Altında düşüşlerde alım yapılabilir mi?

Altın piyasası ile ilgili olarak farklı analizleri yayınlamaya devam ediyoruz. 25 Ekim 2011 itibarı ile Ulukartal Finans tarafınan hazırlanan analizde altın fiyatlarında gün içindeki düşüşlerin alım için fırsat olabileceğinden bahsediliyor. Her zaman olduğu gibi işlem volatitilesinin yüksek olduğu ve stoplara  dikkat edilerek işlem yapılması gerektiği hatırlatılıyor: Altın fiyatlarının dün 1640 - 1660 seviyeleri arasında işlemlere devam ettiğini gördük. Bu sabah itibari ile 1657$ seviyelerinden işlem gören altın fiyatlarında gün içi düşüşlerin alım fırsatı yaratabileceğini düşünmekteyiz. 1660 direncinin kırılması altın fiyatlarını 1675 seviyelerine kadar taşıyabilir.

Yatırımcılarımızın gün ,içerisinde aşağı yönlü tepkilerde 1645 - 1640 $ seviyelerinden alış pozisyonuna girilmesinin, 1630 $ seviyesinin stop olarak belirlenmesinin ve yukarıda 1665 - 1675 $ seviyesinin hedeflenmesinin uygun olabileceğini öngörmekteyiz.

İşlem volatilitesinin oldukça yüksek olduğu bu günlerde mutlaka stop’lu işlemler açılmasını ve gelebilecek açıklamaların takip edilmesini önermekteyiz.  Kaynak: Ulukartal Finans

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş