Altında yükseliş trendi ve 1750 direnci

Altın fiyatlarındaki yükseliş trendi devam ediyor. Yükseliş kalıcı mı olacak yoksa yeniden düşüşler görülebilir mi ? Düşüşler olduğunda alım yapılabilir mi? Nelere dikkat etmek gerekir? 28 Ekim 2011 tarihi itibarı ile Ulukartal Finans tarafından hazırlanan altın analizini sizinle paylaşıyoruz.  Şuan 1730 seviyesi destek, 1750 seviyesi direnç olarak çalışmaktadır. Fiyatlar bu sabah itibari ile 1743$ seviyelerinden işlem görmektedir. Altın fiyatlarında yükselişin devam edebileceğini ve gün içi düşüşlerin alım fırsatı yaratabileceğini düşünmekteyiz.

1750 direncinin kırılması altın fiyatlarını 1775 seviyelerine kadar taşıyabilir. Yatırımcılarımızın gün ,içerisinde aşağı yönlü tepkilerde 1735 - 1725 $ seviyelerinden alış pozisyonuna girilmesinin, 1715 $ seviyesinin stop olarak belirlenmesinin ve yukarıda 1750 - 1760 $ seviyesinin hedeflenmesinin uygun olabileceğini öngörmekteyiz.

İşlem volatilitesinin oldukça yüksek olduğu bu günlerde mutlaka stop’lu işlemler açılmasını ve gelebilecek açıklamaların takip edilmesini önermekteyiz.  Kaynak: Ulukartal Finans

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş