ne olur

1 Eki 2010 - 10:29
admin

okanaybar.com tarafından yazılan yazı 1 ekim 2010

Stagnasyon, Altını Besliyor

Altın 1300 Dolar’ın üzerinde kalmaya ancak 1320 Dolar olan kısa vadeli hedefine ulaşmakta oldukça zorlandığı gözüküyor. Dünyada faizlerde görülen gerilemeler ve buna karşın emtia fiyatlarındaki yükselişler dünya ekonomisinde belirsizliğin bir işareti olarak kalmaya devam ettikçe ve Çin – ABD arasındaki savaşa dönen çekişme var oldukça altın kolay düşmez. Normal şartlarda ben bırakın 1300 Dolar’ı 1240 Dolar’ın üzerindeki altın fiyatlarının gerçek olmadığını düşünüyorum. Eğer...

14 Eyl 2010 - 10:18
admin

Ayşe Çolak – Tera Menkul Genel Müdür Yardımcısı
Piyasaların 'evet'i fiyatladığını söyleyen Ayşe Çolak, herhangi bir sürprizin gerçekleşmediğini söyledi. Yurtdışı verilerinin de iyi geldiğini belirten Çolak, yarın açıklanacak olan GSMH rakamlarına dikkat çekti. İMKB'nin günü yüzde 1.50 artıda kapatacağını tahmin ettiklerini söyleyen Çolak, gün içerisinde yükselişin daha çok olabileceğini kaydetti.
Döviz cephesinde düşüş bekleyen çok düşüşün bir etkisinin de parite kaynaklı olduğunu sözlerine ekledi. Çolak, döviz piyasalarında yatay seyrin hakim olacağını söyledi.
...

İçeriği paylaş İçeriği paylaş