Altın fiyatları

Canlı Emtia Fiyatları


Emtia Fiyatları Investing.com Türkiye tarafından sağlanmaktadır.

Döviz Kurları Investing.com Türkiye tarafından sağlanmaktadır.
Investing.comForex Grafikleri Investing.com Türkiye tarafından sağlanmaktadır.

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

Sn Mine Hanım

Sizin bu vatan bu devlet için yararlı olacağını düşündüğünüz ve karar verdiğiniz herşey doğrudur ve faydalıdır.
Siz yatırımcı olarak devletin menfaatine bu olmalıdır dedikten sonra yapacağınız her hamle doğru bir hamledir.
Spk bile şirketlere kendi hisselerini limitsiz alabileceklerini söylemiştir.Bu günkü yükselişin buna bağlı olduğunu da düşünüyorum.
Yalnız,ben Bistte işlem yapan biri değilim.İlgilenirim,okurum,bisti takip ederim,hareketleri incelerim ama yatırım yapmadım hiç.Bu nedenle bana düşen 2.90 civarını beklemek.
Diğer tarafta devlet adına bir yarar varsa siz de öyle düşünüyorsanız sorun yok demektir.
Ben bu yararı dövizimi rekor kırmış bir döviz fiyatından bozdurmak istemeyerek sağlamaya çalıştım.
Şahsi fikrim olduğunu her zaman belirttim, alttaki yazımdada vurguladım.
Ben onu ,yani elimdeki dövizi abd faiz arttıracak,dolar endeks yükselecek,attırmaz ise arbitrajla altın almak gibi
argümanlarla kullanabilmek için aldım. Global gelişmelere paralel olarak elimdeki para değer kaybetmesin diye aldım.
Sözün özü ;en iyisini siz bilirsiniz.
Saygılar...
 

 yatırım tavsiyesi değildir,zarara uğrarsınız...
TOLga

Sn. tolga_a

Elimizdeki dovizi bozdurup bistten hisse almak devletimizin menfaatine olmaz miydi?

Yarın ne olabilir

Bir önceki mesajımda borsada 1200 puanlık düşüşün dövizlerdeki oynaklığı açıklayabilecek bir durum olmadığını belirttim. Nitekim bu gün borsada tam 3307 puanlık bir düşüş olmasına rağmen dövizlerde bir atak yaşanmadı. Bu ne kadar olağanüstü bir ortamdaolduğumuzu bize gösteriyor. Bu olağanüstü koşullarda dolar/try yarın teknik olarak bir kırılım yaşamak durumunda Kırılım yukarı yönlü olacak ise ilk etapta 3,08 direncinin aşılması gerekir. Bu gerçekleşir ise yeni bir rekor kıracaktır. Ancak teknik olarak aşağı bir kırılım olması durumunda bu seviyeleri bir müddet unutmak gerekir. O zaman nereye kadar düşeceğini takip edeceğiz. Ons 1340 lı seviyeleri test edip geri dönecektir. Dövizler ile onsun aynı anda aşağılarda gezmesi gr/try için iyi bir alım seviyesi verebilir.Ülkemiz üzerindeki kara bulutların bir an evvel dağılması için dua ediniz.Rabbim ülkemizin düşmanlarının her türlü oyununu bozar inşaallah.YTD

