DİKKAT UYARMADI DEMEYİN

OMUZ BAŞ OMUZ SAĞ OMUZ ÖNEMLİ 1800 LERİ GEÇERSE TEORİ DEĞİŞİR BEN ÇOK ZOR GÖRÜYORUM 1800 LERİ GEÇMESİNİ LÜTFEN BU GRAFİĞİMİ KISA VADE DÜŞÜNMEYİN UZUN VADE ALTIN GRAFİĞİMDİR KISA VE ORTA VADEDE 1700 - 1800 LERİ GÖREBİLİR AMA KAÇINILMAZ SONA DOĞRU YOL ALACAK İTİRAZI OLAN KARDEŞLERİM GERKÇELERİNİ YAZSIN  UZUN VADE ÖMRÜMÜZ OLURSA HERKES GÖRECEK SAYGILAR 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

?

Merhaba arkadaşlar, bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine bu forumu takip etmeye başladım birkaç gündür. Gayet seviyeli ve isabetli tesbitleriniz var, emek veren herkese teşekkür ediyorum.
Ufak bir soru sormak istiyorum, gramı 53,56$ dan baya bi yüklü alım yaptım. Ben onsun bu seviyelere düşeceğini hiç tahmin etmiyordum, düştükçe de çıkacak diye tahminim devam ediyor. Ulaşabildiğim verileri hep kendi lehime yontup hala çıkacağını düşünüyorum. Düşerken düşecek ve çıkarken çıkacak diyenleri dinlemekten gına geldi. Şuan sizce zararı göze alıp dolara yada TL yemi geçmeliyim yoksa beklemeye devammı etmeliyim? Sanırım biraz YATIRIM TAVSİYESİ istiyor gibi oluyorum ama 1588 i görünce ons fiyatında baya bi etkilendim..

Altinı göstere göstere

Altinı göstere göstere düşürüyorlar, hiç anlamayan birisi grafiklere baksa düşeğeni görür, skender göstere göstere neden düşürüyor anlamadım, şu anda düşmeyeceğini söylemek abesle iştigal. skendirenin bir planı var bakalım zaman içinde çıkar ortaya.

hoşgörü

siteye cok yorum yazamıyorum ama arkadaşlarımızı takip ediyorum.güzel değerlendirmeler yapıyorlar.zamanını ayırıp burada yorumlarıyla insanlara yararı olan kardeşlerimizi kırmanın dökmenin bir anlamı yok .Niyeti faydalı olmak olan kardeşlerimizden  Allah razı olsun Bu arkadaşlar küsmesin.coğumuz cok sık yazamıyoruz ama yorumları takip ediyoruz..

KAHRAMAN FIREMAN

SIZ......... INSANLARI YANGINDAN KURTARMAK İÇİN  KENDİNİZİ TEHLİKEYE ATAN ..........ÖLÜME MEYDAN OKUYAN.........BUNUN YANISIRA DA PEK ÇOGUMUZUN  İÇİNDE BOGULDUGU EKONOMIK VERILERI  ÇÖZÜMLEYEBILEN .....VE İŞİNİZİN DISINDA KALAN SAATLERI DINLENMEYE VE ERTESI GUNE GÜÇ VE MORAL TOPLAMAYA AYIRMASI GEREKIRKEN .......GENE INSANLARA YARDIMCI OLMAYA ADAYAN BIR KAHRAMANSINIZ..........GERÇEKTEN ARTIK  SIZIN KLAVYENIZDEN.....GIDIYORUM ARA VERIYORUM ......TARZI SEYLER ÇIKMASINI BIR ABLANIZ OLARAK ISTEMIYORUM.... LUTFEN GEREK SIZ GEREK DIGER USTADLARIMIZ  ABUK SABUK SEYLERDEN ETKILENMEYINIZ.........

