Altında düşüşler hala alım fırsatı mı?

Altın fiyatları uzun süredir yatay seyrinde hareketine devam ediyorken dün itibarı ile yukarı yönlü bir sıçrama yaptı. Bundan sonra yeniden düşüş olacak mı yoksa altın fiyatları yükselmeye devam edecek mi? 27 Ekim 2011 itibarı ile Ulukartal Finans tarafından hazırlanan altın fiyatları yorumunu sizinle paylaşıyoruz:  Şuan 1700 seviyesi destek, 1730 seviyesi direnç olarak çalışmaktadır. Fiyatlar bu sabah itibari ile 1721$ seviyelerinden işlem görmektedir. Altın fiyatlarında yükselişin devam edebileceğini ve gün içi düşüşlerin alım fırsatı yaratabileceğini düşünmekteyiz. 1730 direncinin kırılması altın fiyatlarını 1750 seviyelerine kadar taşıyabilir.

Yatırımcılarımızın gün ,içerisinde aşağı yönlü tepkilerde 1715 - 1705 $ seviyelerinden alış pozisyonuna girilmesinin, 1695 $ seviyesinin stop olarak belirlenmesinin ve yukarıda 1725 - 1735 $ seviyesinin hedeflenmesinin uygun olabileceğini öngörmekteyiz. İşlem volatilitesinin oldukça yüksek olduğu bu günlerde mutlaka stop’lu işlemler açılmasını ve gelebilecek açıklamaların takip edilmesini önermekteyiz.  Kaynak: Ulukartal Finans

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş