Bizi neler bekliyor

Günaydın değerli arkadaşlar,
Hepimizin aklında bu kez artık altın  yükselişe geçtimi yoksa yine spekülatörlerin oyununa geldik mi soruları mutlaka az çok yer ediyordur.Ben şahsen altının artık yükseliş trendine başladığını düşünüyorum.Yaklaşık 1 aydır psikolojik durumu bir tülü algılayamıyordum.Euro bölgesinde olumlu bir gelişme olursa altın neden yükseliyor?Altın krizde güvenli liman olduğu için yükselmezmi?Dolar ile bu kadar birebir nasıl ters gider?gibi sorulara cevap aradım aradım ama bir türlü bulamadım.Sanırım spekülatif davranışların bir sonucu diye düşünmekten vazgeçmiştimki nihayet altının yükselişi için akla uygun gelen ortam gerçekleşti ve altın yükselmeye başladı.
Sizlerinde belirtiği gibi para basmaktan kaçış yok.ABD merkez bankası eninde sonunda gevşek para politikası izlemek zorunda.Avrupa sorunu çözebilirmi bana kalırsa imkansız sadece günübirlik çözümler bulabilir buda altında yalancı düşüşlere sebebiyet verebilir.ABD de salı günü yayınlanan tüketici güven endeksinin beklentilerin altında gelmesi bence bu açıdan çok önemliydi.Sürekli belirttiğim üzere kısa vadede yine ciddi gel-git ler olacaktır ama orta ve uzun vade yatırımı için altın alan arkadaşların panik yapmasına bence hiç gerek yok.
MB tarafına gelir isek sürekli dolarla mücadele ediyor ama birincil önceliğinin bu olması başına dert açmayacak değil.Faiz belasını başına sarmaya başladı bile.Şimdiden banka kredileri piyasa faiz oranları önemli ölçüde artmaya başladı faizci lobi isteğini almak üzere.Ben MB nin elinde çok az silah kaldığına ve ne yaparsa yapsın 1,75 e kadar en fazla çekebileceğine daha sonrasında ise elini koluna bağlayacagına inananlardanım.Bence MB piyasaya ben çok güçlüyüm dolar bnm kontrolümden çıkamaz mesajı veriyor ama bu davranış çok tehlikeli.Doların çıkışını, ne kadar çıkabileceğini tahmin bile edemeyebilir!!
Somut tahminlere gelirse arkadaşlar kasım ayında 100 TL yi göreceğimize inanıyorum.Yıl sonu tahminim 103-107 TL dir.Altında daha önce çok defa ifade ettiğim üzere dip fiyatım 95 TL idi artık 96 TL oldu
 
Sevgiler

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

*

*

İçeriği paylaş İçeriği paylaş