ALTINDA SATIŞ BASKISI

Geçtiğimiz hafta 1. satış dalgası bu hafta da 2. ve 3. satışdalgaları ile birlikte devam ederse altında beklenen ons değerleri 15** $'dır. 1700$'ı kırıp kırmamasına bağlıdır herşey.

Henüz satış sürecinin tamamlanmadığı düşünülebilir. Bu bakımdan alımlar erken sayılacaktır.

Değerli arkadaşların yaptıkları son alıntılar okunduğunda, 2012'nin deflasyonist baskısı altın fiyatlarını frenleyecektir.

Bununla birlikte artan petrol fiyatları belli noktada enflasyon yaratacaktır. Kurların yükselmesi kaçınılmazdır...

Petrol, iran ve suriye konusu çözülemediği sürece kurlar yükselecektir.

Altın her zamanki gibi satış korkusu sebebiyle esas yatırımcının fon girişine maruz kalamıyor... Bunun için de istikrar arıyor...

Hayırlı günler...

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

Altın.

Ons 1700$'ı kırdı.... Altındaki kar satışlarını avrupa kıtası sürdürecek gibi... Amerikan piyasaları açılmadan onsun nerede duraklayacağını göreceğiz...
 
3. dalga satış, yine ABD piyasalarında görülecektir... Avrupanın bıraktığı yerden ya devam eder, ya da tepki alımları görülür... Bu alım kararı olarak görülmemelidir.
 
Süreç beklenmeli, kademeli alımlar, 1650,1600, 1550, 1500$ olarak hedeflenebilir.
 
 

İçeriği paylaş İçeriği paylaş