BİRAZ UZUN OLDU AMA MÜSAİT OLUNCA OKUYUNUZ

Hayırlı cumalar değerli kardeşlerim.Kısaca ab ve abd üzerine yazıp önemli birkonuda paylaşımda bulunacağım.
 
Haziran ayı önemli gelişmelerin izleneceği bir ay olacak.bu ayın en önemli iki noktası Yunanistan seçimleri ve fed twist programının sonu.
 
Yunanistan seçimleriyle birlikte ab kararlarına uygun hareket etmeyecek bir iktidar gelebilir.bu iktidar daha fazla gevşemeyle krizin aşılacağınıda söyleyebilir.aynı Fransa başbakanı Hollande ve abd başkanı Obama gibi.Ne yazıkki bu iki devlet adamının kısık sesle yunanistanın yeni iktidarının yüksek sesle söylediğini ab duymuyor.ab liderleri ülkelerindeki halkın baskısı altında muslukları açık bırakmıyor.bende onlara soruyorum o zaman siz niye Avrupa birliğini kurdunuz ,neden siyasi ortaklığınıza ekonomik ortaklık eklediniz.avrupa birliğini kurarken halkınıza kar dada zarar dada olabilecekleri anlatıp niye onların desteklerini almayarak şimdi pısırık kalıyorsunuz.yada onların desteklerini aldıysanız şimdi niçin bu işin vahametini onlara izah etmiyorsunuz.evet değerli devlet başkanları ve başbakanlar içinizden bazıları düştü kaldırmak ağır maliyetli ama kaldırmazsanız hep birlikte tökezleyeceksiniz.
 
Ab ayrı bir abd ayrı bir sağar lafıyla devam edelim.abd hala kendi ekonomik verileriyle politikalarını kurma derdinde.ya arkadaşım sizin çarşıda  alışveriş yaptığınız manav,bakkal,kasap batıyor.siz karnınızı doyurmak için evdeki stoklarlamı hayatınızı idame ettireceksiniz.
 
 
Şimdi gelelim önemli konuya. bizler elimizdeki üç kuruşla  günümüz koşullarında paramızı  değerlendirmeye çalışmaktayız.bazılarımızın gözleri ekranda burada alayım şurada satayım derdinde, bazılarıda ben alırım yatarım politkasında.özellikle yukarılardan alan kardeşlerimiz için söylüyorum ve bunları moral olarak söylemiyorum emin olun ama buradaki hiçbir kardeşim Allahım uzun ömür verir yaşarsa anı olarak torunlarına ben 2011 yılında altını 109 dan almıştım.o gün bugündür bir daha o rakamları göremedim demeyecektir.yada bir dolar vurgunu yedik 1,90 dan dolar aldık şimdi bak haline nerde  o günler diye anlatmayacaktır.yanlış anlamayın torun değince o kadar uzun süre sonra göreceğiz bu rakamları gibi bir mana çıkarmayınız.:))))))yani işin formulu şu biz bir yatırım yaptık ve hiçbirimiz profesyonel değiliz o nedenle şurada alsaydım böyle olurdu burada alsaydım şöyle olurdu peşinde ömrünüzü heba etmeyiniz.bu sitede gerek dostluklar ve gerek kazanılan bilgiler size inanın paradan daha değerlidir.en azından siz evlilik programlarını veya moda programlarını seyredip, o giymiş bu ne yapmışı değil ekonomiyi,dünyayı,hayatı takip ediyorsunuz. aile meclisinde denk geldimi bilmiyorum ama, ekonomiyle ilgili bir konu açıldığında eminim  şakırcasına konuşuyoruzdur.çünkü takip ediyoruz,öğreniyoruz,bilgiliyiz.
 
gelelim sonuca birgün elinizdeki metanın değeri zarar diye gördüğünüz noktayı geçtiğinde sizden istirhamım inancınızdan , sağlığınızdan ve sevginizden bir şeyler kopup gitmemiş olsun.Allah a emanet olunuz.
 
NOT:SAYIN ADMİNİN ÖNERİSİ ÜZERİNE YAZI ANA SAYFAYA ALINMIŞTIR.

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

UPUZUUUUUNNN VADE YORUMU

HERHALDE BU EGELİ ÜSTAD.
 

İçeriği paylaş İçeriği paylaş