BOŞ TENEKE

DOLAR
Haftasonu verdiğim dolar hedefleri yakalanmış durumda
Dolarda 1,83 ve altı alım fırsatı. Düşüş süreci devam ettikçe alım yapılabilir. 1,81 ve 1,79 takip edilmeli.
Ancak çok yakın zamanda toparlanıp Öncelikle 1,92 peşinden 1,94 seviyelerini hedefliyorum.
 
EURO
Yine haftasonu verdiğim 2,45 seviyeleri yakalandı. Bu seviyelerden (düşüşün devam edebileceğini de düşünüp) kademeli olarak alım yapılabilir.
Hedef: 2,49 ve 2,52
 
ALTIN
101-103 arası hareket devam ediyor.Süprizlere açık olmak lazım. 106 çok uzak değil. Ancak 97,98 ler de mümkün.
Bu aralar bana hiç güven vermiyor.
____________________________
Şu an benim için Dolar 1. sırada, Euro 2.sırada.
Pörtföyümde Mevcut seviyelerden %35 dolar, %20 Euro var.
Ayrıca 2 hafta öncesinden beklettiğim 102 seviyesinden %15 Altın var.
%30 TL beklemede.
Altın 100 ve altına düşerse alırım. 104 ve üstü gidişata göre satarım.
Dolar 1,81 olursa bir miktar daha, 1,79 olursa bir miktar daha alırım. 1,90 üstüne çıktıkça gidişata göre satarım.
Euro düşmeye devam etsede sepetteki yeterli deyip almam. 2,49 ve üstüne çıkarsa gidişata göre satarım.
 
Piyasa çok hareketli, Dumanlı, Puslu. Çok severim böyle havaları. Sepet zengin ise her türlü kazandırır. Önemli olan aldığınız noktayı ve hedefi bilin. Ekrana çok esir olmayın. 2 saatte bir ekrana baksanız yeter. Tüm varlığınızla tek bir yere yüklenmeyin. Yatırımınızı iyi dağıtın. Böyle zamanlarda ters köşe olmak çok mümkün.Dolar 2 tl diye beklerken 1,75 sizi şaşırtmamalı. Altına bir hücum başlarsa 1850 den önce kimse durduramaz. Dolar dip yapar.
Mümkünse yorumuma + - vermeyin. Benim için hiç bir anlamı yok.Özelden aldığım teşekkür mesajları bana yetiyor. Kimse için yorum yazmıyorum. Kendim için analiz yapıyorum. Sadece kendi yaptıklarımı burada yazıp içimi dökmenin rahatlığını yaşıyorum. YAZDIKLARIMIN TAVSİYE NİTELİĞİ YOKTUR. Tavsiye istiyorsanız yatırım danışmanı tutun.Ben piyasa haberlerini takip etmem. Sadece grafiğe bakarım. Yanılabilirim. Kendi dünyamda zarar da ederim kar da.
Benim sayemde kazanan olursa mutlu olurum. Zarar eden olursa üzülürüm. Bu sitenin her üyesi Benim için çok değerli. Ortak bir paydamız var sonuçta. Ortak amaçlarla buradayız. Ama unutmayalım ki Hiç bir yorumcu kar yada zarar ettirmez. Bunu yapan herkesin kendi iradesidir....
İRADENİZE HAKİM OLUN :))))))).
Haaa! birde bu "BOŞ TENEKE" neyin nesi derseniz;
 Yukarıda herşeyi en iyi ben biliyormuşum gibi nutuk attım galiba. siz bana aldırış etmeyin... Boş tenekeden çok ses çıkar değil mi?
 
İster TL de kalın ister dolarda ister başka bişeyde, beni ilgilendirmez ama, yeterki sağlık ve huzurda kalın.
Saygılar
 
 
 
 
 
 
 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

ve eklemek isterim,

ve eklemek isterim, moralinizi bozmak istemem ama çok yüksek fiyatla almışsınız keşke piyasasını biraz takip edip alış için uygun rakamı bekleseydiniz. bende de 7 kg var fakat gr. 1,88  den aldım.

gümüş kısa zamanda çok seri

gümüş kısa zamanda çok seri düşüşler ve yükselişler gösterir. benimde elimde yaklaşık 7 kg civarında gümüş var. gümüşü hiç takmıyorum kafama panik satışı yapmadığım sürece zarar etmeyeceğimi biliyorum çünkü. Geçtiğimiz iki haftalık süreçte 1.800 ile  2,000 arası bir düştü bir yükseldi ve bu düşüş_ yükseliş durumu al sata çok uygun bir zemin hazırlıyor.uygun zamanda al-sat yapıldığı takdirde bir çok yatırım ardacından iyi kazandırdığını söyleyebilirim. 

