Altın fiyatları 1650 seviyelerinde tutunmaya çalışıyor

Altın piyasası yeniden satışlarla karşılaştıktan sonra fiyatlar 1650 seviyelerinde tutunmaya çalışıyor. Altın fiyatlarındaki bu düşüş alım için uygun mu? Yoksa daha fazla düşüş olabilir mi? Altın piyasasındaki son durum nasıl? 19 Ekim 2011 tarihi itibarı ile Ulukartal Finans tarafından hazırlanan analizi sizinle paylaşıyoruz:  Altın fiyatları dün yeniden gelen sert satışlar sonucunda  1630 destek seviyesine kadar geriledi. Bu seviyeden sonra gelen alımlar ile tekrar 1650$ seviyesinin üzerine çıkmayı başaran fiyatlarda şuan 1650$ seviyesi destek konumunda çalışmaktadır. Bu sabah itibari ile 1660$ seviyelerinden işlem gören altın fiyatlarında gün içi düşüşlerin alım fırsatı yaratabileceğini düşünmekteyiz.

Yatırımcılarımızın gün ,içerisinde aşağı yönlü tepkilerde 1650 - 1645 $ seviyelerinden alış pozisyonuna girilmesinin, 1640 $ seviyesinin stop olarak belirlenmesinin ve yukarıda 1675 - 1685 $ seviyesinin hedeflenmesinin uygun olabileceğini öngörmekteyiz. İşlem volatilitesinin oldukça yüksek olduğu bu günlerde mutlaka stop’lu işlemler açılmasını ve gelebilecek açıklamaların takip edilmesini önermekteyiz.   Kaynak: Ulukartal Finans

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş