ile emtialar arasındaki ilişkiyi açıklayabilir misiniz?

'Petrol düşüşünü 3. güne taşıdı.'

İran petrolüne karşı uygulanacak ambargo konusunu Avrupa'nın askıya alması ile stok sıkıntısı endişesi gevşerken petrol ise düşüşünü üçüncü güne taşıdı. Morgan Stanley ise petrolün görünümünü  "amansız" olarak tanımladı.
Alman ve Fransız liderlerin euroyu kurtarmak adına gerçekleştirecekleri bugünkü toplantının öncesinde petrol vadelileri yüzde 0.7 kadar düşüş kaydetti.  ABD Genel Kurmay Başkanı Martin Dempsey iran'ın Hürmüz Boğazı'nı kapatması halinde yeniden açmak için harekete geçeceklerini açıkalrken İran ise hem kara da hem de denizde tatbikat üstüne tatbikat düzenliyor. Avrupa, İran petrolüne uygulanacak ambargoyu bekletirken İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad ise yeni müttefikler için Güney Amerika ziyaretine başladı. Morgan Stanley ise emtia için yaptığı anlizde petroldeki düşüş trendinin önümüzdeki aylarda zayıflarken petrolün emtianın yükselişine öncülük edeceğini açıkladı.
"Burada piyasa için önemli olan iki faktör var." diyen Sidney'deki CMC Markets baş analisti Ric Spooner,"Avrupa'dan gelen ekonomik hareketliliğin eriyor olması ve İran üstünden yükselen tansiyon bizi endişelendiriyor. Herhangi bir olası rahatsızlığı dikkate almak gerekiyor. Çünkü petrolün stoğundaki azalmanın şakası olmaz." yorumunda bulundu.
NYMEX elektronik işlemlerdeki şubat teslimli ham petrolün varili 66 sent düşüşle 100.90 dolara gerilerken Sidney'de ise yerel saatle 15.27'de 101.10 dolardan işlem gördü. Petrolün kontratı 6 ocak cuma günü ise yüzde 0.3 kayıpla 30 aralık tarihinden beri en düşük seviye olan 101.56 dolardan kapandı. Geçtiğmiz yıl yüzde 8.2 yükselen fiyatlar bu yıl ise yüzde 2 artıda seyrediyor.
Londra'daki ICe Vadeli İşlemler Avrupa Borsası'ndaki şubat teslimli brent petrolün varili 5 sent artışla 113.11 dolardan işlem görüyor. Avrupalı kontratın Batı Teksas'ın kontratına farkı 12.04 dolar oldu. (Bloomberg)

Merkel-Sarkozy görüşmesi

Altını nasıl etkiler??

Günaydıınn..

Herkesin gönlünce güzel bir gün geçirmesini diliyorum.

kotu

altin ve euro geceye kotu basladi uyku uyumayip takip ediyoruz artik saat 1:40

Fed/Bullard: 3. tur genişleme ihtimali düşük

St. Louis Fed Başkanı James Bullard, ABD ekonomisinin Aralık ayında 200,000 istihdam artışı sağladığını gösteren umut verici verinin ardından, Fed'in muhtemelen yeni bir tahvil alım turuna gitmeyeceğini söyledi.

Bullard dün Chicago'da yaptığı konuşma sonrası basın mensuplarına yaptığı değerlendirmede, "Umuyorm ki, bu ivmeyi 2012 yılında da koruyacağız. Verinin tonu çok güçlü ve merkez bankası, daha fazla genişleme için ihtiyaç olup olmadığına karar vermek için şimdilik muhtemelen bekle ve gör konumunda kalabilir" dedi.

Politika yapıcıları, borçlanma maliyetlerini düşürmeye ve istihdam artışını desteklemeye çalışmak için ilave tedbirler almadan önce, ekonominin daha da kötüleştiğini görmeleri gerektiği konusunda ikiye ayrılıyorlar. 

Fed yetkilileri geçen ay, ABD ekonomisinin, küresel büyümedeki görünen yavaşlama ortamında, genel istihdam piyasası koşullarındaki iyileşme ile birlikte, ılımlı bir büyüme gösterdiğini kaydetmişlerdi. 

Çalışma Bakanlığı'nın geçen hafta açıkladığı verilere göre, işsizlik oranı Aralık ayında, yüzde 8.7'den yüzde 8.5 seviyesine düştü. 

Bullard, istihdam verilerinin cesaret verici olduğunu ve bunun ABD ekonomisindeki daha güçlü aktivitenin bir habercisi olmasını umduğunu belirterek, parasal genişlemenin üçüncü turu ihtimalinin şu an için düşük olduğunu ve yetkililerin böyle bir hareketin fayda ve maliyetleri üzerinde düşünmesi gerektiğini sözlerine ekledi. Bullard ayrıca, tahmincilerin ABD ekonomisi konusunda biraz fazla kötümser olduğunu ve en iyi tahminin, ivmenin süreceği olduğunu da belirtti. BLOMBERGHT

'İran Hürmüz'ü kaparsa harekete geçeriz.'

ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Martin Dempsey, İran'ın Hürmüz Boğazı'nı bir süreliğine kapayacak güce sahip olduğunu ve bu durumda, ABD'nin boğazdan geçişi yeniden açmak için harekete geçeceğini söyledi.
Dempsey, CBS'e yaptığı değerlendirmede, İran'ın Hürmüz Boğazı'nı bir süreliğine kapatabilecek imkanlara yatırım yaptığını, ancak kendilerinin de, eğer böyle bir durum olursa, bunu ortadan kaldırmak için gereken imkanlara yatırım yaptıklarını belirtti.
Dempsey, İran'ın Hürmüz Boğazı'nı kapatma çabasına girmesi durumunda, ABD'nin harekete geçeceğini ve geçiş yolunu yeniden açacağını söyledi. Aynı televizyon programında konuşan ABD Savunma Bakanı Leon Panetta, Umman Körfezi'ni İran Körfezi'ne bağlayan stratejik gemi geçiş noktasının bloke edilmesinin, tıpkı İran'ın nükleer silaha sahip olma çabaları gibi, ABD'nin kırmızı çizgilerini oluşturduğunu kaydetti.
ABD 31 Aralık'ta İran'a karşı ekonomik yaptırımları sıkılaştırdı ve Avrupa Birliği (AB), bu ayın sonlarına doğru, İran petrolünün satın alınmasına yönelik yasak getirilmesi konusunda adım atmaya hazırlanıyor. (Bloomberg)
 

İçeriği paylaş İçeriği paylaş