ECB VE FED---EGELİ

 
 
Hayırlı günler değerli kardeşlerim.parayı bulduğum ve yazmadığımla ilgili yorumlar okudumJ))))))) ve yazayım parayı bulmadığım belli olsun dedim.)))))) işimin yoğunluğundan dolayı iki haftadır kısıtlı yazıyorum.hemen başlayalım.
 
 
Euro bölgesinden bir giriş yapmak iyi olur.resmen yardım isteyenler kervanına eklenen güney Kıbrıs ve ispanya euro bölgesinde yeni yoksullar olarak kayıtlara alındı.peki ab bu ülkelere kaynağı nereden bulacak ve her elini açana al sana para nasıl  diyecek.
 
ilk görüntüde ecb den faizlerde aşağı doğru bir hamle beklenmelidir.ilk ecb faiz ayarlama toplantısında 1 in altına düşüş görülebilir.tabi ecb de faizde 1 in altına düşünce , fed in  2014  e kadar faizi sabit tutmaya kararlı olduğu 0,25 doğru yöneliş oluşunca  fed te sıkıntı başlayacaktır.ecb faiz düşürerek piyasaya daha fazla likitide sağlarken bu durum değersizleşen euro, değerlenen dolar anlamına gelirki düşük faiz politikası güden ve doları zayıf tutarak borçlarını azaltan fed için durum daha sıkıcı bir hal alacaktır.
 
Bunları bilen altın 1550 in altına düşmeyi pek istemezken yukarı gitmek içinse önce ecb nin faiz düşümünü ve fedten yeni hamleler beklemektedir. Daha önceki yazılarımda da belirtmiştim.parite 1,26 nın altına  geldiğinde batan ülkeler sayısı artacaktır.nitekimde öyle olmaya başladı ve bu batışlar fed ve ecb için düşündürücü hal almaya başladı.paritenin buraya gelmesi doların güçlenmesinden değil euronun zayıflamasından kaynaklıdır.euroyuda zayıflatan ab nin içindeki sorunlu yapıdır.
Yatırım noktamıza geri dönersek; Eğer yatırım olarak ülke para birimlerini seçiyorsanız önce o ülkenin büyüme oranı,imalat verileri,dış ticaret açığı,cari açığı yani genel durumunu gözlemleyiniz.bir ülkenin büyümesi düşerken cari açığı artarken işsizliği yükselirken vb.. para birimine yatırım yapmak sadece spekülasyonlarla yükselmesine denk gelinirse para kazanılacağı anlamına gelmektedir.yani kumardır.unutmayalım ülke ekonomik yapısı kuvvetliyse parasıda kuvvetlidir.
 
altın için 1520-1680 bandı devam ederken dolar için 1,77-1,85 bandı geçerliliğini korumaktadır.alt sınırları ve üst sırnırları belli olan bu metalar için yatırım yaparken lütfen kendi kararlarınızla hareket ediniz.çok okuyun araştırın sentezleyin sonra yatırım yapın.saygılarımla

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

sayın egeli

tebrikler sayın egeli
 
"bana ne gerek, senin aşkından başka bana ne gerek" şarkısını da tavsiye ederim. sabah sabah iyi gidiyor :)

TEŞEKKÜRLER 55SMSN

BEN SİZLERİ KAZANMIŞIM PARAYA NE GEREK DEĞERLİ KARDEŞİM.ALLAH KAZANCINIZI DAİM EYLESİN.

Çalışmadan, öğrenmeden,yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonrada istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

syn egeli

yorumlarınız için teşekkürler zaten bizzis para kazanmıyacağınızdan emindik sadace sizi özlediğimizi belirtmek istedik

İçeriği paylaş İçeriği paylaş