Sonumuz hayırlı olur inşaallah

                Teknik olarak dolar/try nereye gidebilir akşam paylaşmıştım. Bunu ben görebiliyor isem TCMB nin çok daha iyi görüp yaptıkları açıklamaların arkasında durması ve müdahele etmesi gerekir. Şu anda en tepe noktası olan 3,10 seviyesinden geriliyor görünümü mevcut. Bu gün S&P nin kredi notumuzu düşürmeside bu atakta rol oynamıştır. Bu derecelendirme kuruluşunun TC ile anlaşması yoktur. Anlaşmalı olduğumuz derecelendirme kuruluşlarından birinin notumuzu düşürmesi asıl darbeyi vururki bu memleketimiz için hiçde hayırlı netice verir görünmüyor. Ağustos ayı için böyle bir söylentide tv lerde dillendirliyordu.Bu gün tv lerde dövizlerde oynaklığın önüne geçmek için gerekli tedbirlerin alındığı, milletimizinde 2,5 milyar bozdurarak devletimize yardımcı olduğu anlatılıyordu. Piyasa ise konuşmasını sessiz yapıyordu. Bu gün birileri büyük paralar kazandı. Borsada  bu gün 1200 puanlık bir düşüş var. Bu düşüş dövizlerdeki oynaklığı açıklayabilecek bir büyüklük değil. Yani bizim bilmediğimiz başka sebepler var. Bu seviyelerde vatandaşın dolar alacağınıda düşünemiyorum. Aksine vatandaşın elindeki tüm dolarları satmış olduğunu düşünüyorum. TCMB ninde 3 üzeri seviyeleri ortadan kaldırana dek müdahele etmesi gerekli. Haftalık kapanışın 3 üzeri olması tüm döviz senaryosunun değişmesi anlamına gelir. Bu seviyelerde kesinlikle alım yapılmamalıdır. Ben bu tiyatroyu seyretmeye bile dayanamıyorum. Allah memleketimiz üzerinde oynanan tüm oyunları bozsun diye dua ediyorum. Rabbim milletimizi , memleketimizi her türlü bela ve musibete karşı korusun. Selam ve dua ile

değerli arkadaşlarım

Öncelikle büyük bir badire atlatan milletimize geçmiş olsun dileklerimi iletirken,
Aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet,yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.Rabbim bir daha bu milleti bu hain işlerden uzak tutsun.
Faiz indirim kararıyla faizden çıkan paranın dövize kaydığı ,yine bist çıkışlı paranın döviz alımlarında kullanıldığını tahmin ediyorum.
Bu durumun da dövizi yükselttiği görüşündeyim.
Ben de devletime bir parça ekonomik destek vermek için elimde abd faiz artırımı için aylar önce,ilk faiz artımından önce aldığım dövizi,döviz  15 Temmuz 2016 tarihine gelene kadar bozmayacağımı söylemek istiyorum.
Elimizdeki dövizde bir yükseliş yaşanmış olabilir,Bunu kar kabul edemem. Bu normal dışı gelişmelerin yarattığı bir durum.
Dövizini bozanlara herhangi bir şey söyleyemem.Herkes özgür hareketini yapar.
Ben 2.90 civarlarına gelene kadar döviz işlemlerimi askıya aldığımı söylemek istiyorum.
Gelmezse de durum ekonomik dinamiklere oturana kadar beklemeyi tercih ediyorum.
Global gelişmelere endeksli olduğumuz zaman,içerdeki olaylar normale döndüğünde dövizimle ilgili kararlar alacağım.
Rabbim bu milleti Devletimizi daim korusun.
saygılarımla...(tamamen kişisel görüşümdür)
 

 yatırım tavsiyesi değildir,zarara uğrarsınız...
TOLga

dolar/tl

Dolar alımı yaparken satış hedefimi vermiştim. Banka işlemleri yaptığım için akşam mesai bitimine doğru dolardan tamamen çıktım. Ülkemizin içinde bulunduğu durum dolayısı ile nereye kadar çıkabileceğini bilmek zor. Teknik olarak 3,04 üzerinde kaldığı sürece 3,08 hedefe girer. Çünkü bant değişimi yaşanmış olur. Beklentim buradan dönüş yapması olduğundan ben sattım. Kârı cebe koyduk Durum netleşene kadar sabredeceğim. Yükselirsede üzülmem. Azla yetinmeyen çoğu da bulamayabilir. Kimseye sat deme lüksüm yok. Kâr etmenize vesile oldum ise sevinirim. Kazancınız bol olsun.

durum

Halen olağanüstü koşullar devam etmekte, bu nedenle de mevcut pozisyonumu korumaktayım.

gram tl

son yorumda 122 desteğinden bahsettik ve hedef 132 yazdık ve 132 gerçekleşti.

Gram altın

122 desteği kırılamadığı için hedefim 132 ytd

Yorum görüntüleme seçenekleri

Yorumların gösteriminde tercih ettiğiniz şekli seçiniz ve değişiklikleri "Ayarları kaydet"e tıklayarak kaydediniz.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş