ALTIN, DOLAR VE BİLGİ---- EGELİ

Hayırlı haftalar arkadaşlar. cumadan gevşeyen altın, artan dolar.pazartesi sabaha karşı gelen çin enflasyon verileri ve biraz daha gevşeyen altın ve güçlü kalan dolar.(pazartesi sabah itibariyle)
 
Şimdi altında 1735 kritik sınırına fazla uzak olmayan bizleri buraya getiren noktalar neler onlara bakalım.özellikle çin den gelen düşük enflasyon rakamı özellikle çin yatırımcısında enflasyona karşı altın tutmamıza şimdilik gerek yok dedirtti.bununla birlikte 1795 duvarını zorlayan ama ne ab den nede asyadan yeni gevşemeler göremeyen altın kendini aşağıya saldı.arkadaşlar dile kolay 1532 den beri bu altını elinde tutan ve 260 dolar kar etmiş yatırımcı niçin kazancını almasın diye düşünmekte yanlış olmaz.1735 kritik sınırını söyledik.bu sınırdan aşağı salımlar satışlara hız getirip 16** rakamları bizlere yaklaştırabilir.fakat unutmamalıyız ki dünyada ekonomik anlamda olumlu yönde değişen fazla bir şey yok.asya hala yıl sonu büyüme hedefinden uzak üstelik yıl sonunda şeçimler var.abd  verilerinde olumlu hava uzak.ayrıca altın a yarayan noel yaklaşıyor.ab hala  şımarık çocuk ispanya ile uğraşmakta.tabi diğer batan ülkeleri söylemiyorum.yani sonuç olarak altında bu yılın dip noktası şimdilik 1650 civarı görülmekte.ama üst noktası 1795 mi o şüpheli.
 
 
 
Dolar için diyebileceğimizi hep dedik ve yeniliyoruz.1,77-1,85 bandında çalışıyor ve 1,77 e gidişlerde alım 1,85 lere gidişlerde satım fırsatı sunup kazanç sağlıyor.kritik sınır 1,85 ve ne abd nede Türkiye bu sınırın aşılmasını istemeyecek görünümü hala sabit.
 
 
 
Ve bizler altın borsası ailesi.bizler hep kazananlardanız.çünkü bizler piyasayı takip eden ahmetin mehmetin fikirleriyle yatırım yapmayan, araştırmayı seven yani sonuç olarak hep kazançta olan insanlarız.bilgi en büyük servettir.bununla ilgili bir örnek anlatmak isterim.ben devamlı bu işlerle ilgilinediğim için işletme okuyan teyze oğluna devamlı güncel ekonomik olaylarla ilgili bilgiler aktarmaktayım.bak kardeşim fed böyle demiş şu derecelendirme kuruluşları var ve not düşürmüşler enflasyon böyle olmuş işsizlik böyle vb…önceleri beni dinleyip belkide canı sıkılan kardeşim , yakın zamanda banka sınavına girdi ve sınavdan sonra yanıma geldi.dediki seni şimdi daha iyi anladım.üniversiteden çıktım ama güncel ekonomiyi takip etmiyordum  bana anlata anlata bir çok şey kafama kazıdın ve banka sınavında birçoğu çıktı bende yaptım dedi.sonuç şudurki kazanılmış hiçbir bilgi yabana gitmez.bu site bir okul.inanınki burada kazandığınız bilgiler kazandığınız paradan daha önemli.ancak bunu lazım olduğu anda anlayabiliyorsunuz aynı teyze oğlu gibi.
 
 
 
Sonuçlandıralım.düşüşlerde kademeli alım yükselişlerde hedef noktası koyup satan bizler kazançtan hiç uzak değiliz ve olmayacağız.yaklaşık 2 yıldır her yazımda sizlere hazır balık sunmak istemedim ve kendi balığınızı tutmanızı istedim.lütfen hep böyle yapın.yatırım  kararı sizindir.saygılarımla

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

ons

Altın gidiy :) 1741.25.. 

allah sizlerden de razı olsun

55smsn kardeşim ve gn-gold kardeşim hepimiz hergün burada daha fazla şey öğrenip hata yapmamayı öğreniyoruz.zararlarınız mutlaka kar  a dönüşecektir.önemli olan bir daha aynı hataları yapmamak.ben teşekkür ederim.

Çalışmadan, öğrenmeden,yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonrada istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

sayın 55msn

benim öğrendiğim daha çok,saat :15.30 da veri diye bir seyim oldugunu ve o saate kadar farklı ülkelrin verilerinin geldiğini,saat,11.00/12.30/16.30 piayasalrın açıldıgı,gece boyunca devam ettiği,destek ve dirençlerin oldugu,parite diye bir sey oldugu,azar azar satmak,azar azar almak,almak için acele etmememek,karı gördünmü cebe indirmek,gibi bir suru konu hangi birini yazayım mevlam lutfeyledi burayıda 108.5 magduru oldugumuzu unutmaya başladık.emege geçen herkese tsk ederim.

syn egeli

elinize sağlık sayenizde balik tutmayıda öğreniyoz benim bu siteden ögrendigim düşerken almamz çikarkende satmamz bize hep ters işlem yaptrdılar çkarken gaza getirip aldrdılar düşerkende dahada düşçktiye sattrdlar ama artk bilinçlendik çok şükür Allah hepinizden razı olsun

İçeriği paylaş İçeriği paylaş