ABD SEÇİMİ---EGELİ

ABD'de Kasım ayında gerçekleştirilecek başkanlık seçimlerinde Obama'nın rakibi olan Mitt Romney, FED Başkanı Bernanke'den memnun olmadığını belirtti.
Cumhuriyetçi Romney, katıldığı bir televizyon programında, FED'in doları güçlendirecek parasal istikrarı sürdürmeye odaklı hareket etmek istediğinden emin olmak istediğini bildirerek "Ülkenin gerekliliklerini anlayan, ekonomik görüşlerimi paylaşan yeni bir ismin FED Başkanlığı koltuğuna oturmasını isterim" diye konuştu.  ALINTI: F5HABER
 
Kasım seçimleri yaklaşırken seçim yarışında başa baş giden iki liderden biri olan cumhuriyetçi lider Romney, bernanke hakkında bunları söylemiş basına.zaten biz biliyoruz eğer obama kaybederse abd batma pahasına parasını diğer para birimlerinin değerini ekarte edecek düzeylere çıkarmak için çalışacaktır.niçin batma pahasına diye sorarsanız artan dolar değeri artan abd borcu anlamı taşımaktadır.bunu bir kenara bırakırsak önemli olan şey muhterem bernankenin George Bush(cumhuriyetçi başkan) zamanında ekonomi bakanlığı yapmasıdır.yani Bernanke de cumhuriyetçidir.
 
Bunları niçin konuşuyoruz.Bernanke cumhuriyetçi bir tabandan gelmiştir.elinden geldikçe cumhuriyetçi bir düşünce tarzı gütmektedir.ancak romney seçilirse fed basşkanı olarak kalma şansı az gibi durmaktadır.yani buda kasım seçimlerine kadar fed ten obama ve bernanke nin geleceği için bir müdahale beklenebilir.ancak unutulmamalıdır ki abd nin yönetimi ne kadar obama nın elinde duruyormuş gibi görünsede gerçek yöneticiler cumhuriyetçiler ve arkalarındaki yahudi lobisidir.o nedenle 12 eylülde q3 gelmesse ne oldu diye sormadan bunları düşünmek gerekebilir.biz her türlü ihtimale hazır bekliyoruz.verdiğimiz üst sınır olan 1680 e dayanan ons bakalım bu sınırı aşacakmı yoksa…..
 
Saygılarımla

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş