AB KRİZİ KAPIDA DURUYOR---EGELİ

Günaydın hayırlı  haftalar kardeşlerim.seçimlerin olduğu bir hafta sonu geride kaldı.fransa da ab nin belalısı Hollande seçilirken,yunanistanda troyka planına destek veren partiler %33 oy alırken planı desteklemeyenler %66 oy aldılar.bu arada abd de kapanan 22. banka sonrası sayı 23 e çıktı(destek fx ten alıntı yapılmıştır).hemen hemen bütün paylaşımlarımızda takip edenler bilir ab de yeni bir ab krizine hazır olmalıyız demekteydik.italya,ispanya,portekizdeki ekonomik problemler bu seçim sonuçlarıyla diğer ab ülkelerinde de tedirginlik yarattı.piyasada gerilim tırmanırsa 2011 deki yaşadıklarımız aklınızdan çıkmasın kardeşlerim.ab deki sıkıntılar mutlaka abd yi rahatsız edecektir ve fed gerek konuşurken gerek uygularken büyüyen riski görmezden gelemeyecektir.ancak kimse dibe vurmadan abd harekete geçmez bunuda unutmayalım.biliyorsunuz yunanistanın kurtuluşuna destek için geçen sene yapılan swap ayarlaması piyasaya artı bir doping olmuştu.ülkemize geçtiğimizde ise sayın erdem başçının daha önceki konuşmasını hatırlayanlar bilirler bu sene tl ye yatıran kaybetmeyecek demişti.zaten sıkı para politikasıyla amaç ülke parasını güçlü kılarak enflasyona karşı savaşmaktır.ancak sıkı para poltikasıyla uzun süre devam etmek büyümeye zarar verir.neyse bunları daha önce paylaşmıştık.sonuç olarak yatırım yapıyorsak para kazanacaksak bu sene daha önceden de belirttiğimiz gibi tl yi portföyümüze eklemeliyizi hiç unutmayalım.altın yatırımında da yine daha önce belirttiğimiz üzere ab de yükselen kriz tamtamlarını duymazlıktan gelmeyip yatırımında acele etmek zarara neden olabiliri unutmayalım. nasılsa elinizdeki tl de kuvvetli değilmi.döviz cephesi içinde uygulanacak sıkı para politikası ab de çok büyük bir kriz çıkmassa baskı yaratacak pozisyonda.bahar geldi kendimize sıkıntı aramadan acele etmeden yatırım yapalım.yatırım yaparkende en büyük zenginliğimiz olan sevdiklerimizi,sağlığımızı, maneviyatımızı ihmal etmeyelim.yatırım kararını her zaman kendiniz veriniz cümlesini hiç unutmayınız.hayırlı haftalar.
 
 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

Altından bir nane olmaz,

Altından bir nane olmaz, ajdarîn nane şarkısı çok uyuyor :)
TC. MB dalgarı kuru kaldırdı ve sabit ve düşen kura geçti, Fed'de altında dalgarı kuru kaldırdı sabit ve düşen kura geçti. MB ve Fed'in  etkisi kalkmadan altından bir nane olmaz. 

İçeriği paylaş İçeriği paylaş