Altın piyasasında bayram sonrası beklentiler

Altın fiyatlarında bayram sonrasında nasıl bir seyir bekleniyor? Yükseliş trendi devam edecek mi? 10 Kasım 2011 itibarı ile Ulukartal Finans tarafından hazırlanan analizi sizinle paylaşıyoruz: Altın fiyatları küresel ekonomiye dair belirsizlikten kaynaklı, güçlenmeye ve yükselmeye devam etmektedir. 1800 Direnç noktasını test eden fiyatlar bu seviyeden satışlar ile karşılandı. Fiyatlar bu sabah itibari ile 1760$ seviyelerinden işlem görmektedir. Altın fiyatlarında yükselişin devam edebileceğini ve gün içi düşüşlerin alım fırsatı yaratabileceğini düşünmekteyiz. 1770 direncinin kırılması altın fiyatlarını 1795 seviyelerine kadar taşıyabilir.

Yatırımcılarımızın gün ,içerisinde aşağı yönlü tepkilerde 1750 - 1740 $ seviyelerinden alış pozisyonuna girilmesinin, 1730 $ seviyesinin stop olarak belirlenmesinin ve yukarıda 1770 - 1780 $ seviyesinin hedeflenmesinin uygun olabileceğini öngörmekteyiz. İşlem volatilitesinin oldukça yüksek olduğu bu günlerde mutlaka stop’lu işlemler açılmasını ve gelebilecek açıklamaların takip edilmesini önermekteyiz.  Kaynak: Ulukartal Finans

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş