Altın fiyatları

Canlı Emtia Fiyatları


Emtia Fiyatları Investing.com Türkiye tarafından sağlanmaktadır.

Döviz Kurları Investing.com Türkiye tarafından sağlanmaktadır.
Investing.comForex Grafikleri Investing.com Türkiye tarafından sağlanmaktadır.

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

Türkiye'nin

güçlü olmasını kim istemez ki.
Ama biz de küçük yatırımcıyız değil mi?
Yine buraya yazmaya devam edeceğim, her ne kadar adminlere kızsam da.
Küçük yatırımcı olarak parasının erimemesini istemek yanlış mıdır?
İşi siyasete sokmamak lazım tabi ki, ancak siyaset ekonomi yönetimine karışacak, laf atacak, dahil olacak tabi. Ama bunun da bir yolu, yöntemi vardır. Bu kudret var, bu imkan var.
Önceden düşman, tehdit, kırmızı çizgiler vs. gibi tanımlarla şizofrenik bir ruh hali vardı ülkenin. Hatta bunlar refleks hale gelip ideolojik olarak milliyetçilik tavan yapardı. Karşı kamplaşmalar falan, kavgalar olurdu, hala var. Olacak da çünkü ideolojiler ölmedikçe bu kargaşa devam eder.
Şimdi de, bir paranoya var. Kamu yönetiminde, ekonomi yönetiminde, Milletin meclisinde, milletin ordusunda. Bir paranoya var. Bu daha önceki tanımlamaların da içine doldurulduğu yeni tehdit, düşman ve kırmızı çizgiler.
Maalesef bizim gibi ülkelerin populist siyasetinde, bir düşman yaratmak, onu yaralamak, onu alaşağı etmek, onunla dalga geçmek çok karlıdır. Hem de çok. O kadar karlıdır ki, seçim üstüne seçim kazandırır. Tabi ki buna halk karar verir, vermelidir ve verecektir. Onun üstünde bir güç ile yönetilmek mümkün olmamıştır. Olmayacaktır.
Bunun karşısında kimse bir laf söyleyemez. Söylememelidir, de.
Ancak, bir tarafta kamu görevlisi var. Ağzı bağlı. Atama ile gelmiş, yerini bilmesi gerekir. Adam bir şey de demiyor zaten. Sabah işe gelmemiş, akşam hastaneye gitmiş. Bunları izler olup, doların rekorlarını izlemek zorunda bırakılıyoruz.
Diğer tarafta seçilmiş var, ki bence en değerlisi budur demokrasilerde. Konuşacak, konuşacak ki gündem olacak ve içinden çıktığı partiye puan kazandıracak.
Ama buna katlanamayan, o içinden çıkılan partide rahatsız olanlar var.
Ne olacağını kestirebilmek güç ama vatandaş açısından kesin bir şey var.
2,32lerden başlayan bu süreçte vatandaşın omuzuna yüklenen borç artmıştır. Benzin fiyatlarının düşmesi ülkeye olumlu yansımamıştır. Çekrdek enflasyon düşmeyip bir de kur yükü binince gelirler reel olarak düşmüştür. Dövizle borçlananlar için sonuç daha da kötüdür.
Şimdi, eskiden kriz çıkardı falan demek şimdi çıkmasından önce, Ki İnşallah öyle bir şey olmaz, bir iki kelam edelim bari.
Vatana ihanetle bir yeri itham etmeye gerek yoktur.

Yapma be Hayrettin. Daha kadroları saymadım...

dolar tl:) kirman tarafından

dolar tl:)
kirman tarafından 20 Şubat, 2015 - 13:13 tarihinde gönderildi
Vote up!
0

şuanki durum da her iki tarafa gitmr olasılığı yüksek var oğlu var:
sınır- 2528- dip 2402 de oluşur
sonuç = bu durum da 2528 gitse dahi gr altın gümüş destekler
dolar ters düşünürsek 2528 ya gitmezse
ozaman dolar 2315 kadar iner
ben şahsen emtialarda kalınması tarafındayım
evet yes:))))

MEMLEKET MESELESI

Degerli arkadasım palermonun yorumlarını okudukdan sonra yazmadan edemedim. gercekten yazdıklarını inanarak ciddi ciddimi yazıyor diye. hayır insan gozunun gordugunu inkar eder ya bu ancak aklının almadıgı olursa olur yada is ebu cehi gibi inada binmistir. 
 

