Altın fiyatları

Canlı Emtia Fiyatları


Emtia Fiyatları Investing.com Türkiye tarafından sağlanmaktadır.

Döviz Kurları Investing.com Türkiye tarafından sağlanmaktadır.
Investing.comForex Grafikleri Investing.com Türkiye tarafından sağlanmaktadır.

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

sn hakman ben şimdi uyumayım değilMi? gümüş almak için)))

1,231---1,294
veya 1231,---1,314
bu aradaki farkı düşüne biliyomusunuz 1 gün içerisindeki kar marjını Hiii)))
yeme içme yanında yat))
kurban haşlığını bi kenara bırak bir inek parası bee
ben sattıktan sonra isterse düşüyoMu,çıkıyoMu umrumda değil ben tl Mi bilirim saygılar)))) 

ooo abd borsaları iyi çekiliyo

Metalleri yükseltiyo görüntüsü verip

yine birilerinin elinde bıraktılar. Yarın tarım dışı verisi var, çıkacak olsa bile yine de dibini yapar.
 
YTD.
 
HakMan.

Paritede 1,26 güçlü destek

Arkadaşlar merhaba ,
Dolar endkesindeki artış beklentilerimizi bir miktar aşmış durumda , bunun ons üzerindeki etkileri ise son bir yıllık peryot ile kıyaslarsak zayıf kaldı. Geçen sene yaşanan 1180 usd dip denemesinde endeks  ilikinde 84,95 seviyesindeydi.Yakın ons fiyatlamasında endkes şu andaki endkes karşısında daha güçlü durumda. Bu da benim düşünceme göre piyasanın tepki alımı hazırlığı içinde olduğunu düşündürmektedir. Daha önceki yorumlarımda onsun 1200- 1210 bandından 40-50 usd civarında tepki alımı görebileceğini belirtmiştim. Ons 3 defa bu aralığı geçen süreçte test etti , ve görülüyorki her defasında 15-20 usd lik bir zayıf tepki alımları ile karşı karşıya kalmıştır. Asıl tepki alımı öncesi 1200-1210 bandında destek oluşturuluyor olabilir. 
Yandaki şekilde euro / usd haftalık grafik hareketi görülmektedir. Kırmızı daire ile belirttiğim seviyeler piyasanın 1,26 euro / dolar paritesinde gerek düşüş gerekse çıkış trenlerinde nasıl bir tepki verdiğini göstermektedir. İlk larak biz 1,40 pariteden ( 79 endeks ) 1,26 euro / dolar paritesine ( 86 endeks ) nereyedyse tepki alımı gelmeden düştük. Anck son 4-5 yıllık fiyat hareketleri incelendiğinde 1,26 nın güçlü bir destek olduğunu görüyoruz. Düşüş trenlerinde tepki alım noktası ve çıkış trenlerinde kar realizasyonu sonrası çıkışa devam noktası olarak her iki yönlü olarak güçlü bir destek olduğu görülmektedir. Bulunduğumuz süreçte euro/ dolar paritesi 1,26 bandında kısmen düşüşü durdurmuştur. Bunun sonucunda da dolar endkesi bir miktar frenlenmiştir. Evet biz endkeste kar realizasyonunu maksimum 84 -84,5 bandından olabileceğini belirtmiştik bu beklentimiz aşılmış olabilir. Ancak bu tam dik açı ile çıkış yapan dolar endkesinde kar realizasyonu konsuudna piyasanın iştahını kabartacak bir gelişme olacağını düşüüyorum. Kısacası 1,26 seviyesinde her iki yöndede destek olarak çalışan 1,26 parite seviyesi bu sefer de düşüş trendinde tepki alımın geldiği nokta olarak karşımıza çıkabilir. Par,tede yaşancak bu tepki alımı dolar endkesinin çıkış trendinde kar realizasyonuna maruz kalmasına nenden olabailir. 
 
