Altında Uzun Vadeli Senaryo...(Silver_2706)

Bu yazıdaki amacım hep birlikte bu konuyu tartışıp, altın borsası ailesi olarak hep birlikte bir strateji geliştirebilmek....
 
Farklı görüşleri olanlar lütfen belirtsin ...Kalıcı olması adına anasayfada paylaşmak istedim.
 
Altının onsu şu anda 1341...
 
Orta vadede yükseliş beklentim var ama bu en fazla 1490-1520 ile sınırlı...
 
1520 kırılmadan önce çok kuvvetli bir destekti, uzun dalga boylarında 4 kere denedi burayı kırmak için, aralarda da 1 kez 1921 dolarlık tarihi rekor kırdı, 3 kez de 1800 denendi ve yaklaşık 1,5 yıl sonra kırdı...
 
Bu desteğin kırılması ile birlikte çok kuvvetli destek olan 1520 çok kuvvetli br direnç haline dönüştü.
 
Peki bundan sonra neler olabilir? Takip edeceğimiz kuvvetli direnç aralığı olan 1490-1520 aralğı bir kez 1490 görülerek denendi. Yani kırılması için en az 2 kere daha denenmesi gerekli bence...
 
Benim senaryom şöyle...1490-1520 arasına kadar bir yükseliş...Sonrasında son düşüş dalgası başlayacak bu kez 1150'ler denenecek...Bu son düşüş olacak, sonra 1490-1520 tekrar denecek ve bu kez yukarı kıracak...Ondan sonra hedef 1800 olacak....
 
Bu öngörümün gerçekleşmesi, eğer gerçekleşirse yani, 1,5-2 yılı bulabilir....
 
Çizmeye çalıştığım tablo genel hatlardan oluşuyor...Bu rakamlar arasında mutlaka daha dar bant hareketleri olacaktır...
 
 
YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.... 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

çok teşekkür ederim sayın

çok teşekkür ederim sayın egeli,
sizin gibi birisinden bunları duymak beni onore etti....
desteklerinizi bizden esirgememenizi rica ediyoruz....
ellerinize sağlık...görüşmek dileğiyle.....

bugün  gr tl iyi bir rakamla

bugün  gr tl iyi bir rakamla kapattı. bence satış fırsatıydı. 1350 yi geçeceğini hiç zannetmiyorum. pazartesi sabah usd try düşmeye başlayacak. bu gr tl için iyi değil.döviz alacaklar için salı -çarşamba iyi fiyatlar oluşacak.önümüzdeki hafta bist e yarayacak. ytd

sayın bjk1903

Formasyonda TOBO dan başka gördüğün OBO formasyonu mu var? Kesin değil ama haftaya yükselişle açılır ve de kapanırsa diğer haftaya kadar yükseliş beklentisi artar. Ben en azından 1390 ve sonrasında 1450 leri bekliyorum.

Düşüncem

Benim düşüncem en yuksek 1373 görülmesi ancak 1355 ten dönmesi daha muhtemel..ben 1270-1180 görüleceğini ve bunun benim formasyonuma da uyduğunu görüyorum..ancak bu durumların oluştuğu zamanlar çok güzel bant hareketleri görülecektir..2 türlü de bana kar yazar..formasyona bağlıyım ancak bozulduğunda diğer formasyona da hazırım..onunda ön çalışması var..lafı uzatmadan düşüş öngörüm devam etmekte..bant hareketlerinde görüşmek dileğiyle..:))

Yaptığım yorumlar kişisel görüşümdür..Yatırım kapsamında değildir..

