DÜŞÜNCELERİM

Merhaba dostlar altın şuan 1718 civarlarında tamamen yunanistan beklentisi  yüzünden düşüşte 1705 seviyelerinin altı şimdilik görünmüyor yukardada 1750 seviyeleri geçemedi bernarkenin konuşması çok önemli son iyi datalara göre qe3 e şimdilik gerek yok derse 1680 leri test etmek ister tam tersi olursa 1800 leri hedefler zaten altında gr tl den dolayı ons yükselsede para kazandırmadı dolar düştüğünden dolayı altınla ilgili düşüncem birileri sunni olarak yükseltmek istiyor hürmüz  amb v.s son günlerde bu grup başarılı oldu ons olarak yükseltiler demekki bunları gözardı etmemek gerekirmiş burada yanıldım bakalımneler olacak
dolar:1,74de 200 günlük ortalaması sağlam destek görülüyor zor kırılır ama (kesin konuşmamak lazım ) kısmen 1,72 leri görebilir buralardan toplarsa  hafif toparlanma var 1,79 1,80 de dirençler var burayı geçmesi zor  sonra biraz geri çekilme böyle devam edecek gibi euroda olağanüstü durum olmaz ise orta vadede ise ben güçlenebileceğini düşünüyorum çünküöncedende bahsettim doların ayları var şuan dış fonları girişi sebebi ile borsa 60 binigördü 48 binden geldi buraya artık kar atışları görülecektir ben martta  yunanistanın işinin daha zor olduğunu düşünüyorum dolar şayet 1,90 zorlasa şu aşamada zor ikili tepe olur ozaman uzakdurmak gerek dolardan kısaca dostlarım bende1,84 lerden elimde dolar var umarım ilerleyen aylarda  kara geçeriz sabretmekten başka çare yok  yunanistan gelişmesi önemli dikkatli takip edelim  YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR KİŞİSEL DÜŞÜNCELERİMDİR BENDE İNSANIM YANILABİLİRİM 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

saygı, sevgi, herşey...

bütün bunlar senin olsun kardeşim.. burada herhangi bir gerilim bile çıkartmayan saygılı, sevdiğim arkadaşlarımdan birisin. anlık paylaşımlarını da görmek isterim.. saygılarımla..

grafik

sayın odtu.geomat    artık haber takip etmektense grafik takip etmenin daha iyi olacağını düşünüyorum.Altın ve pariteyi livegold tan takip edebiliyorum.Ancak dolar/ tL grafiğini nereden takip edebilirim.Üzerinde çalışmaya müsait  canlı grafik hangi sitede vardır.Birde borfin diye bir eğitim sitesi var.Hİç bilginiz var mı ?Yardımınız için teşekkürler.

sn cumhur

Göstergelerle ilgili veri yayınlamanızı ve yorumlarınızı ilgiyle takip ediyorum, emeğiniz için tşk ederim.
Ben de grafik ve göstergeler üzerinde yeni yeni çalışmaya başladım.
Ne kadar sık bu konuda yorum olursa, bu konuda grafikleri daha doğru yorumlama konusunda ortak akıl oluşacağı kanısındayım.
Sn acizane ve knoppixten de daha sık yazabilirlerse, özellikle hangi indikatörden ne tür bir yorum çıkardıklarını belirtirlerse çok memnun oluruz.
Hepinize şimdiden tsk edrim.
 

İçeriği paylaş İçeriği paylaş