ALTIN VE DOLAR

Günaydın değerli kardeşlerim ve büyüklerim.Hafta sonuna girmeden önce kısaca piyasa analizi yaparsak:

ALTIN:altında abd ve asya alım pozisyonunda kalmakta.bir önceki yazımdada dediğim gibi abd nin olumlu verileri eskiden altına düşüş getirirken bugünlerde alım sağlamakta.altın partnerini değiştirmeye hazırlanmakta veya değiştirmiş durumda.(euro paritesi)dün akşam üstü baktığım emtia tablosunda altın diğer emtialardan ayrışmış ve kendine yeni bir trend hazırlar durumda.abd borsalarını ve ab borsalarının düşüş trendinde baskı altında kalmasına rağmen çok yüksek kayıplar vermemekte hatta ab borsaları kapanmasıyla abd  alımlarıyla yükselmekte.seviye olarak defalarca kez söylediğim özellikle geçen sene olduğu gibi  1520 li seviyelerde asya mb lerinin ve diğer mblerin alım için uygun bulduğu ortamda.

DOLAR:dolar euronun değer kaybıyla birlikte güçlü durmakta.nükleer savaş korkusu ve petrol krizinden hem altın hem dolar beslenmekte.bu şartlar her iki metanın trendini önümüzdeki günlerde yukarı taşıyacak hale getirmekte.ancak dolar konusunda temkinli olmamız konusunda daha önceki yazılarımdada parantez açmış ve yükselişin reel olmadığını yazmıştım.yatırım yapmadan araştırın ve kimsenin lafıyla değil kendi tasarrufunuzu kullanarak kararlarınızı verin.okuyun araştırınki hem dünyanın durumu ve hemde kendi yatırım portföyünüz için bilgi dagarcığınızı geliştirin.hepinizine en derin saygılarımla güzel insanlar

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

sayın egeli

dennis gartman :altının euro karşısında oldukça değerlendiğini, sizinde dediğiniz gibi euro'nun altından ayrıştığını ifade etmiş.ve eklemiş bu durum ağustostan beri süregelen ayı piyasasının sonuna yaklaştığının bir göstergesi.alım için fırsat kolladığını ifade etmiş.daha önce ki bir söyleminde 1475 e inmesini beklediğini de ifade etmişti.o dönemde 94 tl.olan altın için henüz alım zamanı olmadığını söylemişti.SAYGILAR.

İçeriği paylaş İçeriği paylaş