ALTIN CAN YAKACAK

SEVGİLİ DOSTLAR HERZAMANKİ GİBİ UYARIYORUM ALTIN YİNE YÜKSELDİ BEN YİNE YÖN AŞAĞI DİYORUM DOLAR 1,92 LERDEYKENDE DEDİM 1,82 LER GÖRÜLECEK DİYE HAFIZASI İYİ OLANLAR BİLİR ŞİMDİ İSE MALESEF 1250 DOLARLARA KADAR DÜŞME POTANSİYELİ VAR NET ORAYI GÖRÜRMÜ BİLMEM LÜTFEN YOL YAKINKEN 97 - 98 GİBİ RAKAMLAR ŞUAN İYİ FİYAT 100 GEÇME ŞANSI YOK BENCE YARIN 80 Lİ SAYILARI GÖRÜNCE AMAN YANDIM KARDAŞ DEMEYİN ALTINDA 1520 DOLAR SEVİYESİNDEN 1673 LER GÖRÜLDÜ AMA NE HİKMETSE VOLÜM İŞLEM HACMİ YERLERDE GEZİYOR GRAFİK AŞAĞIDA BU YAZIMI BİR YERE NOT EDİN ZAMANI GELİNCE HATIRLARIZ 
NOT: OLAĞAN DURUMLAR GÖZETİLEREK HAZIRLANMIŞTIR ŞAYET OLAĞANDIŞI BİR DURUM SAVAŞ V.S OLURSA BİRAZ SAPMA OLUR AMA GÖRÜNTÜ 20 OCAK İTİBARİ İLE BÖYLE SAYGILARIMI SUNARIM HERKESE HAYIRLI KAZANÇLAR DİLERİM

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

2012 ve 2013 HEDEFİM;

2012 VE 2013 ons hedefim,
 
2012 de 2400, 2013 te de, 3000-3500 aralığıdır.
 
Şu anki yukselişin bi miktar hatta bi kaç ay daha geri çekilmesi sorun değil.
 
ONS-GRAFİĞİ ekonominin esasen röntgenidir. Bu röntgende HASTALIKLI UZUVLAR söz konusu.
 
ONSun yukseliş hareketi, parabolic hatta zaman zaman hyperbolic tir. Yukseliş kaldığı yerden devam edecektir, hem de çok şaşırtıcı bi biçimde.
Geri çekilme, OKun YAYdan daha SERT çıkmasını sağlayacaktır..
 
Selam ve Muhabbetle..

Piyasa dışı gerçekler de var.

Arkadaşlar her şey kağıt üstünde olduğu gibi değil , bu bir öngörü dolar 2,1 olacak dediler ne oldu . Siz merkez bankasının USD kurunu bu dönemde 1,89 u geçireceğini düşünüyormusunuz. Çıksa çıksa buraya çıkar sonra bir müdahale.....  olmuş 1,85 . Piysanın tam anlamı ile serbest olması koşullarında öngörüler gerçekleşebilir. Ancak unutmayın  devletlerinin çoğu piyasaya müdahale eder.  Serbest piyasada müdahaleci devlet faktörü göz ardı edilmiş . 

volum

Sayin Fireman,
Yorumlarinizi begenerek takip ediyorum.
Altindaki islem hacimini gösteren kulllandigimiz platform veya yazilim hangisidir ? 
Tesekkurler

Sn teraziburcu,

Yorumlarınızı ve diğer yorumcuları takip ediyoruz..
 
Emeğinize sağlık..
 
Fakat şu kadarını söyleyeyim,
 
Rahmet, GUNAHKAR ve İYİYİ seçmez, ayırt ETMEZ. İkisine de yağar.
 
Yaptığınız iyilikler herkese gitsin derim..

ATILIM MURAT

GÜMÜŞTE YORULMA SİNYALİ VAR HAFTA SONU KAPANIŞ 30.70 İYİ. ALTIN DA 1639 ONSUN ÜZERİNDE KAPANIŞ SORUN YOK DEMEKTİR DİYOR 

Re: merhaba :) bir sey sormak istedim ?

sn fireman volüm göstergesi olan bir program nereden bulabilirim acaba tşk

yeni bir haber,ne kadar dogru olabilir?

CNBC'ye konuşan ve ekonomik büyümedeki toparlanmanın sürdürülebilir olmadığını düşünen ekonomistere göre, FED'in üçüncü bir parasal genişlemeye gitmesi ve 1 trilyon dolar büyüklüğünde bir gevşemeyi bu ay açıklaması muhtemel.
1 trilyon Dolar rakamı birkaç hafta önce Citigroup ekonomistleri tarafından dile getirilmişti. Morgan Stanley'in ABD baş eonomisti Vincent Reinhart yaptığıaçıklamada, Obama yönetimi yetkilileri mortgage piyasasının çalışmamasınınsürdürülebilir büyüme için önemli bir ayak bağı olduğunun farkına varıyorlar. Onların problemi sorunu çözmek için Kongre'ye gitmekten başka çareleri olmaması. Mortgage destekli menkul kıymet alımları ile FED, Obama yönetiminin mortgage modifiyelerine destek verebilirdiye konuştu.
3. parasal genişleme için çok iddialı omlayan Reinhart, bunun 750 milyar dolar büyüklüğünde olmasını bekliyor.
Federal Açık Piyasa Komitesi, Salı günü toplanacak ve kararlarını Çarşamba günü açıklayacak.    2 HAFTADIR,KADEMELI OLARAK ALTINDAN DOLARA GECIYORUM,PORTFÖYÜMÜN %75 I DOLARDA;EGER KI GENISLEME SPEKÜLASYON DEGILSE TAM TERS KÖSE OLDUM DEMEKTIR:
                                                                                                                                             

Sayın emarites

Dostum al sat diyemem o karar senin ben orta vade beklentimi yazdım gümüşte 2,30 lar hayal bence çok zor savaş v.s olmaz ise altındada keza 100 ve üstü zor şuan için artık en az zararla çıkmaya bak ama şunu unutma bende insanım yanılabilirim

fireman

ustad Gümüşten dolara mı geçsem yoksa tl de bekleyip gümüş düşünce alım yapıp tekrar yükselmesini mi beklesem. Tavsiyeniz nedir.

Sayın fireman

Bende Gümüşteyim ve 2,30 ile almıştım şuan epey zarardayım, zararı kapamak için 2,30 u beklersem belkide 1 yıl beklemem gerek. Gümüş 1,80 de satsam düşünce yine alsam zararımı daha kısa sürede kapatırım. Sonuçta gümüş fiyatı da altına endeksli. Altında düşüş öngörüyorsanız kesin gümüşte düşer. ne diyorsunuz sat yapalım mı ? Tl de bekleyip düşünce yeniden alıma geçelim o zaman.

İçeriği paylaş İçeriği paylaş