ALTINDA TAVSİYELERE DİKKAT

Son günlerde özellikle altın alımı konusunda isimleri firmalaşmış yatırımcılardan tavsiyeler geliyor... Takdiri okurlara bırakıyorum, özellikle samimiyet ve niyet konusunda dikkat edilmeli... Okunduğunda mantıklı geliyor ancak "gerçekten bizi mi düşünüyor" diyor içinden insan.
 
Ortadoğu'daki siyasi risklerin arttığına dikkat çeken Doktor Kıyamet lakaplı yatırımcı Faber, "şimdi altın alın" dedi.
 
"Doktor Kıyamet" lakaplı para yöneticisi Marc Faber, İran ve İsrail arasındaki bir savaşın neredeyse kaçınılmaz hâle gelmesiyle Ortadoğu'daki siyasi riskin tırmandığını belirterek, değerli metallerin bir miktar güvenlik sağladığını savundu.
 
Siyasi riskin 6 ay önce zaten yüksek, şimdi ise daha yüksek olduğunu söyleyen Faber, er ya da geç ABD ya da İsrail'in İran'a saldıracağını, bunun kaçınılmaz olduğunu ifade etti.
 
İran'ın petrol arzındaki kesintilere ilişkin kaygıların etkisiyle Brent petrolün varili Salı günü 123 dolardan işlem gördüü.
 
İsrail başbakanı Benyamin Netanyahu, Pazartesi günü ABD Başkanı Barack Obama ile yaptığı görüşmesinin ardından da İran'a olası bir saldırı yapabilecekleri fikrinden vazgeçme sinyali vermedi.
 
Ortadoğu ya da başka bir yerde savaş çıkarsa, Fed Başkanı Bernanke'nin daha fazla para basmaktan başka seçeneği olmayacağını söyleyen Faber, bu sebeple bu zamanlarda hisse senetleri ve değerli metallerde kalınmasını tavsiye etti. Faber ayrıca, "savaşların büyük çoğunluğunun ve sosyal gerilimlerin şirketleri yıkamamış olduğunu" belirtti.
 
ALINTI : Bloomberght.com

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

Sayın altın

Ben de altının yükseleceğini kabul ediyorum zaten portföyümdeki %20 altını tekrar doldurmak için bekliyorum...
 
Bir amerikalının lafı ile altın alacaksam yandım ben...
 
Söylemek istediğim, bu zamanda hakikaten bu insanların dediği gibi gidip altın alınır mı acaba?
 
İrandan bahsediyor ama perdenin diğer tarafında temerrüte düşme riskinde olan yunanistan ve diğer avrupa ülkeleri var... Hiç bu konudan bahsetmiyor... Hedef saptırma olarak yorumluyorum bu iran açıklamalarını ben şu safhada, doğrusu...

Bu gibi kişilere spekülatör

Bu gibi kişilere spekülatör gibi güvensiz yaklaşsakta bazen görünen köy klavuz istemiyor. Dünyamız barış dolu, huzur dolu bir yer değil maalesef. Geçmişte de değilmiş şuanda da değil, gelecekte de olacağını sanmıyorum. Bu tür gerginlikler olduğu sürece ülke paralarına olan güvensizlik değerli metallerin fiyatlarını arttıracaktır. Doktor Kıyametin açıklamasını okudum. Evet olabilir demekle birlikte 'aman hemen kuyumcuya koşayım!' demedim.

İçeriği paylaş İçeriği paylaş