Altında alt kanal noktası 1750 ve 1745! Uzun vadede beklentiler 1950-2000

Altın fiyatlarında birkaç gündür yaşanan gerilemeler akıllara düşüşün ne kadar daha devam edeceği sorusunu getiriyor. Altın fiyatları hangi değerlere kadar düşecek. Yükseliş ne zaman yaşanacak? Alım için hangi rakamlar uygundur?  Altındaki tepki satışları ne zaman son bulacak? Altın ile ilgili olarak uzman analizlerini yayınlamaya devam ediyoruz. Alım için hangi rakamları Çin Hükümeti'nin sıkı para politikalarının devam edeceğine yönelik endişelerin, Avrupa'daki borç krizinin gevşeyebileceğine yönelik spekülasyonların önüne geçmesiyle Çin borsası değer kaybetti.  Küçük bankaların rezervlerini artırması ve Merkez Bankası anketinin hane halkı enflasyonunun yüksek seyrine devam ettiğini göstermesi üzerine China Minsheng Banking Corp. , bankalar arasındaki düşüşe öncülük etti. Euro’daki dalgalanmaların yalnızca geçici olarak gevşediğini, bunun da küresel risk iştahını yükselteceğini belirten Shanghai River Fund Management Co.'nun genel müdürü Zhang King, yüksek enflasyonun devam ettiğini, bu sebeple sıkı para politikaların da süreceğini söyledi.

Merkez bankalarının yapmış olduğu ortak müdahale sonrası yatırımcıların likidite peşinde koşması nedeniyle gerileyen sarı maden de daha önce yapmış olduğumuz analizlerde teknik olarak da tepki satışlarının olabileceğini belirtmiştik. Özellikle 50 günlük üssel hareketli ortalamanın önemli bir direnç olduğunu ve bu seviye geçilmediği müddetçe tepki satışlarının devam edeceğini yinelemiştik. Altın dün gelen haberler nedeniyle düşüşlerine devam ederken önemli bir seviye olan 200 günlük üssel hareketli ortalama olan 1786 seviyesini kırdı ve gün içerisinde 1762 dolar seviyesine kadar geriledi. Şuanda da 1766 dolar seviyelerinde hareket eden sarı maden de kanalın alt noktası 1750-1745 seviyeleri önemlidir. Altın düşüşüne devam eder ve bu seviyeyi test ederse tekrar toparlanma hareketi gözlemlenebilir. Bu yüzden de altın fiyatlarında yaşanılacak olası düşüşlerin uzun vade beklenti olan 1950-2000 seviyeleri için uygun alım fırsatları olduğunu söyleyebiliriz.

PİVOT; 1800  DESTEK; 1753-1725-1703  DİRENÇ; 1788-1813-1840    Kaynak: Lider Forex

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

merkez bnk 350 milyon usd ihalesi açtı

mrz usd mudahalesi

İçeriği paylaş İçeriği paylaş