Altında ilk planda 1695 - 1705 hedeflenebilir

Altın fiyatları yükselişler sonrasında tepki satışları ile karşılaşıyor. Bunun sonucunda düşüşler yaşayan fiyatlarda yukarı yönlü tepkiler sonucunda artış bekleniyor. 25 Kasım 2011 tarihli olarak Ulukartal Finans tarafından yapılan analizde gün içindeki düşüşlerin alım için fırsat olduğu ifade ediliyor. Ulukartal Finans uzmanları tarafından hazırlanan rapor aşağıdadır: 

Altın fiyatlarında 1710.0 $ seviyesi direnç konumunda çalışmaktadır ve gelen alımlar bu seviyeden satışlar ile karşılanmaktadır. Bu sabah itibari ile altın, 1685$ seviyelerinden işlem görmektedir. Altın fiyatlarında sert düşüşün ardından, düşüşlerde yukarı yönlü tepkiler gelebileceğini ve gün içi düşüşlerin alım fırsatı yaratabileceğini düşünmekteyiz.

Yatırımcılarımızın gün ,içerisinde aşağı yönlü tepkilerde 1678 - 1672 $ seviyelerinden alış pozisyonuna girilmesinin, 1665 $ seviyesinin stop olarak belirlenmesinin ve yukarıda 1695 - 1705 $ seviyesinin hedeflenmesinin uygun olabileceğini öngörmekteyiz. İşlem volatilitesinin oldukça yüksek olduğu bu günlerde mutlaka stop’lu işlemler açılmasını ve gelebilecek açıklamaların takip edilmesini önermekteyiz.  Kaynak: Ulukartal Finans

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş