Altın fiyatlarındaki düşüşler alım fırsatı mı?

Altın fiyatları ile ilgili olarak hazırlanan analizleri yayınlamaya devam ediyoruz. Altın piyasasında hangi seviyelerden itibaren yukarı yönlü gidiş bekleniyor. Hangi seviyelerden alım yapılabileceği tavsiye ediliyor? 12 Ekim 2011 itibarı ile Ulukartal Finans tarafından hazırlanan analizi yayınlıyoruz: Altın fiyatları 1650 $ seviyesindeki destek noktasından aldığı destek ile 1685,0 $ seviyelerine kadar yükseldi. Bu sabah itibari ile 1667$ seviyelerinden işlem gören altın fiyatlarında gün içi düşüşlerin alım fırsatı yaratabileceğini düşünmekteyiz.

Yatırımcılarımızın gün ,içerisinde aşağı yönlü tepkilerde 1660 - 1650 $ seviyelerinden alış pozisyonuna girilmesinin, 1645 $ seviyesinin stop olarak belirlenmesinin ve yukarıda 1670 - 1680 $ seviyesinin hedeflenmesinin uygun olabileceğini öngörmekteyiz.

İşlem volatilitesinin oldukça yüksek olduğu bu günlerde  mutlaka stop’lu işlemler açılmasını ve gelebilecek açıklamaların takip edilmesini önermekteyiz.  Kaynak: Ulukartal Finans

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş