BUGÜN NE DEĞİŞTİ

HERKESE İYİ AKŞAMLAR.

GECE BAŞLAYAN ASYA PIM BEKLENENİN ÜZERİNDE GELMESİ VE GÜNDÜZ AB ÜLKELERİNDEN GELEN OLUMLU VERİLER EURO\DOLAR PARİTESİNDE YUKARI HAREKETİNE VE  EMTİALARDA CANLANMAYA SEBEB OLDU.ÖĞLEDEN SONRA İSE 2 -3 AY ÖNCE BATMAK İSTEMİYORUM DİYE YALVARAN  YUNANİSTAN SÖZ VERDİĞİNİZ PARAYI VERMEZSENİZ EURODAN ÇIKARIM TEHDİDİYLE PARİTEYİ AŞAĞI DOĞRU ÇEKMESİNE RAĞMEN HAREKET SINIRLI KALDI.

ARTIK ABD OLUMLU VERİLERİYLE VE BORSALARININ YEŞİLLENMESİYLE YÜKSELEN ALTIN ABD İMALAT VERİSİNİN İYİ GELMESİYLE 1600 E DAYANDI.BİLİNDİĞİ GİBİ ESKİDEN OLUMLU ABD VERİSİ ALTINI DÜŞÜRÜRDÜ DEMEKKİ ALTIN ARTIK EURO\DOLAR PARİTESİNİN YANISIRA ABD VERİLERİNİN OLUMLULUĞUNDANDA ETKİLENMEKTE.SONUÇ OLARAK DÜNYADA ÜRETİMİ  VE BÜYÜMEYİ ARTIRICI HER OLUMLU VERİ ALTINDA TRENDİ YUKARI TAŞIYACAK GERÇEĞİ GÖZ ÖNÜNE ÇIKMAKTADIR.

TÜRKİYE İÇİN FORUM SİTEMİZE YAZDIĞIMIZ  ENFLASYONDA YIL SONUNDAKİ ÇİFT HANELİ RAKAMLARDA GÖRÜLDÜ.TCMB MAALESEF YÜKSELİŞİ KENDİNDEN KAYNAKLANMAYAN DOLARI DÜŞÜRME ÇABASINDA.DOLAR KENDİNE TABAN OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYOR.

ALTINDA İSE YATIRIMCI,ASYA MB LERİNİN  GEÇEN SENE YOĞUN OLARAK GİRDİĞİ 1530 SINIRINDAN YÜKSEK MİKTARDA GİRİŞE ŞİMDİLİK YANAŞMAMAKTA.HEDGE FONLAR ALTIN ALIMI İÇİN PİYASADAN OLUMLU VERİ ARAMAKTA.ÖZELLİKLE ASYANIN ATACAĞI ADIMLAR TAKİPLERİNDE.ÇÜNKÜ ŞİMDİLİK ABD DE BEKLEYİŞ DEVAM EDİYOR MÜDAHALE İÇİN.AVRUPA KURTULMA ÇIRPINIŞLARINDA.ARTIK YENİ GÖZDE ASYA.YATIRIMCI GEÇEN SENE Q2 İLE ABD NİN YAPTIĞI ÇIKIŞIN BENZERİNİ GEREK UYGULAYACAKLARI PARA POLİTİKALARI VE YATIRIMLARLA GEREKSE BÜYÜME  VERİLERİYLE BU SENE ASYADAN BEKLİYOR.BİLDİĞİNİZ GİBİ ASYA BİR ÜRETİM DEVİ VE ÜRETİM EMTİA GİRİŞİYLE OLUR.GEÇEN SENE BÜYÜK DEPREMLE SARSILAN JAPONYA PİYASAYA MOTİVE OLUNCA EMTİA HAREKETLERİ YUKARI GİDECEKTİR.BU YÜKSELİŞLE ASYADA OLUŞAN CARİ FAZLALAR MUTLAKA AVRUPAYA EURO DESTEĞİ OLARAK KAYACAKTIR.

ASYALILAR ARALARINDAKİ ANLAŞMADA DOLARI DEVRE DIŞI BIRAKMALARIDA ABD DEN BAĞIMSIZ YAPILAN BİR HAREKET DEĞİLDİR.DOLAR BAZINDADA 15 TRİLYON BORCU OLAN ABD, TWİSTLE KISA VADEDEKİ BORÇLARINI UZUN VADEYE YAYMAKLA DOLARIN GÜCÜNÜ AZALTAMAYACAĞINI ANLADIĞINDAN ASYANIN BU TÜR ANLAŞMALAR İLE DOLARIN GÜCÜNE GEM VURMASINA İZİN VERMEKTEDİR.IMF İLE AVRUPAYA VERDİĞİ PARA DESTEĞİNDE DE EURONU DOLAR KARŞISINDA GÜÇLENMESİNİ SAĞLAMAK HEDEFİNDEDİR.

ALTIN İÇİN YIL YENİ BAŞLADI.ALLAHIM GEÇEN SENE ZARAR EDEN KARDEŞLERİMİZİN ZARARLARINI GİDERMELERİNİ BU SENE NASİP ETSİN.İYİ GECELER.

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

altın

bu gece cekik gözler ons 1620 yaparlar

arkadaşlar yazmıyım diyorum dayanamıyorum  bazı arkadaşlar ons 1200 kadar düşeceğini söylüyorlar bu arkadaşlar bilerekmi yaksa maksat insanları paniye sokup altın bozmalarını sağlıyorlar yapmayın böyle insanları niye zarara sok

SAYIN FİREMAN NERDESİNİZ

__CUMA VE BUGUNKU MB MUDAHALESI SONUCU DOLAR ŞU ANDA 1869 DA İŞLERİMDEN DOLAYI DOLARI ELIMDEN ÇIKARAMADIM DOLAR NEREDEN DÖNER YADA YARIN İÇİN NE OLUR BEKLEYEYIMMI NAPAYIM BİR FİKİR LUTFEN SAYFILARIMLA

insanların olur olmaz

insanların olur olmaz burnundan kıl aldırmadığını düşünürsek.. eleştiriyi müsbet yorduğunuz için ben teşekkür ederim.. saygı benden..

Mİ NOTASI KARDEŞİME

DEĞERLİ KARDEŞİM PARAGRAF İSTEĞİN SAYESİNDE YAZI DAHA DÜZENLİ OLDU.HAKLIYMIŞSIN.ÇOKTEŞEKKÜR EDERİM.İNŞALLAH KÖR TOPAL DÜZELMİŞTİR BİRAZ.SAYGILARIMLA

Çalışmadan, öğrenmeden,yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonrada istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

yorumlarınızdan istifade

yorumlarınızdan istifade edenlerdenim.. bunun için çookk teşekkürler.. ama defalarca okuyunca anlayabiliyorum ne demek istediğinizi..
eğer beni yanlış anlamazsanız bi ricam olucak sizden.. yazılarınızda paragraflar yaparsanız çok daha iyi konsantre olabilicez ilk okumada.. sürç-i lisan ettiysem affola..

İçeriği paylaş İçeriği paylaş