ALTINDA HANGİ NOKTADAYIZ

Günaydın sevgili arkadaşlar,
Son duruma kısaca bir gözatmak gerekirse;
Altında daha önce TL açısından dip fiyatların 95-96 TL olduğunu belirtmiştik bugüne geldiğimizde şu ana kadar altın bizi yanıltmadı ama tabiki her zaman temkinli olmakda fayda var.Benim kanatim dip fiyatın yine bu seviyede hatta 97 TL seviyesinde olduğudur.USD yi 1,7 lerde tutulamayacağı en kısa sürede 1,8 lere geleceğini hatta en dip fiyatının 1,75 olduğunu düşünüyordum bugünde bu görüşümün arkasındayım.Şu anda altının alış fiyatı 99 TL civarı(bankalar açısından)
Önümüzdeki döneme bakar isek ben kasım ayında olmadı aralık ayında altının yeni zirve seviyesini zorlayacağını 2012 ilk çeyreği içinde de 2000 USD yi deneyeğini düşünüyorum.Dolar kurunuda minimum bu seviyelerde düşünürsek potansiyel getiriler sanırım hepimizi mutlu edecektir.
Daha önceki yazılarımda kasım ayında 103-107 TL arasını beklediğimi ifade etmiştim.Bu doğrultudada 1,8 kur, 1800 USD ons demiştim.Kasım ayı içinde bunun gerçekleşme ihtimalini çok yüksek gördüğümü belirtmeden geçemeyeceğim.
Yunanistan'ı konuşmaya artık bence gerek bile yok!!Biz kendimize baktığımızda zaten çok ciddi bir cari açık ve finansman sorunumuz mevcut.Avrupa'nında içinde bulundupu durum düşünülür ise,nasıl bir ihracat tehlikesi veya nasıl bir kur tehlikesi ile karşı karşıya kaldığımız çok açık.Cari açık finansmanının memleketimizin şu an için en büyük ekonomik sorunu olduğunu düşünüyorum ve bununda kurlara yansımasını gördük ve göreceğiz.Bence MB nin yıl sonu kur hedefi 1,69 hayal!!!Benim kur beklentim 1,8-1,9 arası gider gelir
Çok sabrettik,zararlarımız çok üst noktalara ulaştı ama altına güvenimizi kaybetmedik ve hiçbir zamanda kaybetmeye gerek olmadı şu global kriz ortamında.Güzel günler bizi bekliyor.
Tüm arkadaşlarımıza güzel kazançlar dilerim
Sağlıcakla kalın,

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

98,65

98,65 den bozdum şuan düşüşte gibi düşerse tekrar alıırız düşmesse fadıl takipte :)

teşk

Cumhur Bey,
Teşekkür ederim.Yalnız bunlar takdir edersinizki sadece öngörümüz, beklentimiz her zaman gerçekleşmeme ihtimalide yüksektir gerçekleşme ihtimali olduğu gibi.Kimsenin bizim yüzümüzden alım satım yaparak zarara ugramasını istemeyiz çok üzülürüz.Faydamız olabiliyorsa ne mutlu bize!!!Bu site çok güzel bir site değerini bilelim.
Umarım en kısa sürede değerli altın yorumcusuda yorum yazar.Düşünceleri bize ışık tutuyor.

Çok teşekkürler...

Elleriniz dert görmesin. ağzınız bal yesin!

İçeriği paylaş İçeriği paylaş