kasma kendini

zorla almayacağız Suriye ve Irak'ı. kendileri gönül Rızası ile bizi topraklarınıza dahil edin diyecekler. biliyosun, zaten oralar bizimdi. yerli ingiliz işbirlikçileri sayesinde, Arap topraklarını ayırdılar bizden, şimdi oranın kaymağını ingiliz yiyor, müslüman da kan ağlıyor. bu zulüm devamlı sürmez.. Türkiye büyüyecek, adım gibi eminim...türbeye gelince, sakın Türbe'nin adını ağzına alma..bizim şiarımızda eğer bir askerimizin canı tehlikede veya ecdadımızın kabri tehlikede ise onları korumayı biliriz. bugün 15 m2 yi bombalar yarın bütün diyarı alırız. herşeyin zamanı var. sabırlı ol. varsın sen bana militan deyiver, islam militanı..peki ya sen? senin ne olduğunu yazmayacam..Allah ıslah etsin...

Kurtham

Kardeş senden ideolojik  mı var bu sitede ?  Maşallah Yalçın Akdoğan bir sen iki :))) 
Mantığa bak hala Suriye Irak alacaz diyor. Yav kardeş 15 m2 mezarı koruyamadılar,ciddi ciddi gelip bunları anlatıyorsunuz ya valla harbi helal olsun size. 

sayın profosör

senin anlatmaya çalıştıklarını ben de zamanında baya bi anlatmaya çalıştım ama nafile, çünkü karşımızda ideolojik taassuplu, yanlışta inatçı, sevmediği iktidarı her ne pahasına olursa olsun devirmeyi gaye edinen bi zihniyet var. Göreceksin bak, bu iktidarla Suriye ve Irak'ın büyük bir kısmı bize dahil olduğunda bunlar yine saldırmaya devam edecek..Allah hepimize hidayet versin..

Dolar - tl

Umarım faiz arttırmazlar . Daha doğrusu arttırmaya cesaret edemezler ama kuru nasıl dizginleyecekler orasıda ayrı bir muaamma. Şimdi konuşacam konuşuyorsun oluyor. Yav arkadaş senin vatandaşın yüksek kurdan zarar görüyor , çık iki kelime et ortamı yatıştır,, ne var çıkıp desen biz merkez bankasından memnunuz , kur politikasında düşüş beklentimiz var , faiz indirimi ise ilerleyen süreçte kademeli olabilir, ortamı yatıştırsan.

gençler dalaşmaktan fırsatlar gidiy

bim'e bi bakın isterseniz. YTD.
 
HakMan.

dikkat

17.00'den sonra doların yeni rekorlarıyla karşılaşmak üzere...

palermo

Sn. Palermo

Bu site altin yorumlama sitesi mi !!!
Yoksa memleket meselesi sitesimi...

Ben sana bundan 10 yil onceki turkiyeyi hatirlatayim.
Ssk ilac ve hastane konularinda cok zayifti.
Devlet hastaneleri hasta kabul u yapamicak durumdaydi.
Hemen hemen hergun sehitler olmez die soogan atilirdi.
Asgari ucret 245 tl di.
Bir gunde ekonomimiz coktuydu sezer ecevit zamaninda.
Bir tane yerli silahimiz vardi o da firtina obusleri erbakan sayesinde.
Asker istedigi zamanda darbe yapabiliyordu
Kuran kurslari kapaliydi.
Ailede imam varsa askeriyede rutbeli olamiyordun.

Sehirler arasi yollarin kotulugunden dolayi hergun olum ve kaza haberi gelirdi.
Hemen hemen hergun esnaf kepenk kapatiyordu

Imf ye borc para icin dileniyoduk
Kimse Turkiye yi muhatab saymiyordu
Ezan turkce okundu
Devlet lideri asildi.

Sayamiyorum

Cok sukur yeni Turkiye yeni umutlar

Yorum görüntüleme seçenekleri

Yorumların gösteriminde tercih ettiğiniz şekli seçiniz ve değişiklikleri "Ayarları kaydet"e tıklayarak kaydediniz.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş