ÇOK KISA DEĞERLENDİRME

Değerli arkadaşlar,
Yunanistan'ın yerini artık İtalya alıyor gibi...Yunanistan'da nasıl bir bocalama süreci yaşayan AB İtalya'da neler yaşar tahmin bile edilemez!!!
Şu anda altında vurgun yapılıyor şişiriliyor elimizde patlatacaklar gibi masallara inanmayalım çünkü en azından kısa vadede bunu en ufak ima eden elimizde bir veri bile yok.Kısa vadede yükseliş devam edecek.1800 ciddi bir teknik direnç noktası ve biz kasım ayında buralara ulaşacağımıza inanıyorduk sağolsun sarı kız bizleri size en azından şimdilik mahçup etmedi.Öncelikle 1780 ardından 1800 hedef noktaları şayet 1800 e ulaşırsak kısa vadede tekrar bir göz atmakta fayda var.Orta ve uzun vadeyi konuşmaya zaten gerek yok sonucu herkes biliyor...
Ben dolar konusunda oldukça inatçıyım ve nedense kimse beni doların 1,75 in altına geleceğine ikna edemez.Benim kanaatim 1,8 seviyesidir aşağısı olursa şaşırırım ama çok üstü olursa şaşırmam!!!Kasım ayı TL değeri beklentim 103 107 TL arası idi.Bu seviyelere oldukça yaklaşmamız beni çok mutlu ediyor çünkü yorumlarımızı dikkate alıp bir kişide olsa kar elde ettiyse ne mutlu bize
Bazı arkadaşlarımızın ifade ettiği gibi her çıkışın mutlaka bir inişi vardır ama şahsen şu an o noktaya ulaşmadığımızı düşünüyorum.Böyle düşünen arkadaşlarımızın teknik veya teknik olmayan görüşlerini bizlerle paylaşırlarla forumda çok faydalı olur.Herkese iyi bayramlar,bol kazançlı bayramlar dilerim
Sevgilerimle

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

Merhaba,  Tamamen sezgisel de

Merhaba, 
Tamamen sezgisel de olsa paylaştıınız için teşekkürler. Ancak ne yazık ki ben de şu an sizinle aynı yönde sezgiye sahibim. Ki sezgilerim beni hep yanıltmıştır. Gerçekten nooldu da geçen hafta herkes "bir kaç ay buralarda saplanacak fiyat, hatta öyle bir düşecek ki dudağınız uçuklayacak" derken birden ortam herkesin altın muazzam bir atağa geçti moduna girdi bunu anlayamıyorum. Yani olayın gerçekten bir bilimselliği var mı yoksa bu bilimsellik astrolojiyle falcılığın karışmasıyla gördüğümüz kargaşa gibi mi bilemiyorum. Gene de her zaman dediğim gibi sezgileriniz bizden yana olsun hep, yeter.

Doğru demişsiniz.

Her çıkışın bir inişi var ama buna çıkış diyemeyiz daha Altın 1880 den sonra sı çıkıştır bence 1850 ve 1880 çok güçlü direnç noktalarıydı düşüşte daha 108 den 110 dan elinde altın ola sadeceTürkler değil. Avrupadada ABD dede Asya dada buralarda alım yapan hiçte asımsanmayacak bir kesim var.
Neden böyle yaptılar altının riski azdı kısa vadede kaybetsede uzun vadede kaybını 2 ye katlar. Ticaret risk demektir. Bu riske giren insanlar önce üzüldüler şimdi sevinecekler. Altın 1800 üstünde 1 hafta kapanış yaptığı vakit yeni ralli başlayacak bu sefer ne kadar hızlı gider nereye kadar gider orasını bilemeyiz. özellikle 1900 den sonra çok hızlı bir yükseliş ve geri çekilme olma ihtimali yüksek burada 1850 1860  destekleri önem kazana bilir. Olmadı 1820 1810 seviyelerinde istediği kadar satış gelsin daha aşagılara artık gitmeyecektir. Çünkü buralara altın kendi ayakları üzerinde durarak geledi. Öyle ahım şahım bir alım satım potansiyelinden kaynaklanan bir yükseliş değil olağan gelişmelerden kaynaklı altının gücünü gösteren güvenini tazeleyen yükselişler buralardan geri çekilmesi çok zor olacak artık. (bir kaç saatliğine 1680 seviyelerine inmesi olası olabilir, buna düşüş diyemiyoruz. Çünkü arkadaşlar altın gerçek  fiyatı fiyatı günlük ortalamadan hesaplanıyor yani bugün sabah altın 1500$ iken akşama kadar 1600$ olmuşsa altının gerçek fiyatı 1550$ dır.) Buralardan tekrar hızlı bir şekilde toparlanan altın 2100$ seviyelerine dayanır borsalardan gelecek kötü haberler düşüşler altını çok çok üst seviyelere taşıya bilir.
Ama makul yükseliş 2000 2150 aralığı olcaktır. Şubat 2012 ye kadar.
Yatırım tavsiyesi değildir. Naçizane 4 yıllık ufak çaplı elde ettiğim karların takibin analizidir. Hiçbir bilimsel veriye dayanmamaktadır. Tamamen sezgisel :)
iyi bayramlar saygılarımla.
 

İçeriği paylaş İçeriği paylaş