BUGÜNMÜ ÖNEMLİ YOKSA HAZİRAN MI---EGELİ

Hayırlı günler kardeşlerim.bugün saat 15:15 da abd nin tarım dışı verisi ve 15:30 da istihdam talepleri ve işsizlik başvurularını takip edeceğiz.dün altın özellikle birçok kereler belirttiğimiz asya merkez bankalarının aç kurt gibi beklediği 1525-1530 ons sınırına çarptı ve geri döndü.bugün sabah draghi nin konuşmalarından gerekli sinyalleri alarak 1570 e dokundu.şimdi akıllar bugünkü abd verilerinde. iyi veri kötü veri altına dolara ne yapar.zaten 119 a düşen tarım dışının daha aşağı gelmesi piyasa tarafından beklenmiyor.yani 119 un üzerinde bir rakam piyasa tarafından olumlu algılanabilir.15:30 daki istihdam verileri sizin altın ve dolar pozisyonunda kayıp ve kazancınızı daha net göreceğiniz bir an olabilir.
 
Ancak her ne olursa olsun bugün 15 ten sonraki veriler sizi çok aşağılara çok yukarılara atmayabilir.çünkü piyasanın gözleminde abd verilerinden çok ab nin durumu var.ve ab için kim ne adım atacak var. ancak yarın abd verileri dikkatle izlenmeli bugünden farklı bir tablo olabilir.keskin hareketler izlenebilir.devam edersek artık kabul görmüş bir gerçektir ki siz ab için ne yaparsanız ekonomiz için daha fazla şey yapmışsınızdır.onun için artık yatırım pozisyonunda olanlar ecb,esm,çin,fed,Hindistan dan gelecek müdahale hareketlerini daha çok takip etmeliler.çünkü kısa ve uzun vadeli pozisyon ayarlamak artık bu saydıklarımın kararlarıyla belirlenebilecek.
 
Ab artık yok olma yada olmama savaşında.dün abd hazine müşteşarını ab ye gönderdi.yıkımın büyük olacağı kesin biliniyor ve bu nedenlede ortak hareket zamanı yaklaşıyor.emin olun ki abd ab nin yıkılmaması için her şeyi yapacak ancak kendisinde daha kuvvetli olmaması içinde gerekenleri göz önünde bulundurarak.
 
Sitemizin değerli insanları.artık burada bir aile olduğumuza göre kenetlenmenin tam zamanıdır.önümüzde 17 haziran Yunanistan seçimleri 18-19 haziran g-20 toplantısı ve 21 haziran fed faiz kararı ve twist politikasının sonlanması var.haziran ayı yatırım yapan bizler için bir dönüm noktası.sağlam kaynaklarda okuduğunuz araştırdığınız her türlü bilgiyi paylaşmanız çok önemli.ana sayfaya ve siteye yorum yazan tüm kardeşlerim için görev zamanı.21 eylül 2011 deki gibi yüksek fiyatlardan bir metaya yatırım yapmayalım yine.2012 bizim yılımız olsun.sağlıcakla kalın.

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

sn egeli

Hocam size atacağım yazıyı yanlışlıkla forum sitesine atmişim inşallah değerlendirirsiniz. 

sayın tb

bende altınları 1591'den sattım 2 hafta önce. sizin dediğiniz gibi kısa karlar gördüm ama sürekli alıp satmadım. hedefim 1480. burayı görünce alacağım. yani makas aralıklarından bankaya fazla para yedirmemek lazım diye düşünüyorum. bunu sizlerle paylaşmak adına yazdım.

Acizane nerde ?

Arkadaşlar acizane arkadaşımız nezamandır yazmıyor. Unutturdu kendini . Bir dönem kafası karışmış fazla üzerine gidilmişti. Özeletti kendini. Umarım yakında döner. 

STDA kardeşim

İkinci olasılık açıkçası son günlerde benim de aklımdan geçmiyor değil :) Ben yazmaya çekindim ağzına sağlık 

Komplo Teorisi

İşsizlik verileri kötü geldi. Ancak yine de ABD doları yükseldi. Bir ülke düşünün ki işsizlik başvuruları arttığı için o ülke para birimi değerlensin ? Sebep olarak ta piyasanın doları güvenli liman olarak görmesi açıklansın. Bilgilerini paylaşan değerli arkadaşlarında ifade ettiği üzere ABD kendi para birimi olan doların kuvvetlenmesini istemiyor. Peki soru şu, parayı elinde tutan insanlar bunu bildikleri halde ve veriler kötü geldiği halde neden hala dolara yatırım yapıyor ?
Ben sahip olduğum az bilgi ile çıkardığım iki sonuç var. Belki de yanlış düşünüyorum.
Olasılık 1 ; gerçekten ABD doları güvenli liman yani AB ye göre ABD daha güçlü ve parasal genişleme olmayacak ise altında da çok fazla kazanç yok. Bu sebep ile iyi niyetle paralarını korumak için dolara geçiyorlar.
Olasılık 2 ; Bu bir komplo teorisi amaç ABD yi sıkıştırmak başka bir ifade ile ABD kendi para biriminin yükselmesini istemiyor. Fakat piyasa yapıcılar doları bilerek ve isteyerek yükseltiyorlar. Amaç ABD nin kendi Ülke para birimine karşı duyarsız kalmaması ve para basma yoluna zorlanması. Başka bir ifade ile parasal genişlemeyi zorunlu hale getirmek için mi doları yükseltiyorlar.
Sahip olduğum az bilgi ile 2 olasılık arasında kalıyorum. Bilgim buraya kadar yetiyor. Bilgili olan arkadaşların ise yorumunu rica ediyorum. (Egeli, TB, Fireman, Yelda,ODTU, 1907, knoppix vb.)
 

İçeriği paylaş İçeriği paylaş