İkinci olarak onsun 1390 usd den itibaren kademeli düşüş trendi hareketini inceleyecek olursak bu düşüşte zirve seviyeleri 1390- 1340-1320 şeklinde zirve nokraları ve 1280- 1260-1240 şeklinde kademede oluşan dip noktaları olacak şekilde belli bir bant arlığında gerçekleşmektedir. Biz daha önceki yorumlarımızda 1240 altında oluşacak tepki alımı kademe noktasının 1200-1210 olacağını paylaşmıştım. Düşüncelerimde bir değişiklik yoktur. 1320 usd den itibaren 1205 usd seviyesine kadar ciddi bir tepki alımı yaşamdan gerileyen osun 1180 usd fiyatlaması öncesi son bir defa tepki alımına maruz kalacağını ve bunun 40-50 usd boyutunda olack şekilde yaşanacağını düşünüyorum. Tepki alımı bence üstteki kırmızı hattın burdan başlayack tepki alımı ile kesim noktasına kadar ( 1250-1260 ) olacğını düşünüyorum. Sonrasına endkeste tekrardan çıkış ve ons bazında 1180 veya aşağısı fiyatlanabiliir. 1180 usd de artık kademe olmayacağını düşünüyorum. Bunu o aşamaya geldiğimizdeki endkes değerine göre yorumlamak daha faydalıdır. Ama şu bir gerçekki 1180 nin dip seviyesinde dikey dalglanma sonucu aşağı doğru kırılmasının etkisi 40-50 dolar ile sınırlı kalmayabilir. ( 1520 usdnin kırlması  örneği gibi ) 
 Forum ortamında paylaşılan kişisel görüşlerim olup yatrım tavsiyesi değildir. 
 

ons güzel tepe yapmışken doların çıkışına hazırmısınız???? ney?

git yaw adamı hasta ettiler ama halen bi şansım var bügün akşama ak kara koyun belli eder
aha şuraya yazıyorum ons altın gümüş yarine bir dip gerçekleşirse 2317 den 2289 kadar bir süzülüş ons a güzel bir çıktı süsü verecek görende uçacak zannedecek nayn kardeşim sadece tepki alımıdır ama gümüşte güzel bir kar olabilir
aksi bir durumda---misal gümüş 1,294 dolarla bir çıkış sergilerse dolarda beklemek en mantıklısıdır isterse ons 1160 olsun alınmaz
şuanda dolarda beklemedeyim DİZAYN ŞU ŞEKİLDE OLURSA--DOLAR YARİN ABD KADARLIK BİR SÜREÇTE DOLAR 2317 VARIRSA ABD LE ONS ÖZELLİKLE GÜMÜŞTE GÜZEL BİR ÇIKIŞ ERTESİ GÜN CUMA ONS TA GERİLEME,,YANLIZ GR TL YATAY SEYREDE ÇÜNKİ DOLAR TEKRAR YUKARI İVME KAZANACAK,,BU DURUMDA YİNE ONS BASKILANMAYA DEVAM EDER Y.T.D
ALTIN-GR TL EN SON GÖRÜLECEK RAKAM--- ONS 1251 DOLAR 2289 GR TL 90,2 EFSANECİĞİM SIRF SENİN İÇİN ÇIKARDIM BU RAKAMI))))

ne

Diyorsun izhak 1188 mi super sin

bizim iş yarine kaldı

doları bügün güniçi 2304 verseler dahi ne dolar satılır ne altın nede gümüş gr alınır
yarin sabaha 2317 gelmesiyle gr tl en düşük noktası oluşur
bügün ons en fazla düşeceği 1188
 

beNDE

ALIRSAM 1200 ALTINA İNMEDEN ALMIYORUM ÖYLE BİR DÜŞKÜ KAFAN KIRILSIN

altını

altın bugün 1200 altına gider ytd

Kapiler alım yapacak gibi

Kapiler alım yapacak gibi. Eğer 1200 altına indirmeye niyetleri olsaydı şimdiye çoıktan inerdik :))  Bırak satmayı adamlar resmen terse oynadı , havada alım kokusu var :))) Bende bu arada tadımlık aldığım gümüşleri satarım inş. 

                        

Yorum görüntüleme seçenekleri

Yorumların gösteriminde tercih ettiğiniz şekli seçiniz ve değişiklikleri "Ayarları kaydet"e tıklayarak kaydediniz.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş