ABD,AB VE BİZ

2008 YILINDAKİ YOLDAN GEÇENE MORTGAGE KREDİSİ VEREN ABD BANKALARIN ATEŞLEDİĞİ KRİZİN  KURTULUŞU 700 MİLYAR DOLARLIK KONGREDEN GEÇEN DESTEK PAKETİYLE ( DOLAR BASILMASIYLA) ÇÖZÜMLENDİ. O ZAMANLAR BİZİM TWİST Çİ CUMHURİYETÇİLER BUNADA KARŞI ÇIKMIŞTI.GÜNÜMÜZE GELELİM.ABD PARA BASMIYOR AMA İSTİHDAMINDA %9 LUK İŞSİZ VAR.MORTGAGE VERİLERİ KÖTÜ.DESTEKLEMEK İÇİN PARA BASMAYACAKSAN,İSTİHDAM İÇİN OBAMANIN EYLÜL AYINDA KONGREYE SUNDUĞU 447 MİLYARLIK İSTİHDAM PAKETİ KONGREDEN GEÇİRMEN, PLANLADIĞIN 400 MİLYAR DOLARLIK MORTGAGE DESTEKLİ TAHVİL ALIMI SONUÇLANDIRMAN GEREKMİYORMU.ABD VE AB NİN Q3 DİYE BAĞIRDIĞI ŞU GÜNLERDE BERNANKE AVRUPANIN KRİZİNE MÜDAHALE ABD HALKININ BORÇ YÜKÜNÜ ARTIRACAKTIR DİYOR.SENİN EKONOMİN ZOR DURUMDAYKEN YUKARIDAKİ İKİ ÖNLEMİ SIRF OBAMA SEÇİLMESİN DİYE ELİNDNE GELDİKÇE ÖTELİYORSAN BU İŞTE YANLIŞ YAPIYORSUN DEMEKTİR.AVRUPA BANKALARININ VE ÜLKELERİNİN BATTIĞI BİR EKONOMİK DÜZENDE SENİN AYAKTA KALABİLME ŞANSIN NEDİR.SENİN DIŞ TİCARETİNİ YAPTIĞIN ÜLKE FELAKETİN İÇİNDEYKEN ELİNDEKİ MALI KİME SATACAKSIN.YADA DÜNYA FİNANS SİTEMİNİN BATTIĞI NOKTADA SENİN KAÇ TANE BANKAN AYAKTA KALACAK.KARDEŞLERİM YUKARIDA YAZDIĞIM İKİ ÖNLEM PAKETİNİN ÇIKMASI SİSTEME PARASAL DESTEK ANLAMI TAŞIR(Q3 ÜN DEĞİŞİK BOYUTU)  BOZUK OLAN NOKTALARA NE KADAR DESTEK VERİRSENİZ BÜYÜME  O KADAR HIZLANACAKTIR.2008 KRİZİNDEN ÖNCE YÜKSEK OLAN EMTİA VE PETROL KRİZİN PATLAMASIYLA DÜŞMÜŞ,PAKETLE YAPTIĞI DİPTEN SIÇRAMIŞ SONRA TEKRAR STABİL OLMUŞ VE İLERLEYEN PERİYODLARDA ENFLASYONLA BESLENİP ARTMIŞTIR.BİZİM DURUMUMUZDA ECB VE FED YUKARIDAKİ DESTEK PAKETLERİ GİBİ NE KADAR SİSTEME PARASAL GEVŞEME SAĞLAYICI ETKİ YAPARLARSA KURTULUŞ ŞANSLARI ENFLASYONA RAĞMEN DAHA HIZLI OLACAKTIR.BİZ FIRTINA BAŞLAMADAN ALTIN ALARAK KRİZİN BAŞLADIĞI NOKTADA ALTINA GİRDİK HATAMIYDI TARTIŞILIR.NİYE BÖYLE DEDİM ÇÜNKÜ PİYASADA ALTININ TAVANIN 109 OLDUĞU VE BİR DAHA BU TAVANI GEÇEMEYECEĞİ İMAJI YARATILIYOR. CANLAR 2010-2009-2008…..ALTININ TAVANI KAÇTI ARAŞTIRIN EMİNİM 109 UN ALTINDADIR.)))))))2+2=4 OLMASI KADAR BASİT.ZARARI OLAN KARDEŞLERİM SAYIN ÜLKER ÜNALDI BÜYÜĞÜMÜZ DÜN SAĞLIKLA İLGİLİ GÜZEL BİR PAYLAŞIMI VARDI ONU OKUYUNUZ.KENDİMİZİ SIKARAK YATAKTA YATAN VE HİÇBİR UZULUNU KULLANAMAYAN BİR ALTIN YATIRIMCISI OLMAYALIM.HAYIRLI CUMALAR.İNANCINIZI VE SABRINIZI YİTİRMEYİNİZ.

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

Dardayım yalanım yok

90 ve 104 10.000 + 10.000 var Yine bazılarına göre çok zararda değilim ama borclarım var ve acayip sıkıştım. Bu ay en kötü 1750 civarlarında tamamlanır dolarda 1.90 olursa karla az bi karla çıkış yaparım diye düşündüm 1560 ları ekranda gördüm. Daha öncede 1530 ları görmüştük bu sıçrama işareti olur inşallah. pek ümit veren yok ama avrupanında ABD ninde darda olduğunu biliyoruz. Dünyada doğacak herhangi bir kriz ekonomik siyasi farketmez altına yarayacaktır. Bizim suriye ile savaşa girmemizde buna dahil.
Avuntu işte :)

İçeriği paylaş İçeriği paylaş