ALTINDAKİ DURUM

Değerli arkadaşlar bildiğiniz gibi altındaki yükseliş tamamen Çin'de büyüme rakamlarının düşük gelmesi sebebiyle ekonomiyi canlandırmak için parasal genişlemeye gideceği söylentisinden kaynaklanmaktadır.
 
Suanda fiyatlanmalar ne avrupadaki krize bakıyor ne de hürmüz boğazına...
 
Tamamen spekülatif olarak kar amacı güden bir artış ile karşı karşıyayız altında... Altına yatırım sebebiyle doğal olarak piyasada dolara talep azalmaktadır.
 
Dolardaki geri çekilme bu bakımdan bir süre daha dalgalanabilir. Ancak 1.75 rakamları , onsun 1800 $ olması mümkün görüldüğünde ve/veya FED'in parasal genişlemeye gitmesi halinde beklenmelidir.
 
Dolardaki artış beklentisini , çindeki parasal genişleme söylentisi şu durumda ötelemiş durumda. Grafiklerin ve beklentilerin şaştığı bir noktadayız.
 
Çindeki parasal genişleme fos çıkarsa onsun nasıl yuvarlandığını, doların ise nasıl bir kaç saat içinde fırladığını göreceğiz.
 
O bakımdan bu parasal genişleme beklentisini trader'lar yatırımcıyı altına yönlendirerek başarıyla değerlendiriyorlar... Altından nezaman çıkacaklarını da çok iyi biliyorlar. Zarar eden yine siz, kar edenler ise parayı yönlendirenlerden başkası olmayacak.
 
Bu bakımdan altında tatminkar bir noktadan kar satışı yapmanızı şiddetle öneririm...
 
"Altından dolara geçtim, şu kadar zarar ettim..." diyenler tekrar şimdi dolardan altına geçişi kesinlikle düşünmemelidirler... Artan metaya yatırım yaparsanız durmadan, sürekli kaybedersiniz....

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

1630-1670

Bu büyük olasılıkla tıkanıklık bölgesi üzerinde seltlement homever 1523,90, Aralık düşük tekrar test projesi yüksek olursa sonraki bacak başarısız olur ve orada bir sonraki hedefi dezavantajı yok, daha kalıcı bir leversal.If altın start sinyali1486
arkadaşımızın yabancı bir sitden aldığı grafikteki analizdir

İçeriği paylaş İçeriği paylaş