AĞUSTOS AYI ÇOK GÜZELDİR---EGELİ

Hayırlı akşamlar.ecb tahmin ettiğimiz gibi faizleri 0.75 e indirirken mevduat faizlerini sıfıra çekti.insanları ve yatırımcıları tasarruftan uzaklaştırarak yatırıma ve tüketime yönlendirmek ve deflasyonu yıkmak için bir adım attı.bu süreçte fed twistle doları kontrol altında tutup  borçlarını ödeme politikasını sürdürmeye devam etti.ancak yaklaşan ağustos ayında,abd borç tavanına 350 milyon dolar kalmışken uygulanan politikanın yetersizliği ortaya çıkmaya başladı.bu fedteki ilk sıkıntı.ikinci sıkıntı ise 2 ağustos ecb faiz kararıyla başlayack ağustos ayı hareketliliği , abd borç tavanı görüşmeleriyle devam edecek.abd ve ecb deflasyonla boğuşurken gidilecek fazla bir nokta kalmamakta.gidilecek nokta daha fazla parasal genişleme ve negatif faizdir.fed, ecb nin faiz oranları kendine yaklaştıkça ya negatif faizi yönelecek yada parasal genişleme adımları atacaktır.
 
biz ne yapmalıyız bu süreçte.altın her 1500 lülere düştüğünde 1400-1300 kapıda yorumlarına inanmamayı öğrenmeliyiz.ha bide 1600 lere çıktığında şimdilik 1700 ün üzerine çıkmayacağınıda aklımızdan çıkarmamalıyız.dolar için denilebilecek şimdilik fazla birşey yok.yukarıda anlattığım fed baskısı başlarsa ve faizleri fed aşağı çekmeye veya parasal genişlemeye giderse dolar bundan negatif etkilenir.öbür türlü euronun değer kaybettiği parite paydasında reel olmayan değer kazancını her zaman koruyacaktır.ancak twist 1 deki gücünü twist 2 kaybetmiş görülmekte.fakat doğru noktalardan alımda kar bırakmakta.aynı altın gibi.yatırım kararınızı kendiniz almayı öğrendiğiniz sürece kazanırsınız.Sevgi ve sağlık ile kalın.

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş