Altın fiyatları Fed toplantısı sonrasında ne olacak?

Altın fiyatları son günlerde sert düşüşe maruz kalıyordu. Avrupa' daki krizin derinleşmesi ve buna dair endişelerin artması ile altına olan talep arttı ve fiyatlarıdaki sert düşüş sona ermeye başladı. Altın fiyatları ile ilgili olarak bu akşamki Fed toplantısı sonrasında yapılacak açıklamalar önemli olacak. Altın piyasası ile ilgili olarak Lider Forex tarafından yayınlanan akşam analizini sizinle paylaşıyoruz: ABD'nin en büyük altın üreticisi Newmont Madencilik'in üst düzey yöneticisi Richard O'Brien sene sonunda altının 2,000 dolara yükselebileceğini söyledi. Şirketin CEO'su, "Önümüzdeki 5 ila 7 sene arasında altın fiyatlarında boğa piyasasının devam edeceğini düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

Sabah yapmış olduğumuz analizde kanalın alt noktası olan 1770 desteğinin öneminden ve bu desteğin kırılması durumunda tepki satışlarına devam edeceğini belirtmiştik. Gün içerisinde altın hareketlerine dikkat ettiğimizde 1770 desteğinin güçlülüğü görülmektedir ve altın bu destekten güç alarak 1795 dolar seviyesine kadar yükselmiştir.

Bu akşam toplanacak ve yarın akşam açıklama yapacak olan FED’in nasıl bir tavır alacağı tüm piyasaların merakla beklediği bir konudur.

Bu yüzden de özellikle bu gece Asya borsaları açılışından sonra yaşanacak agresif hareketlere dikkat etmek gerekmektedir. altın’ın uzun vade beklentilerinin yükseliş olması, belirsizlik ortamındaki en güvenilir yatırım aracı olmasından kaynaklanmaktadır.

Teknik olarak yaşanılacak olası düşüşleri alım olarak değerlendirmemiz riskimizi minimize etmek açısından önemlidir. Kısa vadeli satış pozisyonu açmak için 1770 desteğinin kırılmasını beklemek önemlidir. Eğer altın 1770 dolar desteğini kırabilirse 1745 ve 1703 dolar seviyeleri test edilebilir.

PİVOT; 1770 DESTEK; 1783-1762-1745 DİRENÇ; 1805-1822-1840

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

ne olacak

arkadaş ii geceler ben yeni üyeoldum bir miktar altın aldık 106 danşu anda zarrdayız lütfen beni aydınlatımısınız

İçeriği paylaş İçeriği paylaş