Sn acizane

Ben teşekkür ederim. Yorumlarınızı lütfen eksik etmeyiniz. 

sayın fireman

emrecansever isimli arkadaşımızın felaket tellalığı ve sokaktaki simitçi vs şeklindeki yazıları banadır size değil.
 
zira benim bir yazıma arkadaşımız cevaben "sayın trader insanlara yardımcı olacağım diye karamsarlığa ıtıyosun nerden cıkarıyosun bunları anlamıyorum  bırturlu felaKET TELLARI GİBİ YAPMA ALLAH ASKINA ALTIN DIP GORECEK DİYORSUN 1300 DİYORSUN ONSUN  FIYATINI SOÖYLE BİR GERIYE GİTTE BAK İSTATIKILERE SON 15 YILLDIR ALTIN CIKTIĞI FİTATIN ALTINA BIR SONRAKI YIL DUSMEMISTIR ASLADA DUSMEZ BEN İLLA 110 DEMIYORUM AMA SENIN GIBI 80 YADA 85 TL DEMIYORUM 90 TL İLE 100 TL ARASINDA İLK CEYREKTE GEZINECEKTIR VE IKINCI CEYREK ORTLARINDA ALTININ GRAM FIYATI 110 TL DIR SEN İSTESENDE İSTEMESENDE NEDENIO ALTIN DEĞERLI BIR METALDIR ASLA VE ASLA YERLERDE GEZMEZ BUNU BOLE BILMEK LAZIM İŞTE SEN BOLE YAZINCA BISSURU İNSANI KORKU SARMAKTA"
 
şeklinde bir cevap vermişti.ben de arkadaşımızın yazısına " Güzel kardeşim sen kendi bildiğin gibi al-sat.sonucta kendi kararını kendin vermişsin zaten.yalnız ,bu kadar iddialı bir fikir ortaya koyarken bahsettiğin yuzeysel istatistıkten  ve sokaktaki simitcıye dahi sorsan altının degerlı bır metal olduğu seklınde alınacak cevaptan daha fazlasına ihtiyacın var.ayrıca yazı uslubunu ve hakkımdakı felaket tellallıgı suclamanı altında yanlıs tercıh yapman ve zararda olmana baglıyorum.ama uzulme zararını kurtaracakın.ayrıca rısklerı belırtmek felaket tellallıgı ıse fıyat 14.11.2011 de 1781 iken, 1555 olacak seklınde belırttıgımde de ben felaket tellalıydım o halde. bunların dısında fazlaca polemıge gırmeye hıc nıyetım yok.Allah muaffak etsin insallah." şeklinde bir cevap vermiştim.
 
halen de polemik gibi bir niyetim asla yok.sadece arkadaşımız sanki size hitaben yazmış gibi alıgılanmasın diye belirtmek istedim...
 
Dolayısı ile arkadaşımızın cevabı bana .:)

 
 
 

sayın emrecansever e

benim yazımın altına felaket tellağı yazmışsın biraz açarsan mevzuyu anlayalım

tesekkürler tb

sayın tb arkadasım sizin yorumlarınızdan dolayı tum içtenlığımle kutluyorum gercekten takdırlık bir yorum altın budur işte uzun vadede herzaman kazandırır ve beklemek lazım demişsiniz evet altın uzun bır maratondur beklemekten baska care yok cunku insanlar hergun burda altının gramını takıp etmekte ben bunun sacma olduğunu defalrca burdan yazdım bende burda insanların zararlarını kurtarması için yapması gerekenlerı olduğğunu soluyorum ama bazı artkadaslar bana benım bılgımın sokkaktakı sımıtcıyle eş değer olduğunu solemıslerde isim vermek istemıyorum ama felaket tellağı yapmayın dediğim için benı hıçbirsey bilmemekle suclamıstı o zaman benım dediğimi sende diyorsun sendemı sokkaktakı sımıtçıyle esdeğersın hayır asla ve asla değilsin ben senın yorumlarını her zaman okuyorum ve okurken psıkolojım duzelıyor cunku moral asılıyosun sonucta gerceklerı saoluyosun ama insanların bu gerceklrden uzak olduğunu belirtmek isterım çok tşk ederım tb arkadasım 

sevgili fireman

Değerli arkadaşım öncelikle teşekkürler,
Benim görüşüm deflasyonist bir sürece girmeye izin verilmeyeceği daha doğrusu para basmayı buna tercih ederler.ABD nin işsizlik hedefi orta ve uzun vade bildiğim kadarıyla %7 deflasyonist dönem dünya genelinde işsizlik oranlarının daha da yükselmesine sebep verirki buda demokrasinin göreceli geliştiği ülkelerde sosyal patlamaya neden olur.Bunu kimse hazmedemez.
 
syg sevg

sayın maya

dolarda olağanüstü bir durum olmaz ise kısmen geri çekilmeler olmakla birlikte biraz uçuk gelebilir ama deflasyon baskısı devam ettiği sürece 2,50 veüstü görülebilir

İçeriği paylaş İçeriği paylaş