Altında alımlarda 1685$ stop değerine dikkat

Altın piyasasındaki gelişmeler, uzmanların beklentileri, ve altın fiyatları grafiğini içeren, 23 Kasım 2011 tarihli olarak Ulukartal Finans tarafından hazırlanan yazı aşağıdadır: Altın 1665 $ seviyelerinden gelen alımlar ile 1700 $ seviyesinin üzerine çıkmış durumdadır. Bu sabah itibari ile altın, 1709$ seviyelerinden işlem görmektedir. Altın fiyatlarında sert düşüşün ardından, düşüşlerde yukarı yönlü tepkiler gelebileceğini ve gün içi düşüşlerin alım fırsatı yaratabileceğini düşünmekteyiz.

Yatırımcılarımızın gün ,içerisinde aşağı yönlü tepkilerde 1700 - 1690 $ seviyelerinden alış pozisyonuna girilmesinin, 1685 $ seviyesinin stop olarak belirlenmesinin ve yukarıda 1720 - 1725 $ seviyesinin hedeflenmesinin uygun olabileceğini öngörmekteyiz.

İşlem volatilitesinin oldukça yüksek olduğu bu günlerde mutlaka stop’lu işlemler açılmasını ve gelebilecek açıklamaların takip edilmesini önermekteyiz. Yurtdışından gelecek olan PMI verileri de piyasaların takibinde olacaktır.  Kaynak: Ulukartal Finans

 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş