Altın piyasasında son durum ve grafik

Altın fiyatları belirli aralıktaki hareketine devam ediyor. 16 Kasım 2011 sabah itibarı ile fiyatlar 1768 dolar seviyelerinde işlem görmekte. Ulukartal Finans tarafından hazırlanan analizi sizinle paylaşıyoruz: Altın fiyatlarında 1785 - 1760 Dolar seviyeleri arasından işlemlerin devam ettiğini görmekteyiz.  Altın fiyatlarında yükselişin devam edebileceğini ve gün içi düşüşlerin alım fırsatı yaratabileceğini düşünmekteyiz. 1795 direncinin kırılması altın fiyatlarını 1825 seviyelerine kadar taşıyabilir.

Yatırımcılarımızın gün ,içerisinde aşağı yönlü tepkilerde 1760 - 1755 $ seviyelerinden alış pozisyonuna girilmesinin, 1745 $ seviyesinin stop olarak belirlenmesinin ve yukarıda 1795 - 1810 $ seviyesinin hedeflenmesinin uygun olabileceğini öngörmekteyiz. İşlem volatilitesinin oldukça yüksek olduğu bu günlerde mutlaka stop’lu işlemler açılmasını ve gelebilecek açıklamaların takip edilmesini önermekteyiz. Kaynak: Ulukartal Finans

 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş