Altın fiyatları

Canlı Emtia Fiyatları


Emtia Fiyatları Investing.com Türkiye tarafından sağlanmaktadır.

Döviz Kurları Investing.com Türkiye tarafından sağlanmaktadır.
Investing.comForex Grafikleri Investing.com Türkiye tarafından sağlanmaktadır.

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

teşekkürler rocco

bu açıklama yorumunuz daha anlaşılır ve sade  altında 1200 lere gelen ons yaklasık şimdiki durumundan 100 dolar gibi bir kayıp gr tl 79 -80 civarı olur sanırım  dunya ekonomisinni bilmem ama türkiyenin şuanki ekonomik  durumunda mümkün görünmüyor gibi onsta en kötü seneryo bence  dip 1240 her sene oldugu gibi  bayram öncesi klasik düşüş bayramdan sonra bayram harcaması cıksın dıye sanırım 

sn yertutan

Endekse göre yorum yaptığımdan biraz karışık gelmiş olabilir.
Kısaca şunu söylüyorum ons 1200-1210 aralığını görebilir oradan 40-50 dolarlık kısmı artış gelip tekrar düşüşe geceçek. Düşüncem bu şekilde.  
 

saat 15,00

soğuk sulara girmiş bulunmaktayız

altının hala ons 1280 lere

altının hala ons 1280 lere gelmemesine şaşıyorum onsun bu drenişine sebeb çok anlamsız ıkı gündür direniyor dolar 2070-2080 bence güzel alım noktaları  ama  altın 1280 bayramdan önce bugunlerde görmesi lazımdı bu arada sayın rocconun yorumundan gene bişey anlamadım. önümüzdeki günlede düşecek mi çıkacak mı 

Endeks çıkışta

Arkadaşlar merhaba,
Geçen hafta yapmış olduğum yorumda euro / dolar paritesinin  güç kaybetmeye devam edebileceğini belirtmiştim. Önümüzdeki süreçte muhtemelen 1,32 seviyeleri test edilecek. Ayrıca yine geçen haftaki yorumumda Özellikle 79 endkes sonrası tepki alımlarının geldiği noktalar incelenecek olursa her geri çekilmede daha üst seviyelerde alımların yapıldığı net görülmektedir. Euro / Dolarda yaşanan sıkışan üçgen ters etki bakımından dolar endesinde de görülmektedir. Ben süreç sonunda paritedeki düşüşün endkesi güçlendireceğini bunun da 83,50 bandına kadar ilk etapta dolar endkesini destekleyeceğini ve yükselen endkesin onsu baskılacağını düşünüyorum . Şekıilinde düşüncelerimi paylaşmıştım. 
 
Dolar endkesi 81 seviyesini geçmek üzere takip edeceğiniz en önemli aralık bence 81,40- 81,40 endeks bandı olmalı. Daha önce çok defa belirttiğim gibi 81,40- 81,60 bandı eğer kırılırsa endkeste üst seviye dalgalanması başlaması çok kuvvetlenecek.
 
14-07-2014 tarihli yorumumda beklediğim ons fiyatlaması konusudnaki düşüncelerimde bir değişkilik yoktur.1390 sonrası dipler 1280 , 1265 , 1240 . Bence bu sfereki geri çekilme onsun 1240 altında 1200-1210 aralığında fiyatlanmasını sağlayacaktır. Ancak benim düşünceme göre özellikle 1240 lardan gelen tepki alımı artık son buldu sıradaki tepki alımı kısmı olarak 1200 - 1210 usd aralığından gelebilir ( 40-50 usd ) sonrasında 83,50 endeks seviyesindeki ons fiyatlamasını göreceğimizi düşünüyorum. 
 
Dolar endkesini, arttıracak nedenleri 79 endeks seviyesinde paylaşmıştım. ;  Aşağıda yazdığımız gerekçelerin  medya tarafından artarak kullanılması endeksi destekler ons üzerindeki baskıyı arttırır. Dikkat edin. 
 
1- FED in QE 3 ile yaptığı tahvil alımında süreç ilerledikçe yaşanacak belirgin azalma : Azalan dolar arzı piyasada doların değerlenmesi ve dolar endkesinin artışında başlıca dayanak yapılacağını düşünüyorum. 
2- FED in QE 3 ile yaptığı tahvil alımını sonlandırmasına yakın dönemde % 0,25 lik  faiz oranını artırması durumu .
3- Dönemsel olarak yaşanan büyük endeks dalgalanması . Bu gerekçe bence en önemli sebeptir. Çünkü 79-85 bandında yaşanılan büyük endeks dalgalanmalarında tüm yatırım arçlarında fiyatlamalar en baştan yaşanmaktadır. 
4- EURO Bölgesinde yaşanacak ekonomik gelişmeler. AMB nin enflasyon yaratmak amacı ile  genişlemeci para politilkasına artarak devam etmesi bu süreçte euro nun dolar karşısında değer kaybetmesi 
5- GBP/ USD paritesinin tavan yapmış olması 
Forum ortamında paylaşılşan kişisel görüşlerim olup yatırım tavsiyesi değildir. 
 

http://www.mql5.com/en/charts

http://www.mql5.com/en/charts/2158727/gold-d1-gcm-menkul-kiymetler
onsta 25 temmuz ila 1 ağustos arasında bu süre 12 ağustosa kadar uzayabilir. 1280-1260 bandının test edileceğini görebiliriz. 1270 bu aralıktaki önemli nokta çünkü daha evvelden bu nokta üç kere destek olarak çalışmış. muhtemelen buradan geri dönüşler göreceğiz bu noktanın önemli bir alım fırsatı yaratacağı kanaatindeyim. herkese hayırlı ve bol kazançlar
 

dOLARIN SON DURUMU

perşembe cumaya kadar 2100-15 arasında sallanır biraz kar verir gider gelir
cumartesi pazar tatil
partesi salı çarşamba ALLAH ne verirse artık) peşembeye ALLAHTAN bir mani olmazsa 215-6 umut ediyom 
ringo ringo şişeler))HERKESİN KADİR GECESİ MÜBAREK OLSUN ŞU MÜBAREK BİR GÜNÜN GÖZÜ SUYU HÜRMETİNE ALLAH İSRAİLİ KAHRİ PERİŞAN EYLEYE amin:)

long biliyorum deliktesin

long biliyorum deliktesin görüyorum saklanmana gerek yok kalmadı  zaten,düştü dolar artık çıkabilirsin 
şimdi gardaşız hadi çık ortaya yalvartma adamı hadiseneeee tamam dolar artık  çıkacak çıkacakda çıkacak))))
bizzim teknik yorumcu nirde yaw hakketen ne oldi öyle))))BUAHHHHGGGG

altın çok direndi dünden beri

altın çok direndi dünden beri dolarla beraber bir düşüş beklıyorum bı turlu gercekleşmedi ons 1280 lere gelmek zorunda dolar kıvama geldi altın neden gelmedi  anlamadım çok büyük bir direnç noktasında ama kırılacak mecbur 
 

dolar almak için erken

dolar tl de daha 2,08-2,07 aralığı var aşağıda şu aşamada alım biraz erken gibi duruyor. heyecana kapılmamak lazım.

Yorum görüntüleme seçenekleri

Yorumların gösteriminde tercih ettiğiniz şekli seçiniz ve değişiklikleri "Ayarları kaydet"e tıklayarak kaydediniz.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş