BERNANKELİ GÜNLER---EGELİ

Hayırlı haftalar değerli kardeşlerim.bernankeli günler bizi bekliyor.altıncılar dolarcılar pür dikkat bernankeyi izleyecekler.fakat unutmayalım ,bernanke  dolar ve altıncılara istediğini vermeyecek söylemlerine devam edecektir.işin çünküsüne geldiğimizde altıncılar Q3 yanlısı açıklamalara odaklanacaklardır. bildiğiniz gibi  bernanke bu konuda ketum. dolarcılar kesin Q3 yok twistle uzun yıllar devam edeceğiz, faizlerde artacaktır türünde açıklamalar bekleyecekler ancak bunlarda bu ekonomik şartlarda hayal.yani sıfır+sıfır=sıfır
 
Yukarıdaki duruma bakınca dolar ve altıncıların bernankeye göre pozisyon belirlemeleri anlamsız olmakta.altındaki bant 1520-1680 arasında,dolardaki bant 1,77-1,85 arasında kalmaya  devam etmekte.FED siyasi ortamdan uzak karar aldığı ve almaya devam edeceğini kanıtlarcasına politikalarını devam ettirmekte.kim başkan olursa olsun biz doğru bildiğimiz yoldayız demekte ve uyguladıkları ekonomi politikasıylada obamanın bir daha seçilme  şansını sınırlandırmakta.abd de batan bankaları ve şirketleri 2008 den bu yana  gördük fakat bu sene bunlara batan eyaletlerde eklendi.demekki fed bir yerde yanlış yapmakta.fed yanlışta ab yanlışta peki biz yatırımcı olarak nerdeyize bakarsak;Hep aynı şeyleri konuşup yazmaktayız.hareket kabiliyetimizin kısıtlı olduğu şu günlerde mantıklı olan dip seviyelerden parçalı alımlarla uzun süre beklemek veya anlık veri takibiyle altında 10-20 dolar artışları, dolarda 1-2 tl farkları cebimize koymak doğru olabilir.yılbaşından beri portföyümüzde tl ye önemli bir pay ayırdığımıza da göre kazanıyor olmamız gerekiyor.çok kazanmayalım ancak ana paramızıda eritmeyelim prensibinden hareketle dikkatli bir yatırım portföyü ancak takiple olur diyoruz ve kimsenin lafıyla değil kendi fikrimizce yatırım yapmayı soframızdan eksik etmiyoruz.
Saygılarımla

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş