BİRAZ DA KORKMAK LAZIM - TRADER

Altın ve gümüşte satışların hızlanması halinde 2008 krizinin hemen hemen aynı bir sonuç ortaya çıkacak.Grafiksel olarak çok benzer bir tabloyu açıkça görmek mümkün.Teknik ayrıntılara boğmaya gerek yok.Eğer satış devam ederse ve 2008 krizi esnasındaki tabloyu önümüze alıp berebaerce değerlendirirsek şunu görebiliriz.Altında ons olarak dip  1320 doları ,iyimser olarak ise 1425 doları şaak diye yüzümüze çarpabilirler.
 
Gümüşte ise 20 dolara kadar aşağısını boş görmek mümkün.
 
Bu olasılık teknik anlamda kesinlikle mümkün.Zira grafiksel olarak kesinlikle buna müsait bir ortam var ve 2008 krizindeki tablo bu olasılık ile birebir örtüşüyor.Ama tabi ki bu arada insan faktörünü ve olası çözümleri grafikte görmek mümkün değil.Bu iki faktör devreye girerse o zaman bu dipleri görmeyiz.

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

Merhaba ,sayın acizane

Bakalım ,görelim .Zamna herşeyi gösterecek.Sonucta surda 10 gunumuz kaldı.Hayırlısı olsun.:) Ama ben dolar ile ilgili olarak öngörü belirtirken salt Türkiye bazında bir değerlendirme yaparak boyle bır dusunce belirtmedim.Sonucta suanda dolar global olarak yukseliyor ve Türkiye de bundan nasibini alıyor.O yuzden Türkiye için vergiden kaynaklı ve diğer ekonomik dengelerden dolayı olan düşünceniz doğru olsa bile global sebeplerin daha ağır basacağını düşünüyorum.
Diğer yandan üssel ortalama sistemine göre şu dönem kritik bir eşik,eğer genel standart hareketlere göre fiyatlama gercekleşmiş olsaydı 1670 den yukarı yonlu geri dönmesi gerekirdi.Ancak aşırı satış fiyatı buradan da aşağı indirdi ve hatta 200 günlük ortalamanın dahi altına indi fiyat.En son 2008 de fiyat 200 günlük ortalmayı kırmıştı ve yine en son 1920 den geri dönerken fiyat,alt sınırı da kırarark daha aşağılardan dönmüştü.Benım grafık ongörüm 2008 krizi ile benzeşme yonunde olduğu için onsun 2012 ocak sonuna kadar gerileyeceği ve 1475 e kadar gelebileceği yonunde.dolar için evet gerileyecek ama bence yine 2012 ocaktan başyacak ve 2012 ocak sonu 1,80 devamında ise (sonu nereye varır şimdiden birsey dıyemem) yine düşmeye devam edecek yonunde...
 

 
 
 

YIL SONU ÖNGÜRÜM-TRADER

Yıl sonu dolar -tl hedefim:Maksimum ulaşacağı seviye 1,95
Yıl sonu altın-ons hedefim:1620 tavan - 1550 taban

 
 
 

sayın trader

gümüşte 20 dolar öngörünüzde zaman tahmini nedir..? 

trader yeterince yardımcı oluyor emrecansever

bu siteyi takip ettiğim günden beri kendini farkettiren iki yorumcu dikkatimi çekti. birisi sayın TRADER diğeri ise sayın ALTIN YORUMCUSU. tabi daha sonraları yorumlarıyla dikkat çeken başka arkadaşlarda oldu. Bu sitedeki insanların çoğu TRADER gibi yorumcuların yazılarını dört gözle beklerken bakkal zihniyetli insanlar çıkıpta bu yorumcuları tiksindirecek saçma sapan yazılar yazmasın.
en azından burada gözlemlediğim kadarıyla insanlara yardımcı olmayı ilke dinmiş bir kişinin yaptığı yorumları değerlendirmek yerine bu kişilerin umutlarını kırıcı davranışlar sergileyerek bizlerin merakla beklediği yorumlardan mahrum kalmamızı sağlamaya kimsenin hakkı yok.
muhalefet etmek tabikide gereklidir ama bir kişiye muhalefet etmeniz için önce onun seviyesine ulaşmanız gerekir. iki satır ekonomi yazısı okumakla yorumcu olunmaz.

