Altın-Dolar (Knoppix)

MERHABALAR. İŞLERİMİN YOĞUNLUĞU SEBEBİYLE BU ARALAR GRAFİK PAYLAŞMAYA VAKTİM OLMUYOR.
MCLUCKY ÜSTADIN SON YAZISIYLA PARALEL DÜŞÜNCELERE SAHİBİM.
KISACA RAKAM VERMEK GEREKİRSE ALTINDA BİR MİKTAR GERİ ÇEKİLMENİN ARDINDAN GÜZEL BİR ÇIKIŞ BEKLİYORUM.
1550 CİVARINA KADAR YAŞANABİLECEK BİR GEVŞEMEDEN SONRA 1680-1720 ARALIĞINDA BİR HEDEFİM VAR.
ONS BU NOKTALARA GELDİĞİNDE 1,85-1,84 DOLAR KURU İLE YAKLAŞIK 99-101 GR/TL CİVARINDA BİR SEVİYE ÖNGÖRÜYORUM.
ZAMAN VERMEK GEREKİRSE 1550 YE KADAR OLACAK GEVŞEME YARIN VEYA BU HAFTA İÇERİSİNDE OLABİLİR.
AKABİNDE GELECEK ÇIKIŞ DALGASI  ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA SONUNA KADAR VEYA 16 OCAK İLE BAŞLAYAN HAFTADA 1680 SEVİYELERİNİN ÜSTÜNE ÇIKABİLİR.
 
YAZDIKLARIM YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. MCLUCKY ÜSTADIN DEDİĞİ GİBİ BİR ÇOK MÜMKÜN SENARYO VAR. YAPTIĞIM GRAFİK ANALİZİNDE BANA EN MANTIKLI GELEN SENARYOYU YAZDIM.
 
PİYASALARIN KENDİNE YÖN BULMAYA ÇALIŞTIĞI BİR DÖNEMDEYİZ. YIL BAŞI OLMASI HASEBİYLE GAYET NORMAL BİR DURUM OLARAK DEĞERLENDİRMEK LAZIM.
 
DOLARIN 1,90 SEVİYESİNİ AŞIP 1,95-2 TL HEDEFLERİNE GİTMESİNİ BEKLEYEN ARKADAŞLAR VAR. MÜMKÜNDÜR ANCAK TÜM ÇIKIŞLAR BELİRLİ DÜZELTME HAREKETLERİYLE DEVAM EDER. BUNU DA DİKKATE ALMAK LAZIM. BEN ÖNÜMÜZDEKİ 2 HAFTALIK SÜREÇTE DOLARIN AŞAĞI YÖNLÜ BİR DÜZELTME YAŞAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM. YUKARIDA YAZDIĞIM GİBİ HEDEF 1,85-1,84 SEVİYESİDİR.
 
ALLAH UTANDIRMASIN.
SAYGILAR
SEVGİLER
 
NOT:Yoğunluktan dolayı özel mesaj atan arkadaşlarıma cevap yazamayabiliyorum.
Lütfen kusuruma bakmasınlar.
 
 
 
 
 
 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

ab42

altın ozaman belini kolay kolay doğrultamayabilir. daha yumuşak bir ifadeyle şu anda yukarı trend başlamak üzereyken rötar yapar. 1400 seviyelerini görürüz.
 
 
 

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

sayin knoopix kardes

merhaba sayin knoopix kardes. baska senaryolar devreye girer derken neyi kast ettiniz ? biraz acarsaniz seviniriz . tesekkurler.

knoppix kardeşime

Kardeşim çok sert yazmak istemiyorum panik olmasın diye ama ben şayet 1470 ler kırılırsa altın için çok fena şeyler olacak diyorum emin ol ellerindeki altını boşaltmış olsalar bu deflasyon ortamında altın yerlerde gezerdi malesefki ben 5-6 bilemedin 7-8 hafta içinde istikarlı  1 birim yükseliş 2 birim düşüş sonuç alıştıra alıştıra tarihinin en sert düşüşü olabilir diyorum savaş enflasyon para basma olursa ayrı yoksa durum vahim Yatırım tavsiyesi değildir 

Fireman

1545-1550 gibi hedef öngörüyorum. ama önemli olan 1525 seviyelerine düşmemesi.
yoksa başka senaryolar devreye girer değil mi? :)
 
 
 

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

knoppix kardeşime

emeğine sağlık özlettin kendini kardeşim b dalgası 1560 lar olarka düşünüyorsun ben daha aşağısı olur diyorum orasını biraz açarsan sevinirim 

Ons grafik

Yukarıdaki beklentinin grafik üzerinde gösterimidir.
Mevcut seviyeden 1550 civarına kadar geri çekilip tekrar yükselişe geçmesi durumunda 1730 ve üstü hedef görünüyor.
 

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

Arkadaşlar Altında bir miktar geri çekilme yaşanabilir

Aldığım teknik analize göre altın 1621 dolar seviyesini geçemedikçe, ilk olarak 1602 , ilerleyen seviyelerde de 1592 dolar olmak üzere gevşeyebilir,  yarın öğlene kadar bu gevşemenin gerçekleşmesi muhtemeldir... bir yatırım tavsiyesi değildir,   dikkat etmenizi tavsiye ederim. eğer 1592 seviyesini aşağıya kırarsa 1550 dolar civarlarına uzanan bir satış dalgası başlayabilir... Fakat 1550 den dönmesini bekliyorum, ordan sonra 1650 dolar seviyesini kırmasını bekleyeceğiz..

Allah razı olsun...

Çalışmalarının ve yorumlarının devamını da bekliyoruz. Umarım dediğiniz gibi olur da biz de biraz rahatlarız.

İçeriği paylaş İçeriği paylaş