Lütfen bilgi verin.

Arkadaşlar ben 3 ay önce elimdeki 19.000 tl ile 8 Kg kadar gümüş aldım bir arkadaşımın tavsiyesi ile. Gümüş aldığımda 2,30 tl idi gramı, daha sonra altınla birlikte gümüş sert düşüş yaşadı ve 1,60 lara kadar düştü ama şimdi 2 seviyesinde.Bende beklemekten başka birşey yapamıyorum.Bazı tanıdıklarım Gümüşün yükselmesi çok zor diyorlar.Bu sebeple 8,3 kg gümüşü bozdur altına geçmemi tavsiye ediyorlar ama 2.500 tl zararım var.Altına geçmemi tavsiye eder misiniz, bilgisizliğimin kurbanı oldum, lütfen fikir verin.Elimdeki para da kredi kullanmıştım araba almak için.

Ezber Bozalım

Bir haftadır Altın ile ilgili yorum yazmaktan çekiniyorum. Altını hep 3. plana atıyorum. Sebebine gelince Dolar yükselecek diyoruz. Ve biliyoruz ki dolar çıkarsa ons iner.İkisi bir terazinin kefelerinde duruyor sanki. ama ben onsu da yukarı görüyorum.
Bazı arkadaşlar da diyorki nasıl Avrupada kriz varsa şu anda Avrupanın gölgesinde kalsada ABD de krizin içinde. Bunu da hepimiz kabul ediyoruz.
Altın grafiğini okuyunca yönü yukarı görüyorum.Altını yukarı görenler dolar düşecek diyor. Ben
Dolar çıkacak diyorum. EEEE NASIL OLACAK ŞİMDİ:
Peki olaya bir de şu açıdan bakalım.
ABD krize girsede doların çıktığı görülmemiş bir şey değil sanırım. Çünkü dolar sadece ABD nin değil dünyanın parabirimi. Bana göre bir parabiriminin değeri diğer para birimleriyle değil ALTIN ile ölçülür.
Dolayısıyla Önümüzdeki günlerde dolar yukarı giderken Onsun da daha ivmeli olarak yukarı gitmesi beni şaşırtmayacak. Dolar altın karşısında aslında değer yitirecek ancak Bu Altıncılara yarayacak.
2012 de Kaba hesapla Dolar 2 tl , Ons 1900, Gr/TL 120 beni hiç şaşırtmayacak
 

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

knoppix

yorumlarını dikkatle izliyorum 2 aydır sitedeyim sayende güzel kazanımlar elde ettim.teşekkür etmeyide bir borç bildim:)) yorumlara devam edersen mutlu oluruz

Knoppix

Bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz.

Acizane

Eywalalh kardeşim. 1,80 beklemiyorum demişsin. doğrudur. Ancak bilindiği gibi piyasaya bazen dışardan müdahale ediliyor.bu tarz müdahaleler ile 1,79-1,80 seviyelerini görsek bile dolarda olan arkadaşlar panikleyip satmak yerine, varsa alım miktarlarını arttırmasını, yoksa da beklemesini bilsinler ki. panikleyip zarar etmesinler.

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

Fireman kardeşim

Kimse afaroz edemez. Merak etme. Kimse ile polemiğe girmemeye özellikle dikkat ediyorum. Her insanı aynı anda memnun etmek hiçbir zaman mümkün değildir.
Bu çok doğal bir şey aslında.
Senin beklentine göre başkası zarar ediyor olabilir. işine gelmez. veya ortalığı karıştırmak isteyenler illaki vardır. çamur atar.
Pek umurumda olan şeyler değil anlayacağın.
Tüm çalışmalarım kendim içindir.
Kimse okumak veya uygulamak zorunda değildir.
:))))

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

Tabi burada unutulmaması

Tabi burada unutulmaması gereken bir nokta 1,89 seviyesinin iyi takip edilmesidir. Öncelikle 1,89 dan geri dönmek isteyecektir.
Formasyonun doğrulanması için 1,89 seviyesinden biraz daha aşağı inse de tekrar yukarı dönerse formasyon doğrulanmış olur. Bı noktadan sonra 1,99-2 tl beklenebilir.
Öncelikli hedefimiz 1,89'un üstüne çıkmak.

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

İçeriği paylaş İçeriği paylaş