ÇİNDEN GELEN SİNYALLER---EGELİ

Hayırlı sabahlar.çin başbakanı wen ile başlamak istiyorum.Çinden son gelen enflasyon rakamları düşüş yönünde olunca piyasa beklenti içerisine girmeye başladı.çin başbakanı wen büyüme oranları 7,6 civarındadır yıl sonu hedefi 8,5 tur ve bizim buna ulaşmak için genişletici para politikasına devam etmemiz gerekir sözlerinden yakında munzam indirimlerine başlanacağı sinyali geldi.
 
Bildiğiniz üzere asya dünyanın lokomotifi durumunda. bu kıta üzerinden gelecek her genişleme adımı değerli metallere olan talebi artıracaktır.büyüme üretim artışıyla olduğundan üretimde kullanılacak değerli metallere ihtiyaç artacak(gümüş,altın,demir,bakır vb.) ve buda onların fiyatını yukarı çekecektir.
 
Abd tarafında karışık veri akışı devam etmekte ve fed ten gelebilecek müdahalenin süresi ab nin devamlılığına göre uzamaktadır.şuana kadar eurodan ayrılan ülke olmaması ve paritenin korkulacak nokta olan 1,18 lere gitmemesi fed in ekmeğine yağ sürmektedir.
 
 
Bu şartlar altında euroda risk yüksektir.altın ve dolar ile ilgili olarak verdiğimiz bantlar güncelliğini korumaktadır.(1,77-1,85 dolar, 1525-1680 altın).yatırım  kararı sizlerindir.
 
Yazımı okumaya zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

EyvAllah :)

ALLAH razı olsun,Teşekkür ederim abi.herkesi,tüm piyasa haberlerini ve yorumları inceleyip harmanlamaya çalışıyoruz,çok şükür aylardır kazanıyoruz, bazen az bazende çok iyi:))

sayın mekoc66

elinize sağlık çok güzel bir değerlendirme yapmışsınız.farklı bir bakış açısıyla yaklaşmışsınız.kendinize ait bir strateji oluşurmuşsunuz.allah zarar ettirmesin kazancınız bol olsun.

Çalışmadan, öğrenmeden,yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonrada istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Sayın egeli

Abi affına sığınarak rakamlarımı yazayım:)) Herşeyin en iyisini ALLAH bilir. çok büyük hareketler,ekonomik çözümler,spekülasyonlar  vb. olmadıkca, ons 1592 den aşağı kırılmaz, kırılsada 1560-65 arasına kadar olur,  dolar belkide 1.80 üstünü nadir görecektir en fazla 1.82, dipleride 1.78-79 bu bant aralığı düşünüyorum.
 
doların yükselmemesi abd için çok önemli, olmaz olmaz diyoruz ama zaten israf ve savurganlık, tüketim manyaklığı içinde olan ülkelerden biriside abd hatta en başta.enflasyondan dolayı QE3 olmayacak diyoruz ammaaa bazen enflasyon, tüketimi azaltır,tasarrufu çoğaltır,işsizliği bile azaltır, ihracatı artırı,yani olumlu yanlarıda var,yapması gereken parasal rahatlık:))yanlışsam düzelt abim.
 
altındaki dip beklentim olan rakam şimdilik 1592, ve ilk giriş kademem. yorumlarımda yazıyorum,geçen hafta girdim aldım karımı, bu haftada başlangıcı yaptım 1594 den daha aşağısı içinde cephanem var hazırım olasılıklara.

İçeriği paylaş İçeriği paylaş