DEĞERLİ KARDEŞİM

Bir zamanlar bizde sizler gibi elimizden geldikçe paylaşımlarda bulunup bu sitede kardeşlerimizle buluşurduk.sonra sizler gibi yeni değerler çıktı ve sitemizin zenginliği arttı.bizde sahneyi sizlere bıraktık.artık sizleri okuyup keyif almakla yetiniyoruz.
yazınızı çok güzel bulmakla birlikte fikirlerimide müsadenizle sunmak isterim.öncelikle yazılarınızı yazarken verdiğiniz destek ve direnç noktalarını yada hedeflerinizi somutlaştırınız.yani 1150 yada 1520  ye gidecek  olan beklentinizin sebeblerini arkadaşlara belirtiniz.somut bilgiye ve veriye dayandırdığınız her bilgi sayesinde,  yorumladığınız  metalar belirttiğiniz hedeflere gitmesede, insanlar sizin sayenizde analiz gücünü artırırlar.teknik analiz bir yatırımın stratejisinde %50 lik bir paya sahiptir.geri kalan pay ise anlık,haftalık veya aylık değişen veri akışıyla şekillenir.
bunlar benim nacizane fikirlerim.tekrar elinize sağlık diyorum ve yazılarınızın devamını bekliyorum.saygılarımla

Çalışmadan, öğrenmeden,yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonrada istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

kısa vade

ons , dolar ve haliyle gr/tl de düşüş için bir sebep görmüyorum. Yükselmeye devam edecek inşaallah Amin

amen :)

Silver_2706

Ons 1100, USD/TL1,87 olsa 66 TL yapıyor. 66 da iyi rakam, keşke düşse diyeceğim neredeyse. :) Dediğin doğru, 66 TL olsa piyasada dört bir taraftan altın 10 TL olacak demeye başlarlar yine kimse alamaz. Umarım içimizde haklı olan diğerini herşey bitmeden ikna edebilir :). 

teşekkür ediyorum sayın

teşekkür ediyorum sayın teknik oyuncu, saygılar benden .....
ben onsu 1150 bekliyorum ama o zaman gram tl 65 olmayacak tabiki :)
dolar/tl'yi de işin içine katarsak minimum 75 lira olur bence....
hepimiz 75^ten alıp 110'dan satar mıyız?
...bence ne herkes 75'e geldiğinde alım yapacak cesarete sahip olacak...ne de 110'u bekleyecek sabrı olacak....75'ten alan en fazla 85'e kadar bekler o da beklerse, (çünkü gramda 1-2 tl kar'a razı olmaya alıştırılıyoruz)...o yüzden fonların bu konuda bir kaygısı olduğunu sanmıyorum :)
 

Silver kardeşim

Eline sağlık. Hiç muhalefet olur mu? Aksi görüşler her zaman karşıtını olgunlaştırır. Bak en azından 1530 a kadar aynı fikirdeyiz. :) Dileğim şudur ki her ikimiz için de zararımız az, kazancımız daim, ama en önemlisi sağlığımız yerinde olsun. 
Gelelim beklentine. 
Bazıları gülüyor biliyorum ama TOBO diyeceğim yine :). 1180 den bu yana gelen yükseliş trendi 13 Eylül de 1350 nin aşağı yönlü kırılmasıyla ortadan geçici olarak kalktı. Yükselişe olan inancım bana bu kırılımın aslan payına sahip fonların yükselişten daha fazla nemalanabilmek için teknik sat sinyaliyle bir çok kontratı toplamalarına vesile olduğunu söylüyor. Yakın bir zamanda tekrar bu trende girdiğimizde bir çoğumuzun elinde fiziki, kaydi ya da kontrat altını bulunmayacak. Oradan döner buradan döner dedikçe alacaklar piyasayı arkasından mahsun gözlerle bakılacak. Benim inancım bu.1270 aşağı kırılırsa yanıldım der satarım aşağıda daha uygun fiyatlar için beklerim. Dolar da düşecek nasılsa :) Ama konjenktüre bakınca TOBO yu bir kenara at. Herkesin beklediği 1100 e gelmez be gülüm. :) Hepimiz 65 liradan altın alıp 110 liradan satıp hepimiz mi zengin olacaz. Kim kaybedecek peki??
Yazılarını her zaman severek okuyorum. Saygılar selamlar.
 

İçeriği paylaş İçeriği paylaş