ECB DEN FED E SİNYAL GELEBİLİR---EGELİ

Değerli kardeşlerim hayırlı günler.Aranızdan işlerim dolayısıyla belli süreler ayrı kalıyorum kusura bakmayın.
 
5 temmuzda ecb faiz beyanatı var.piyasa beklentisinden de göreceğiniz gibi 0,25 baz puan aşağı çekilecek bir faiz beyanatıyla karşılaşabiliriz.buda adım adım fed in faizde baz puan olarak aldığı noktaya yaklaşan bir ab demektir.fed için sıkıntıların başlayacağı nokta olarak 5 temmuz seçilebilir.fed için sıkıntı derken 13 temmuzuda es geçmemek lazım.daha önceki yazılarımıda takip eden kardeşlerim bilirler.JP Morgan la ilgili çok büyük bir tehlike yaklaşıyor demiştim. Arşivimden JP Morgan yazımı okuyabilirsiniz. abd nin en büyük bankası 13 temmuzda bilanço açıklayacak.zararı her geçen gün artan bu banka,eğer bilançoda zarar açıklarsa şenlik başlayacak ve 2. bir lehman krizi geliyormu denilecek.önce zararlar kapatılmak için en likit olan meta altın satışa girecek.ardından bankanın batmaması için fed devreye girecek.tabi altın yine düştüğü yerden kalkacak. tabi kar açıklamasıda öngörülen bu banka için ömür fazla uzun değil.
 
 
Bu gün itibariyle tabloya baktığımızda 1500 lerin altını düşünmeyen bir altın 1,77 de sağlam bir taban oluşturan dolar la karşı karşıyayız.euro bir gün yükselse ikinci gün ab den gelen bir not indirimi, kötü istihdam ve azalan PMI ile yatay ve aşağı seyrediyor.sene başındaki uyarılarımı tekrarlamak istiyorum; portföyünüzde mutlaka TL yede yer vermek kazançlı olabilir.
 
5 temmuzda beklenen indirim olursa ortaya çıkan paradan gümüş,altın ve dolar mutlaka payını alacaktır.yatırım kararı sizlerindir.
 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

DEĞERLİ METO KARDEŞİM

DEĞERLENDİRMEN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.YANLIZ UFAK BİR YANLIŞ ANLAMA VAR.BU BANKA ALTINI SATMAYACAK.KENDİSİNİN HİSSELERİNE YATIRIM YAPAN TRADERLER YAPABİLİR ZARARLARINI MİNİMİZE ETMEK İÇİN.TABİ BİLANÇO KAR AÇIKLARSA SORUN YOK.ALTIN İÇİN 1500 ÜN ALTINA KENDİNE  HEDEF BELİRLEYEN BAZI KARDEŞLERİM VAR ARAMIZDA.BUDA ONLARDA 1600 ÜZERİNE ÇIKABİLECEĞİ İNANCINI BALTALAMAKTA.1600 LERİN ÜZERİ ALTIN İÇİN ŞU AŞAMADA ZOR DEĞİL.BİZİM İÇİN ŞİMDİLİK ZOR OLAN 1700 LER VE  ÜSTÜ.ALTIN 1522-1680 BANDINDAN BİRŞEY KAYBETMEDİ.BUNLAR BENİM NAÇİZANE GÖRÜŞLERİM TABİ KARAR SİZLERİNDİR.TEŞEKKÜRLER.

Çalışmadan, öğrenmeden,yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonrada istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

sn egeli

Saygıdeğer Hocam,  ''abd nin en büyük bankası 13 temmuzda bilanço açıklayacak.zararı her geçen gün artan bu banka,eğer bilançoda zarar açıklarsa şenlik başlayacak '' JP MORGAN.bu kadar abd ekonomisine yön veren bir banka olmasa gerek daha önce avrupa ve amerikada batan bankalara tanık olduk ama bu bankanın satacağı altın eğer amerikan ekonomisine yön veriyorsa bilemem Ancak Fed dah önce yaptığı gibi 10-15 cent' le Dünyadan topladığı emtianın şatısından resmileştirdiği  dolarları ile pekala bu bankaların kurtarılmasında kullanabilir. Bana kalırsada altın satışı muhtemelen gerçekleşmeyecek. Ama şu cümlenize aynen katılıyorum ''. tabi kar açıklamasıda öngörülen bu banka için ömür fazla uzun değil.''
Bazı arkadaşların 1600 üstü zor söylemleri acaba nekadar geçerli sizde aynı görüştemisiniz.

 

İçeriği paylaş İçeriği paylaş