sayın emrecansever -TRADER

Güzel kardeşim sen kendi bildiğin gibi al-sat.sonucta kendi kararını kendin vermişsin zaten.yalnız ,bu kadar iddialı bir fikir ortaya koyarken bahsettiğin yuzeysel istatistıkten  ve sokaktaki simitcıye dahi sorsan altının degerlı bır metal olduğu seklınde alınacak cevaptan daha fazlasına ihtiyacın var.ayrıca yazı uslubunu ve hakkımdakı felaket tellallıgı suclamanı altında yanlıs tercıh yapman ve zararda olmana baglıyorum.ama uzulme zararını kurtaracakın.ayrıca rısklerı belırtmek felaket tellallıgı ıse fıyat 14.11.2011 de 1781 iken, 1555 olacak seklınde belırttıgımde de ben felaket tellalıydım o halde. bunların dısında fazlaca polemıge gırmeye hıc nıyetım yok.Allah muaffak etsin insallah.

 
 
 

SAYIN EMRECAN SEVER

BEN CE SİZ YANILIYORSUNUZ EĞER GRAFIKLERİ İYİ İNCELERSENİZ GORECEKSINIZ KI ALTIN ZAMAN ZAMAN KAZNDIRMIS ZAMAN ZAMAN KAYBETTIRMIS. ORNEGIN      
1976 124,74
1977 147,84
1978 193,40
1979 306,00
1980 615,00
1981 460,00
1982 376,00
1983 424,00
1984 361,00
1985 317,00
1986 368,00
HATTA BU YILLAR ARASINDA 800 KUSUR DOLAR SEVİYELERİNİ GEC TİĞİ DE GÖRULMUSTUR. HICBIR YATIRIM ARACI DEVAMLI KAZANDIRMAZ. DEVAMLI KAYBETTIRMEZ. SADECE PARANIN GIDECEGİ ADRES DEĞİŞİR.
 
ELEŞTİRİ DEĞİL SADECE BİLGİLENDİRMEDİR.
 
 
 

sayın trader

sayın trader insanlara yardımcı olacağım diye karamsarlığa ıtıyosun nerden cıkarıyosun bunları anlamıyorum  bırturlu felaKET TELLARI GİBİ YAPMA ALLAH ASKINA ALTIN DIP GORECEK DİYORSUN 1300 DİYORSUN ONSUN  FIYATINI SOÖYLE BİR GERIYE GİTTE BAK İSTATIKILERE SON 15 YILLDIR ALTIN CIKTIĞI FİTATIN ALTINA BIR SONRAKI YIL DUSMEMISTIR ASLADA DUSMEZ BEN İLLA 110 DEMIYORUM AMA SENIN GIBI 80 YADA 85 TL DEMIYORUM 90 TL İLE 100 TL ARASINDA İLK CEYREKTE GEZINECEKTIR VE IKINCI CEYREK ORTLARINDA ALTININ GRAM FIYATI 110 TL DIR SEN İSTESENDE İSTEMESENDE NEDENIO ALTIN DEĞERLI BIR METALDIR ASLA VE ASLA YERLERDE GEZMEZ BUNU BOLE BILMEK LAZIM İŞTE SEN BOLE YAZINCA BISSURU İNSANI KORKU SARMAKTA

teşk

bilgilerin için teşekkür ederim 

BU DURUM OLASI BİR ORTA VADE DÜŞÜNCESİDİR - TRADER

Bahsetiğim olasılık,eğer gerçekleşir ise orta vadede ve 2012 yılının ilk 3 ayına kadar olabilecek bir durumdur.Bu olasılık gerçekleşse de gerçekleşmese de bundan önce kısa vadede bir miktar yükselişi ve gram / tl  de 98,0 e kadar bir seviyeyi de görmek mümkün olacak.Zaten bu dip olasığı gerçekleşmez ise 98,00 den sonra yukarı devam edecektir hali ile...

 
 
 

İçeriği paylaş İçeriği paylaş