Altın fiyatlarında düşüşlerde yukarı yönlü tepkiler beklenebilir

30 Kasım 2011 tarihli olarak Ulukartal Finans uzmanları tarafından hazırlanan analizi sizinle paylaşıyoruz. Yapılan yorumda güç içersinde aşağı yönlü tepkilerde 1717-1712 seviyelerinden alış pozisyonu açılabileceği belirtiliyor. Altın fiyatları, gece gelen alımlar sonucu bir süredir kıramadığı 1718 $ seviyesinin üzerine çıktı. Bu sabah itibari ile altın, 1721$ seviyelerinden işlem görmektedir. Altın fiyatlarında, düşüşlerde yukarı yönlü tepkiler gelebileceğini ve gün içi düşüşlerin alım fırsatı yaratabileceğini düşünmekteyiz.
Yatırımcılarımızın gün ,içerisinde aşağı yönlü tepkilerde 1717 - 1712 $ seviyelerinden alış pozisyonuna girilmesinin, 1705 $ seviyesinin stop olarak belirlenmesinin ve yukarıda 1728 - 1735 $ seviyesinin hedeflenmesinin uygun olabileceğini öngörmekteyiz. İşlem volatilitesinin oldukça yüksek olduğu bu günlerde mutlaka stop’lu işlemler açılmasını ve gelebilecek açıklamaların takip edilmesini önermekteyiz. Kaynak: Ulukartal Finans

 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

emarites

ben olsam bozdurur altına geçerdim..ama bu, ben olsam..yani gümüş almak benim aklıma gelmezdi yaw.altının yükseleceği belli ama bugün ama 1 yıl sonra bu zararını kapatacağını düşünüyorum.sen yine de bana bakma.bu  benim fikrim

Lütfen bilgi verin.

Arkadaşlar ben 3 ay önce elimdeki 19.000 tl ile 8 Kg kadar gümüş aldım bir arkadaşımın tavsiyesi ile. Gümüş aldığımda 2,30 tl idi gramı, daha sonra altınla birlikte gümüş sert düşüş yaşadı ve 1,60 lara kadar düştü ama şimdi 2 seviyesinde.Bende beklemekten başka birşey yapamıyorum.Bazı tanıdıklarım Gümüşün yükselmesi çok zor diyorlar.Bu sebeple 8,3 kg gümüşü bozdur altına geçmemi tavsiye ediyorlar ama 2.500 tl zararım var.Altına geçmemi tavsiye eder misiniz, bilgisizliğimin kurbanı oldum, lütfen fikir verin.Elimdeki para da kredi kullanmıştım araba almak için.Gümüşü 3.500 tl zararla bozdurup altına geçmemi tavsiye eder misiniz? Altın sanrım yükselecek ama Gümüş ümit vermiyor.

İçeriği paylaş İçeriği paylaş